Semknuti - 12. DÍL - Bitva

9. května 2013 v 20:00 | Zasněná |  Semknuti

název: Semknuti
vytvořila: Zasněná
díl: 12.

James byl dojatý, když se dozvěděl, že se jeho vnuk jmenuje po něm. Anne zvědavě koukala do monitoru a pak začala mávat a posílat pusinky. Taky byla nadšená ze svého nového sourozence. Tahle rodina nemohla být šťastnější. Byla jsem ráda, že mohu být součástí toho všeho.


Ten večer zůstal Harry v nemocnici, aby tam Candy nebyla sama. My ostatní jsme jeli domů. Po příjezdu jsem byla utahaná a chtěla rychle zalehnout do své postele, ale Anne mě poprosila, jestli bych nemohla dnes u ní, když Candy není doma a je jí smutno. Souhlasila jsem a šla tedy spát k ní.
,,Jsem ráda, že tu jsi teto. Moc hezky čteš. Přála bych si, aby si tu mohla zůstat napořád.'' řekla najednou Anne po přečtení pohádky. Mile mě to překvapilo. ,,Přijedu se za tebou zas někdy podívat, slibuju.'' usmála jsem se na ní. ,,Ale to bude za dlouho. Bydlíš moc daleko. Jako strejda Louis. Proč se nemůžete vzít a bydlet tady s náma?'' položila si hlavu na moje břicho. Pousmála jsem se nad jejími myšlenkami a pohladila ji po vlasech. ,,To není tak jednoduché Anne. Lidé, když se chtějí vzít, tak se musí mít moc rádi. A zas tak daleko nebydlím. Slibuju, že přijedu zase co nejdřív.'' řekla jsem jí na to. ,,Ty nemáš ráda strejdu?'' zvedla se a podívala se na mě zvědavě. ,,To víš, že mám. Ale je to jen můj kamarád. Já se budu totiž vdávat za někoho jiného, víš.'' snažila jsem se jí to vysvětlit. ,,Ale strejda Louis tě taky miluje, vím to. Určitě by si tě chtěl vzít.'' trvala si na svém. ,,Ale jdi ty trumbero.'' zasmála jsem se. ,,Opravdu. Všichni si myslí, že jsem ještě malá, ale já poznám, když je někdo zamilovaný. Já jsem taky do někoho zamilovaná. Justin se mnou chodí do školky. Je hezký, ale někdy mě zlobí. Schovává mi panenky. A já mu zase někdy schovávám autíčka a vojáčky.'' vyprávěla mi. Musela jsem se znovu usmát. Od Anne to znělo tak opravdově, že bych tomu i uvěřila. Ale realita je trochu jiná.
Při těch myšlenkách jsem si vzpomněla na Marcuse. Od mého příjezdu do Manchestru jsme si volali jen třikrát. Je na služebce prý hodně ve spěchu. Chyběl mi. Ikdyž jsem tu byla spokojená, přece jenom se mi po něm stýskalo. Nahla jsem se na malý stoleček u Anniiné postýlky. Zmáčkla jsem na svém iPhonu tlačítko, abych se podívala, jestli nemám ztracený hovor nebo alespoň zprávu, ale rozsvítila se mi pouze holá obrazovka s fotkou mě a mého snoubence. Povzdechla jsem si a jen se na nás dívala. ,,To je ten pán, které ho si vezmeš?'' vytrhla mě z myšlenek na Marcuse Anne. Podívala směrem na mobil a nahla se pro něj, aby si fotku lépe prohlédla. ,,Líbí se ti?'' zeptala jsem se. Nějak mě její názor zajímal. ,,Nevypadá špatně,'' odpověděla. ,,ale strejda je hezčí.'' usmála se a vrátila mobil na stolek. ,,Dobře, dobře. Tak šup, zalehni. Je čas spát.'' popohnala jsem jí. ,,Emily?'' oslovila mě poté, co jsem jí přikryla a lehla si vedle ní. ,,Ano?'' otočila jsem se jejím směrem. ,,Dej strejdovi ještě šanci.'' promluvila vážně jako dospělák. Vůbec mi nepřišlo, že se bavím s čtyřletou holčičkou. Ona si opravdu přála, aby to všechno mohlo být jinak. Ale copak by mohlo? Já a Louis, to už je minulost. Jak se říká, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Nemohla bych si dovolit udělat znovu stejnou chybu. Anne to snad jednou pochopí. Do té doby by se ale neměla koukat moc na filmy.
,,Dobrou noc.'' usmála jsem se na ní. ,,Dobrou.'' zavřela oči a do pěti minut usnula.

Poslední dny do Štědrého dne utíkaly rychle. Pomáhala jsem Emmě s pečením cukroví, které se muselo dělat nadvakrát, protože Louis všechno snědl, dále celá rodina zdobila stromeček, který Josh přivezl z trhu. Malá Anne ho nejdřív chtěla ozdobit panenkama, ale jelikož jí došlo, že to asi nepůjde, prosadila si, že bude nasazovat hvězdu na vrchol stromku. Mezi těmi posledními dny jsem ale pořád musela myslet na to, co mi Anne řekla. Nemohla jsem její slova dostat z hlavy. Víc jsem si všímala Louise a zkoumala, jestli se za naším vztahem opravdu skrývá něco víc než přátelství. Holka by to sice měla poznat, ale já jsem byla akorát čím dál víc zmatenější. Je pravda, že se mi Louis snažil věnovat co nejvíc, ale nemusel to dělat z nějakého důvodu. Přece jen jsme se dlouho neviděli a měli co dohánět. Stejnou pozornost mi věnovali i ostatní.
Nakonec jsem usoudila, že se v tom nebudu patlat. Anne je ještě malá a její představy můžou být zkreslené. Marcus mi dokonce volal, že by mohl být v pondělí doma. V sobotu tedy oslavím Štědrý večer tady, v neděli pojedeme domů a další den už uvidím svého snoubence. To mi náladu ještě zvětšilo, takže jsem se ostatním už nezaobírala.

Poslední den jsme tak nějak všichni strávili u pohádek, které běželi v televizi. Některé jsem neviděla snad od doby, kdy mi bylo pět. Odpoledne jel Harry pro Candy a Joshe juniora do nemocnice a přivezl je domů. Jelikož ještě nebyla připravená postýlka, chlapi se dali do díla, zatímco my ženské jsme se kochaly miminkem. Candy mě pak poprosila, jestli bych jí nepomohla se zabalováním dárků, protože to před porodem nestihla. ,,Můžu vám pomoct i já?'' hlásil se dobrovolně Harry. ,,Aby ti taky něco neuniklo. Ne ne, nech se překvapit.'' řekla mu na to jeho manželka. Harry zabručel a sklopil zrak. ,,A co mně Santa donese?'' přidal se k němu Louis. ,,Beztak si celý rok zlobil, tak asi brambory.'' dobírala jsem si ho. ,,Náhodou, já byl hodný.'' bránil se. ,,Tak snad na tebe Santa nezapomněl.'' usmála jsem se na něj a odešly jsme z obýváku do ložnice. ,,Jak si věří, že něco pod ten stromeček dostanou.'' kroutila hlavou Candy, když zavřela dveře. ,,Kdo si počká, ten se dočká.'' sedla jsem si na koberec do tureckého sedu. ,,No já toho zas tak moc nemám. Nebyl čas na velké dary. Stejně jsme každý rád, že jsi tady ty. Rodinná pohoda je nejhezčím dárkem.'' vytáhla pár velkých tašek ze skříně. ,,Myslím, že na Santu se nejvíc těší malá. Já jsem taky ráda, že jsem nakonec kývla a jela sem.'' přikývla jsem. ,,Nikdo by o svátcích neměl být sám.'' řekla na to Candy a přisedla si na zem vedle mě. ,,Tak jdem na to?'' nadchla jsem se pro prácí. ,,Jo.'' usmála se a vytáhla první dárek, který čekal na zabalení.

Po necelých čtyřech hodinách jsme měly hotovo. Candy tvrdila, že těch dárků sice moc nemá, ale bylo toho dost. Skončily jsme nějak v devět. Večeři nám naštěstí nechali a tak se špagety mohly jen přihřát. Když jsme začaly jíst, z koupelny se ozval rámus. ,,Santa už letí!'' vyletěl Harry z ložnice s turbanem na hlavě a dvěma kachničkama v ruce. ,,Panebože, co tam zas vyvádí?'' zvedla hlavu od talíře Candy. ,,Půjdu se tam podívat. V klidu jez dál.'' zasmála jsem se a šla za nimi. Málem jsem se lekla toho, co na mě čekalo. Zeď a zrcadla celá postříkaná, rozesmátá Anne na celé kolo ve vaně, Louis měl triko mokré jako vodník, Harry něco vykřikoval, jinak byl na tom s oblečením podobně jako jeho bratr. No paráda. Vypadalo to na vodní bitku, takže jsem chtěla co nejrychleji uniknout. ,,Á Emily vzdej se!'' namířil na mě Louis sprchu. ,,Bože jen to né!'' už už jsem z koupelny skoro vyletěla, kdyby mě nezatáhli zpět a nešoupli rovnou do vany. Ta byla obrovská, takže jsme se tam rochnili všichni čtyři. Anne z toho měla největší radost a pomáhala jim. Než jsem napočítala do tří, celá jsem byla pod vodou. Váleli jsme se po sobě a stříkali na sebe vodu jako malé děti. Byl to takový rámus, že i Josh s Emmou a Candy se přišli podívat. ,,No tak tohle nepotřebuje komentář. Tady bude někdo uklízet celý večer a já to nebudu.'' převrátila oči paní domu a s úšklebkem raději zmizela. ,,Za koho jsem se to provdala?'' vrtěla nechápavě hlavou směrem na svého manžela Candy. ,,Tohle po mě nezdědili, já byl za mlada slušný hoch.'' smál se Josh nad náma a hodil po nás ručníky. ,,Vzdávám se, vzdávám se.'' snažila jsem se vylést z vany. ,,Já chci ještě, ještě!!'' plácla do vody Anne. ,,Už toho bylo dost, já už taky nemůžu.'' zatřepal svou kudrnatou hřívou Harry. ,,Musíme být teďka hodní, jinak ten Santa opravdu nepříjde.'' souhlasila jsem. Louis vylezl jako první, po podání jeho nápomocné ruky jsem byla venku druhá a Anne si vytáhla Candy. Harry vypustil vanu a začal pomalu uklízet. Aby na to nebyl sám Louis mu pomohl. Já se mezítím převlíkla do suchécho. Večeři už jsem měla ledovou a nemělo by smysl ji znovu ohřívat, tak letěla bohužel do koše. Sprchovat jsem se už nemusela, tak jsem se po filmu odebrala na kutě. Jako obvykle jsem ale nemohla spát, tak mi dělala společnost lampička a knížka. Nikdy jsem moc nečetla, naposledy tak na základce, ale nakonec jsem se dokopala k tomu, abych přečetla jednu knihu, kterou mi dal minulý rok pod stromeček táta.
,,Ehm, neruším?'' zaklepal někdo na mé pootevřené dveře, když jsem byla na dvaadvacáté stránce. ,,Ne, pojď dál.'' odložila jsem knihu vedle sebe na postel. ,,Viděl jsem světlo, tak mi došlo, že ještě asi nespíš.'' vloudil se do pokoje Louis. ,,V pohodě, posaď se.'' poklepala jsem na volné místo. ,,Co to čteš?'' zeptal se zaujatě. ,,Červená knihovna. Zamilovali se do sebe, ale nemají odvahu to jeden druhému říct.'' odpověděla jsem ve zkratce. ,,Hmm.'' usmál se a pokývl hlavou. ,,Já dočetl zrovna jednu detektivku. Občas člověku naskočila husina.'' dodal za sebe. ,,Nicméně, chtěl jsem se omluvit.'' podíval se mi do očí. ,,Za co prosimtě?'' vykulila jsem na něj ty své. ,,Za tu vanu.'' usmál se omluvně. ,,Ale prosimtě, to je v pohodě. Byla sranda.'' smála jsem se. ,,Já vím. Ale i tak to trochu bylo surové.'' uchechtl se. ,,Tak něco jako Velikonoce no.'' souhlasila jsem. Louis přikývl a nastalo menší ticho. Nebylo to trapné ticho, spíš mi přišlo, jestli nemá ještě něco na srdci a zvažuje, jestli mi to má říct. ,,Zítra je Štědrý den.'' nakousl. Přikývla jsem a čekala na pokračování. ,,Ozval se?'' svráštilo se mu malinko čelo. Trochu mě jeho otázka překvapila. ,,No napsal, že všem přeje hezké svátky. V pondělí se vrací, takže...'' nedokončila jsem větu. ,,Myslel jsem, že se tu ještě chvíli zdržíš.'' řekl na to. ,,Tak volno jsem měla jen týden. A nemůžu vás tu tak obtěžovat.'' snažila jsem se to odlehčit. ,,Vůbec neobtěžuješ. Jsme rádi, že tu s náma jsi. Je to tu takové úplné.'' dodal tiše. ,,Jo, já vím. Taky se mi tu líbí. Jen, domov, práce a ostatní taky čeká.'' pousmála jsem se. ,,Chápu.'' přikyvoval. ,,Ale jestli tu chceš zůstat, můžeš. Já si poletím klidně letadlem.'' nechtěla jsem ho odtahovat od rodiny. ,,Ne. Slíbil jsem, že tě domů odvezu. Stejně taky musím do práce. Jen jsem myslel, že kdybys tu mohla ještě zůstat, zůstal bych taky.'' vysvětlil. ,,Ráda bych.'' povzdechla jsem si. ,,Tak dobře. Už nebudu otravovat. Moc neponocuj, zítra bude velký den.'' zacinkal malou rolničkou, co jsem měla jako dekoraci položenou na nočním stolku. ,,Nebudu.'' zasmála jsem se. Opětoval mi úsměv a vstal. ,,Tak hezké sny.'' mávnul a vyšel ze dveří. ,,Tobě taky.'' pousmála jsem se a zhasla lampičku. Poté, co Louis zavřel dveře, jsem se uvelebila v posteli a poddala se spánku.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Souhlasíte s Anne, že by měli Emily a Louis být spolu?
- Je opravdu Marcus tak pracovně vytížený?
- Ozve se Emily na Štědrý den?
- Jak dlouho vám trvá zabalování dárků?
- Máte rádi vodní bitky?
- Měl Louis ještě něco na srdci, co by chtěl Emily říct?

Tak přípravy nám vrcholí a v dalším díle se můžete těšit na Štedrý den a na malé překvápko ode mě pro vás pod ''stromeček''. :D No zkuste hádat, co by to tak mohlo být. Jsem zvadavá na vaše komenty! :)
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Adé Le Adé Le | 9. května 2013 v 20:14 | Reagovat

Nikdo nepíše tak úžasný příběhy jako ty :) jsi borka :D

2 Olja:) Olja:) | Web | 11. května 2013 v 13:59 | Reagovat

Jo no .. zase nebudu mít na co koukat když bude pauza i u TVD :X já doufám že tam Alaric zůstane!♥ to bylo jediný co jsem jim neodpustila,že ho zabili :D

3 Ter. Ter. | Web | 12. května 2013 v 12:37 | Reagovat

No sakra, to se tak hezky čte. :3

- Tak samozřejmě. :D Právě to je důvod, proč se setkali. :D I když.. vůbec to tak být nemusí, když si vzpomenu na to, co jsi vepsala do první řady.. no, ještě to asi bude hodně zajímavé. :) Jinak, tohle její myšlení a názory.. aww, je to tak sladký. :3 :)
- Ne. Určitě někde trčí s milenkou, hajzlík jeden. :D I když.. možná by mi to ani navedilo. :D
- Ne, bude "pracovně vytížen" ;)
- Jak kdy nebo podle toho, jak co zabaluju. :D A taky samozřejmě podle nálady.
- Pokud venku nemrzne, tak určitě. :D
- Nejspíš, možná.. určitě! :D To jsou mi otázky ..

Jsem hrozně zvědavá, co se bude dít dál. :)

4 Alex Alex | Web | 12. května 2013 v 14:38 | Reagovat

Awh, ďakujeme za koment! Zakaždým, keď sa objaví niekto, komu sa naše ff páčia, máme z toho ohromnú radosť :D aaa na blogu ich máme viac, takže budeme rady, ak si prečítaš aj tie ;)

5 michaeela michaeela | Web | 12. května 2013 v 15:08 | Reagovat

Přesně tak, počasí s náladou hodně souvisí, a u mě dost často. Teď už zase u nás svítí sluníčko, a já mám děsnou radost a aspoň mě nežerou ty depky. Imagine Dragons jsou fakt skvělý, dříve jsem je neposlouchala ale dyž jsme slyšela tuhle pustila jsem si další a poslouchám je pořád. ♥ Děkuju za pochvalu :)

6 bebs. bebs. | Web | 12. května 2013 v 16:35 | Reagovat

ospravedlňujem sa, že píšem komentár až tak neskoro, čítala som to včera večer a myslím, že obe vieme, že sa strašne rozpisujem a cez mobil sa mi dlhé komentáre píšu blbo ://

• určite. malé deti majú podľa mňa vždy pravdu. lebo sú to iba akísi "nováčikovia" v tomto zničenom svete a tak sa ešte nenaučili klamať. vidia srdcom, nie očami. anyways, ja jej názor plne zdieľam :D aj keď si teraz spomínam, že som pri rozdělených bola vždy tým harry :D :D ale páči sa mi louis, ktorý dospel. veľmi. a ak by ho vážne emily nechcela, čakám naňho s otvorenou náručou :D
• neviem. ešte sme nemali možnosť ho spoznať, nevieme aký je. ale nemyslím si. teda, možno aj je tak veľmi vyťažený, ale ja som teraz tým Louily (ako ich vlastne nazývame? no proste Louis a Emily). nejaká časť zo mňa potajme dúfa, že ju podvádza :D :D ale ak je to vážne dobrý človek, tak ho budem mať rada. ale teším sa, až ho bližšie spoznám.
• aj ju miluje, tak áno. ak nie, tak nie. ale skôr dúfam v tú druhú možnosť :D
• tak my so sestrami kupujem zväčša spoločé darčeky. za viac peňazí sa dá kúpiť aj čosi drahšie. mne sa z toho potom podarí nejako vyvliecť, takže všetko balia ony dve :D :D ale nejaké "iba moje" darčeky balím okolo hodiny. v tomto som perfekcionistka. každý záhyb musí byť pod presným uhlom a každý kúsok lepiacej pásky musí mať dokonalú dĺžku :D :D
• v lete. keď je človek iba v kraťasoch a tielku, vtedy sa viac studenej vody dostane na holú kožu :D ale niečo takéto by som rada zažila (aj s harrym aj s louisom, aj keď neviem, či by som sa na nich dvoch v mokrých tričkách dokázala dívať dlho :D )
• áno. chcel jej povedať, že ju miluje :D :D :D dobre, späť do tejto "reality". ale aj tak si myslím, že k nej niečo cíti, ale nechce pokaziť ich dlhoročné priateľstvo. to isté aj Emily :D
teším sa na ďalšie pokračovanie :D

7 Terzyy Terzyy | Web | 12. května 2013 v 17:30 | Reagovat

Hooodně dobrá povídka:)).. a krásnej dess!!

8 Terzyy Terzyy | Web | 12. května 2013 v 17:41 | Reagovat

četla jsem až do 12.dílu,ted čekám na další:))

9 Kejtý Photographer Kejtý Photographer | Web | 12. května 2013 v 17:59 | Reagovat

Já doufám, že nebudu muset jít. Je mi celkem bídně:/
máš moc pěkný blog!.))))

10 ♥Lara ♥Lara | Web | 12. května 2013 v 18:10 | Reagovat

Tak to jsem ráda, že to někdo bude číst! :D Jinak když tak na blogu je první díl té povídky :)

11 Ell Ell | Web | 12. května 2013 v 18:53 | Reagovat

zajímavé :)

12 *Michelle* *Michelle* | Web | 12. května 2013 v 20:04 | Reagovat

Skvělý díl!
A děkuji moc,ty máš také krásný lay! :)

13 Ann ♥ Ann ♥ | Web | 12. května 2013 v 21:01 | Reagovat

miluju 1D ♥

14 Christen Christen | Web | 12. května 2013 v 21:48 | Reagovat

To je náhoda ty jsi na můj blog přišla dnes a já tvůj blog navštívila ve středu :-) Protože mě zaujala tvá přezdávka :) Tak já Richieho mám ráda už 8 let tedy ještě z dob, když byl v US5 bohužel skupina se rozpadla a mě napadlo až před rokem založit si o něm blog.. No chtěla jsem být originální a mít blog o někom, kdo v blogovém světě není tolik známí.. A náhodou vůbec to nezná ujetě :-)

15 Lens. Lens. | E-mail | Web | 13. května 2013 v 10:28 | Reagovat

o můj bože, o můj bože! :O♥ TYS mi okomentovala článek! :O TY! Chápeš to?! TY!:O Miluju Rozděleni! ♥ A Samozřejmě i toto pokračování! <333 jak dlouho jsem se načekala :'3 a pak tu asi před 2 týdny najdu článek :') Ještě pořád nemůžu uvěřit, že si mi okomentovala článek! :33

16 Lens. Lens. | E-mail | Web | 13. května 2013 v 16:12 | Reagovat

[Smazaný komentář] wtf? o.O

Awww! :3 To mě těší ještě víc! :3 Strašně si vážím tvého názoru! :') MILUJU TVOJE povídky! :) Zatím jsem četla pouze tuhle sérii, ale snad se brzy dokopu i k těm dalším...ne vlastně jsem četla i Léto a Seno! :3

17 Unicorn. Unicorn. | Web | 13. května 2013 v 18:08 | Reagovat

Někdy by jsi mohla napsat i něco jednodílného a zda tu něco takového máš, tak se omlouvám, já se totiž nedívala, jelikož jsem časově omezená. :)

Jsem ráda, že mám tvůj obdiv a jsem vůbec ráda za tak krásný komentář od tebe. :)

18 Cath!e Cath!e | Web | 13. května 2013 v 19:49 | Reagovat

Prvně ti chci říct, že jsem hrozně ráda, že jsi se vrátila!! :-)
- No jistě!! :D Anne má pravdu!! :D
- Hmmm, tak tahle otázka zní, jako by měl nějakou bokovku :D :D že by že by?? :D
- No já myslím, že ona bude čekat, ale nedočká se.... :-(
- Stráááááášně dlouho :D :D vždycky na to plácám milióny mašliček, stužek, takže vážně dlouho :D :D
- Ty jsou nejlepší :D ale venku :D :D
- Jistěěěěě :D chtěl jí konečně říct, že jí má pořád rád :D jen je to trubka a neodvážil se :D :D
Mooooooc krásný dílek!! Naprosto dokonalý!! :D Ale to jsou všechny od tebe :-)
Už se moc těším na pokráčkooo, tak rychle prosíííííím!!! :D :D

19 K. K. | Web | 14. května 2013 v 15:45 | Reagovat

super:)

20 Smajlík Smajlík | Web | 14. května 2013 v 16:26 | Reagovat

Tá poviedka už na stránke je, len dve kapitoly, zatiaľ. Pomaly prepisujem a ešte pomalšie píšem, takže (A)

21 Smajlík Smajlík | Web | 14. května 2013 v 16:41 | Reagovat

Nevadí. To bude asi zrejme tím, že to na blogu nevidno, lebo som to zapísala inými článkami, ale ak by si si to chcela prečítať tak to nájdeš medzi poviedkami v sekcii fantasy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama