Semknuti - 14. DÍL - Vyjasnění

22. května 2013 v 18:00 | Zasněná |  Semknuti

název: Semknuti
vytvořila: Zasněná
díl: 14.

Musela jsem si přiznat, že mi chyběl. Nemohla jsem se najednou odtáhnout a říct ne. Všechno bylo špatně a vzhůru nohama. Jenže mě na tom nezáleželo. Polibky jsem mu oplácela a nemohla s tím přestat. ,,Miluju Tě.'' vydal ze sebe při nadechnutí. To bylo to poslední, co mi v tu noc řekl.


Ležela jsem na břichu, rozvalená snad přes půlku postele, paprsky slunce mi hřály na zádech. Usmála jsem, oči stále zavřené. Po celém těle mi vybroval takový zvláštní příjemný pocit. Užívala jsem si ho do chvíle, než jsem oči s trhnutím rozevřela a uvědomila si v jaké posteli vlastně ležím. Trhla jsem sebou a podívala se na Louise, který stále spal. V hlavě mi probleskla myšlenka PRŮŠVIH. Po ní následovaly další. Byly špatné. Všechno bylo špatně! Takhle jsem to nechtěla a takhle to nemělo skončit. Tak, abych Louise neprobudila, jsem se zabalila do deky, která byla přehozená přes opěradlo křesla vedle postele, sesbírala své spodní prádlo a oblečení válející se po zemi a po špičkách vyrazila rychle z pokoje. Naštěstí mě cestou do mého pokoje nikdo neviděl. ,,Hlavně nepanikař.'' vydechla jsem a opřela se o dveře, čímž se zavřely. Mé srdce bilo jako o závod. Sesunula jsem se k zemi a dlaní sevřela deku. Zhluboka jsem začala dýchat, abych se uklidnila. Věděla jsem, že tohle budu muset řešit, ale ne teď. Zbláznila bych se. Prostě budu dělat jakoby se nic nestalo, obleču se, sbalím si poslední věci do kufru a půjdu na snídani.

,,Dobré ráno.'' Harry vylezl z ložnice ve stejný moment jako já, oblečená do šedých riflí a růžového trika s krátkými rukávy. ,,Ahoj.'' pousmála jsem na něj. Věnoval mi poťouchlý úšlebek, ale nic neřekl, jak to měl vždycky při tomto výrazu ve zvyku. Nijak jsem nereagovala a pokračovala spolu s ním do kuchyně. Tam už byli všichni včetně Louise. Při mém pozdravu zvedl hlavu od svého hrnku čaje, ale já uhla pohledem. Nemohla jsem se mu podívat do očí, protože už tak se mi třásly dlaně. ,,Co si dáš?'' usmála se na mě Emma od plotny. ,,Jen kávu.'' neměla jsem pomyšlení na nějaké jídlo. Sedla jsem si k opačné straně stolu od Louise a sledovala zprávy v televizi. Pravdou bylo, že mě nějaká televize nezajímala, jen jsem hledala rozptýlení. Poznala jsem, že Louis pochopil mou reakci na předešlou noc a po pěti minutách vylil zbytek čaje do dřezu a s tichým ,,Půjdu se pomalu balit na cestu.'' se odebral do svého pokoje. Nedala jsem na sobě znát, že se mi ulevilo.

,,Hej Emily, můžeš na chvilku?'' upoutal mojí pozornost po chvíli Harry a pohodil hlavou ke dveřím na terasu. ,,Jasně.'' přikývla jsem, vstala od stolu a šla za ním. ,,Je všechno v pohodě?'' zeptal se po ujištění, že jsou dveře zavřené. Zřejmě nechtěl, aby nás někdo slyšel. ,,Samozřejmě. Proč?'' lhala jsem. ,,Nevypadáš tak.'' prohlížel si mě podezíravě. ,,A jak vypadám?'' povytáhla jsem obočí. ,,Nervózně.'' odpověděl. ,,Nejsem nervózní.'' zvýšila jsem malinko hlas, protože mě štvalo, že si toho všiml a chtěl to očividně řešit. ,,Nemusíš mi lhát. Já tě viděl, jak jsi se dneska ráno vyplížila z bratrova pokoje.'' řekl opatrně. ,,Nechci to řešit, Harry.'' vydechla jsem a zavrtěla hlavou. ,,Chápu, já jen.. nechci, abyste oba byli nešťastní. Měli byste si o tom promluvit a ne se tomu vyhýbat.'' promlouval mi do duše. ,,Já žádný rady nepotřebuju, Harry. Já.. to nechci probírat ani s tebou, ani s Louisem, s nikým. Prostě to nech tak a nestarej se o to, ano?'' rozčílila jsem se a rázným krokem se odebrala zpět do domu pro kávu a poté do pokoje. Za sebou jsem jen slyšela jak na mě Harry omluvně volá a jak se ho Josh ptá, co se stalo. Bylo mi zle, hodně zle. Bránila jsem se tomu všemu, ale došly mi síly. Položila jsem hrnek na noční stolek a lehla si na postel. Rozbrečela jsem se.
,,Emily, Emily.'' slyšela jsem Harryho na schodech. Vešel do mého pokoje a zavřel. ,,Emily promiň, mrzí mě to. Promiň, jsem pitomec. Neměl jsem se do toho motat. Jen jsem chtěl pomoct.'' sedl si na postel a odhrnul mi vlasy z tváře. Popotáhla jsem a objala ho. ,,No ták, neplač.'' utěšoval mě. ,,Nevím co mám dělat,'' brečela jsem mu do ramene. ,,stalo se to všechno tak rychle, nemohla jsem si pomoct. Já.. já ho miluju, Harry, ale Marcuse taky.'' vzlyky mi utíkaly z hrdla. ,,Já vím.'' hladil mě po zádech, dokud jsem se neuklidnila. ,,Na, tu máš.'' vytáhl z kapsy balíček kapesníků. ,,Díky.'' do jednoho jsem se vysmrkala, do druhého otřela oči. ,,Nechci být ten chytrý Emily, ale měla by sis to nechat projít hlavou a s Louisem to probrat. Budeš se muset rozhodnout, ikdyž je to těžké.'' řekl a položil balíček na stolek. ,,Jenže já nevím, jak se mám rozhodnout. Mám se vdávat a za chvilku si kupovat šaty, psát pozvánky, objednávat dort, vybírat prstýnky. Nechci Marcuse ztratit, ale stane se tak, když mu to řeknu. Já vím, že jednou budu muset, ale..'' došly mi slova a vrtěla jsem nechápavě hlavou. ,,Emily, poslouchej mě.'' vzal mou ruku a donutil mě se mu podívat do očí. ,,Nikdo po tobě nechce, abys to řešila teď, ano? Vem si čas a v klidu to promysli. Jen ti chci říct, že Louis tě taky miluje. Neříkám to jen proto, že je můj brácha. Celé ty roky na tebe vzpomínal a litoval. Ale teď, když jsi tady vidím, že je zase šťastný. A vidím to na vás obou. Možná si to všechno ještě neuvědomuješ, a proto chci, aby jsi to věděla. Přeju ti, abys byla v životě šťastná jako já se Candy a dobře si vybrala. A já vím, že si vybereš správně.'' usmál se. ,,Děkuju.'' opět jsem ho obejmula a byla ráda, že mi to řekl. ,,Nemáš zač. Jsem tu vždycky pro tebe, to víš.'' dodal. ,,Harry, můžu tě o něco poprosit?'' ještě jednu věc jsem po něm potřebovala. ,,Samozřejmě.'' kývl. ,,Neříkej to ostatním. Ne, dokud neodjedu.'' poprosila jsem. ,,Spolehni se. Je to jen mezi náma.'' mrkl na mě a odešel. Teď už jsem byla naprosto klidná. Ulevilo se mi, že jsem to mohla někomu říct a že to byl Harry.

Jak uteklo dopoledne, mé kufry byly připravené. Emma mi a Louisovi nabalila na cestu domů snad tunu jídla. Byla jako moje máma. ,,Řekni tomu svému Marcusovi, ať Tě víc vykrmuje.'' zasmála se a dala mi dvě krabice jídla do tašky. ,,Vyřídím.'' přikyvovala jsem s úsměvem. ,,Ach holčičko, budeš mi chybět. Škoda, že nemůžeš ty ani Louis zůstat déle.'' objímala mě. ,,Neboj, zase se uvidíme.'' slíbovala jsem. ,,Doufám, že to nebude v příštím století, toho bychom se taky nemuseli dožít.'' dělal si srandu Josh a také mě obejmul na rozloučenou. ,,Ne, slibuju.'' dodala jsem. ,,Ahoj prcku.'' přemístila jsem se k Candy, která držela v náruči zabaleného v peřince Joshe juniora a pohladila jsem ho něžně po jeho mrňavé ručičce. Koukal na mě svýma očičkama a zakřenil se. ,,Papá.'' usmívala jsem se na něj a zamávala mu. ,,Měj se hezky Emily, ráda jsem tě poznala.'' loučila se se mnou Candy a jednou volnou rukou mě objala. ,,Já tebe taky. Jsem ráda, že si Harry našel někoho, jako jsi ty.'' dodala jsem. ,,Děkuju. A hodně štěstí nevěsto.'' usmála se. ,,Taky děkuju.'' svíralo se mi hrdlo a přešla jsem k Harrymu. ,,Pojď sem.'' Harry se usmál, když viděl mou první slzu. ,,Brzy se zas uvidíme a pamatuj na to, co jsem ti řekl.'' zašeptal mi do ucha a dal pusu do vlasů. ,,Budu. Děkuju, za všechno.'' kývla jsem a pousmála se. Pak se moje pozornost obrátila k holčicce, která mě poklepala na nohu. ,,Já se s tebou nechci loučit, ale chci tě obejmout.'' řekla a všichni se zasmáli. Vzala jsem jí do náruče a ona mi otřela slzu z líčka. ,,Budeš mi chybět.'' posmutněla. ,,Ty mě taky, prcku.'' dala jsem jí pusu na líčko. ,,Buď hodná a poslouchej maminku a tatínka, ano?'' pohladila jsem jí po ruce. Přikývla a já ji zase postavila na nohy. ,,Pozdravujte ode mě pak Rose, Mischel, Lucase a Jera.'' poprosila jsem je pak všechny. ,,Budeme a ty pozdravuj doma.'' odpověděla Emma a já přikývla. Chtěla jsem odnést kufry do auta, ale Louis mě zastavil a už je odnášel sám. Já ho pomalu následovala a poté stála opřená o dveře spolujezdce a sledovala, jak se také loučí s ostatními. Vzal to rychleji než já, nemá loučení rád. Ani se mu nedivím, taky se mi odsuď moc nechtělo, ale na druhou stranu jsem už chtěla být doma zachumlaná v dece u krbu se sklenicí vína. Anne ho taky moc nechtěla pouštět. Musela jsem se usmát, držela se ho jako klíště. Harry mu pak něco řekl stranou a pak ho poplácal po rameni. Louis přikývl a koutkem oka se podíval na mě. Bylo mi jasné, že Harry promlouval do duše i jemu. ,,Tak se mějte rodinko.'' zamával poté všem a já se přidala. ,,Ahoj!'' volali jeden přes druhého. Nastoupili jsme do auta, já stáhla okýnko a poslala vzdušnou pusu. Musela jsem uznat, že i přes ten konec, to byly po dlouhé době nádherné svátky.

Myslela jsem, že si bude chtít Louis cestou do Paříže promluvit, ale byl zticha. Já také nic neřekla, takže by se napjatá atmosféra dala krájet. Nakonec jsem to ale neřešila a zavřela oči. Čekala nás osmihodinová cesta, takže jsem se chtěla trochu prospat. Když jsem se probudila, byla už tma. Podívala jsem se na digitální hodiny a viděla, že už je osm. Spala jsem skoro čtyři hodiny. ,,Nech mě řídit, Louisi.'' oslovila jsem ho poprvé od našeho výjezdu rozespale. ,,Nejsem unavený.'' odsekl. Neměl zrovna moc dobrou náladu, ale unavený byl. ,,Já se nechci nabourat. Před cestou jsi taky nespal, vidím, že máš dost. Takže nech řídit mě.'' tak trochu jsem mu to rozkázala. Nic nenamítal, protože věděl, že by to nemělo cenu a za příští zatáčkou zabočil na kraj silnice. Nechtělo se mi vstávat, takže když vystoupil z auta, přešoupla jsem se na jeho sedadlo. Poté, co jsme znovu vyjeli, stačilo uběhnout pár minut a Louis usnul. Měl opřenou o opěradlo směrem ke mně. Nemohla jsem si pomoct, ale sem tam ho sledovala jak spí. Byl strašně roztomilý. Jak měl na sobě stále jen tričko, usoudila jsem, že mu musí být zima, ikdyž by to nepřiznal. Dotkla jsem se jeho dlaní. Byly studené jak led, měla jsem pravdu. Jednu ruku jsem měla na volantu a druhou zašmátrala na zadní sedadlo. Byla tam deka, kterou jsem následně přehodila přes něj. Pak už jsem se věnovala plně řízení a využila trochu času, který zbýval k přemýšlení tak, jak mi Harry radil.

K mému bydlišti jsme dorazili těsně před půlnocí. Když jsem vypla motor, Louis se probudil. Protáhl se se zívnutím a poté si všiml deky. ,,Díky.'' podíval se na mě. Já koukala stále před sebe aniž bych něco řekla. Věděla jsem, že nastala chvíle, kdy se rozloučíme, ale předtím si ještě něco řeknem. Já ale nevěděla, co bych měla říct. A Louis taky ne. Seděli jsme mlčky a bez hnutí. Po třech minutách mě chytil za dlaň a podívali jsme se na sebe. ,,Slyšel jsem vás s Harrym dneska dopoledne.'' prolomil ticho. ,,Já tě nechci do ničeho nutit ani tě nějak přemlouvat, Emily. Ty víš, co k tobě citím a přál bych si, aby to všechno bylo jinak. Ale zároveň taky chci, abys byla šťastná. Ať už se rozhodneš jakkoliv, budu to respektovat. Nerad bych Tě znovu ztratil.'' řekl upřímně se smutným tónem. Nijak jinak jsem nereagovala, nahla se k němu a políbila ho. Bylo to poděkování. Louis byl chlap, který se všemu postavil čelem a ať už věci dopadnou jakkoliv, on se s tím popere. Tohle na něm nejvíc miluju.
Nic víc jsme si neřekli, já vystoupila z auta, vytáhla své zavazadla z kufru zatímco Louis si přesedl na místo řidiče a zamířila ke vchodu. Naposled jsem se otočila a podívala se mu do očí přes okno jeho BMW. Mávla jsem mu na rozloučenou a vlezla rychle do dveří. Se slzami v očích jsem se vydala po schodech.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co asi řekl Harry svému bratrovi při odjezdu?
- Řekne Emily Marcusovi, co se stalo v Manchestru?
- Pro koho se rozhodne?

No, tak tento díl byl trochu těžší na psaní. Opravdu, vžít se do takové situace není jednoduché. Ale doudám, že jste spokojení a budete Emily radit, jak se má rozhodnout. :D Mimochodem, rozhodla jsem se pojmenovat zpětně všechny díly téhlé povídky i díly jiných příběhů (vícedílných). Každá kapitolka bude mít odteď svůj ''nadpis''.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leslie92 Leslie92 | Web | 22. května 2013 v 19:27 | Reagovat

Hura, konecne novy! nemohla jsem se dockat :)) celkem dost smutny. je mi tech dvou lito :( emily v tom musi mit ve vsem pekny zmatek, nechtela bych byt na jejim miste teda. a louis musi byt taky nestastny. ale vis co? jak pises tenhle pribeh, tak nejak mam pocit, ze ti dva spolu fakf neskonci :D nevim, ale ty vzdycky prekvapis. ja treba cekala dneska cokoliv jen ne tuhle verzi. ten hazza <3<3<3 ju je mily :)

- aby emily neukamenoval otazkami :D beztak
- neda ji to a rekne, je takova poctivka :)
- jak jsem psala, netroufam si rict. obe moznosti jsou dost realne. no nejvix bys to zabila, kdyby nalonec skoncila s hazzou, ktery by podvedl candy nebo uplne nejlpim s joshem starsim :DDD

fakt krasnej dojemnej dil. tesim se na vikend na dalsi! urci bude super jako vsechny. btw souhlasim s tim pojmenovanim kapitol, aspon nam vzdycky priblizis, o cem to bude :))) congrat

2 Leslie92 Leslie92 | Web | 22. května 2013 v 19:28 | Reagovat

jooo a mas zajimave odpovedi na ask.fm :D super reakce!

3 bebs. bebs. | Web | 22. května 2013 v 20:37 | Reagovat

aww... šialene milujem tento príbeh a milujem aj to, že si sa rozhodla pomenovávať časti :D
• určite niečo v tom zmysle, aby na ňu netlačil, nech ju nechá rohodnúť sa, ale nech je k nej úprimný so svojimi citmi.
• na jednu stranu by mala. miluje ho a človeku ktorého milujeme by sme nemali klamať, ale by sme k nemu mali byť plne úprimný. no na druhú stranu... čo človek nevie, to ho nebolí. marcusa by to určite ranilo. a nie len jeho, bolelo by to aj emily, dívať sa na niekoho, kto plače a je smutý iba kvôli vám a vašej chybe nie je najlahšie. ale aj tak si stojím za tým, že by k nemu mala byť úprimná. možno sa na ňu bude pár dní hnevať, neprehovorí s ňou týždne, ale ak ju vážne a úprimne miluje z celého srdca, tak jej to odpustí.
• som tým louis. musím sa priznať. ale je to hlavne preto, lebo louisa si už opísala, viem aký je a ako veľmi emily miluje. marcusa sme zatiaľ "spoznali" iba vďaka tomu chvíľkovému telefonátu na vianoce. inak nie. takže nevieme, aký je, čo má rád a či emily vážne miluje. zároveň má bližšie k louisovi, predsa len, poznajú sa už dlhšie, čo-to už spolu prežili. takže asi louis, ale nechávam to vážne na teba.

inak, vážne ti nevadia tak dlhé komentáre? lebo ako sa tak pozerám, tie moje sú jedny z najdlších a tak sa cítim aj trochu trápne, keď ti tu niekto napíše, že sa mu to páči a teší sa na ďalší diel [čo je pravda, lebo aj tja sa na nich strašne teším a každý deň klikám na túto stránku aspoň desaťkrát, či si niečo nepridala] a ja ti tu potom napíšem storiadkový sloh, kde ti rozkecávam, čo si o tom myslím. nerobí mi problém skrátiť to, ak sa posnažím, viem odpovedať aj dvoma či troma slovami, ale nebude tam obsiahnutá hlavná myšlienka a všetky moje unesené pocity z dielu. vadí ti moje rozkecávanie?
[a zase kecám. takže už len to, že sa mi to strašne páči, milujem to, a milujem aj teba a milujem fakt, že si s tým dávaš toľko práce, lebo to pre mňa veľa znamená a chápem, že nájsť si čas na písanie takéhoto dokonalého príbehu zaberie veľa času a inšpirácie a originality a myšlienok a že to netrvá dve sekundy... a zase kecám.]

4 bebs. bebs. | Web | 22. května 2013 v 20:39 | Reagovat

zase to má tisíc riadkov.
ale zabudla som tam napísa, že teraz emily strašne prestrašne ľutujem, lebo to bude mať ťažké. nielen preto, lebo to bude musieť skôr alebo neskôr marcusovi povedať, ale aj preto, lebo sa bude musieť rozhodnúť, či marcusa miluje natoľko, aby si ho vzala za muža, alebo sa rozhodne pre louisa, svoju dávnu lásku. a ľutujem aj louisa, lebo určite vie, že tým, že priznal emily čo k nej cíti, jej iba priťažil a dal jej oveľa viac možností na premýšľanie.
a zase kecám. prepáč.

5 Cath!e Cath!e | Web | 22. května 2013 v 21:27 | Reagovat

-Noooo já si myslím, že mu radil, ať to nevzdává :D :D
- No já myslím, že to nejdřív bude chtít ututlat, ale tak to nějak praskne :D ale určitě to bude dráááámíčko :D :D
- Jako já bych byla rozhodně pro Louise .... ten druhý si jí pomalu ani nevšímá, je chudinka pořád sama :D a Louis je úžasný, dokonalý!! :D :D
Awwww nádherný dílek, jako vždy :D věřím, že to bylo těžké napsat, ale povedlo se ti to perfektně!! :D už se těším na pokračováníííííí!! :D :D

6 ♥Lara ♥Lara | Web | 23. května 2013 v 17:42 | Reagovat

Byla jsem strašně moc ráda, že se tady objevil další díl, přečetla jsem ho jako vždy jedním dechem :D

- mám stejný názor jako bebs. podle mě něco v tom smyslu aby na ní netlačil, ale uvidíme :D
- Podle mě nebude chtít ale pak se něco stane a ona bude muset, jinak by to nebylo velký drama, ne? :D
- Doufám, že pro Louise :D Fandím mu :D

Jinak jsem moc ráda, že se ti moje povídky moc líbí jelikož já tu tvojí Semknutí naprosto zbožňuju :D

7 Ter. Ter. | Web | 27. května 2013 v 18:40 | Reagovat

Áá, Harry si hraje na chytrého. :D Doufám, že ta jeho proluva alespoň k něčemu byla. A tím 'něčemu' myslím třeba to, aby se ty dva dali dohromady. :D
Možná to teď vyzní tak, že jsem tak trošku mrcha, ale jsem hrozně ráda, že se mezi nimi něco stalo. :D Jen ale doufám, že to zase nedopadne tak, že se nakonec Tomlinson urazí a zase někam odjede. :D
- Chtěla jsem být originální a napsat něco, co se tady ještě neozvalo, ale nejspíš se budu muset taky přiklonit k bebs. Něco v tom smyslu to nejspíš bylo. :)
- Možná ze začátku ne, možná mu to řekne, až ho bude posílat k vodě (jo, jsem zlá a možná trošku nepřející, ale opravdu bych je ráda viděla pohromadě - Louise a Emily :D). A nebo jí to někdy omylem vyklouzne hned po tom, co se rozhodne pro něj. Marcus pošle k vodě jí a ona se vydá za Louisem, ale Louis bude zase pryč. :D
- TÝM LOUIS! :D

Už jsem ti někdy napsala, jak hrozně dobře se tvé povídky čtou? Myslím, že to tady určitě už několikrát zaznělo, ale já to musím napsat ještě jednou (kecám, napíšu to určitě minimálně stokrát ještě). Hrozně hezky se to čte. :) A ještě jednou podotýkám, že právě ty pro mě vždycky budeš jedna z inspirací, co se psaní týče. :3

8 Catherine Catherine | Web | 29. května 2013 v 18:44 | Reagovat

Myslím, že Conor Maynard s piesňou Turn Around :)

9 Alic Alic | E-mail | 1. června 2013 v 18:59 | Reagovat

Aaaa som späť :D pamätáš sa ešte? :D dosť dlho som bola mimo :D KRÁSNA ČASŤ!! ♥ a aj všetky ostatné :)) môj názor na tvoje písanie poznáš- MILUJEM TVOJE poviedky! všetky! teším sa na ďalší diel :)))

- Že ho Emily miluje? Alebo nech jej povie čo k nej cíti? fakt neviem :D
- Tak to fakt neviem :D ale mohla by a tak by jej Marcus povedal, že aj on ju celý ten čas podvádzal a ona zistí že miluje Louisa z celého srdca!!! ahahahahh
- Dúfam, že Louis!!!! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama