Semknuti - 9. DÍL - Panenka Emily

29. září 2012 v 12:00 | Zasněná |  Semknuti

název: Semknuti
vytvořila: Zasněná
díl: 9.

Tak jsem se nadechla a sfoukla všechny svíčky. Všichni jsme si zatleskali a Candy odběhla rožnout světla. Dort se nakrájel a začal se jíst poslední chod. A tenhle, byl ze všech nejlepší.


Zbytek večera v restauraci jsme opět strávili klábosením a popíjení vína. Zároveň to byl poslední večer, kdy jsem mohla být s Rose, Lucasem, Mischel a Jerem, protože ti se zítra balí a jedou ke svým rodičům. Mischel jede na tři dny s Jerem k jejím rodičům a zbytek týdne pak stráví zase u rodičů Jera. Rose s Lucasem to mají stejně, ale naopak. Byla škoda, že už je pak neuvidím, ale slíbili jsme si, že po svátcích přijedou holky za mnou do Francie a uděláme si dámskou jízdu. A kluci, ti zas pojedou za Louisem a pak se sejdem a uspořádáme nějaký společný mejdan. Emma mi hned už dopředu nabízela, že do Manchestru můžu přijet kdy budu chtít, takže nejspíš až v létě o dovolené, protože dřív i kdybych chtěla, nemůžu. Ale s plány bokem, to ještě má času dost.

Kolem deváté hodiny večer se jelo domů. Nikdo neplánoval dlouho ponocovat, tak jako včera. Polovina už byla unavená a druhá polovina si musela zabalit věci na zítřek na cestu, čímž myslím čtveřici mých bývalých spolužáků.
,,Tak hezký Vánoce, užijte si to.'' loučili jsme se před zavřenou restaurací. ,,Vám taky, ať toho je hodně pod stromečkem.'' usmála se na všechny Rose, když zasedla za volant, protože Lucas pil a nemohl řídit. Když už mluvila o tom stromečku, zítra bych měla zajet do města, protože jsem zatím nic pro Tomlinsonovi neměla.
Rose s Lucasem odjeli jako první a za nimi i Mischel, jako řidička, s Jerem alias podnapilým spolujezdcem. No a my se vydali hned nato.

Doma jsem se hned vrhla do koupelny. Kluci byli takový gentlemani, že do jedné pustili Candy s Anne a do druhé mě a čekali v obýváku, než se všichni vysprchujem. Josh a Emma měli svoji koupelnu a tak jako první byli hotoví a šli spát. Já byla jako další a celá voňavá po Nivee jsem se nabýdla, že převleču Anne do pyžama, ať se může i Candy v klidu naložit do vany. Měl to sice dělat Harry, ale ten už chrupkal na gauči.
,,Tak Anne, kde máš pyžamo?'' zeptala jsem se Anne, když jsem jí z koupelny donesla jen v ručníku do pokojíčku. Opravdu ho měla obrovský, jak říkala. ,,Tam, ve skříni.'' ukázala na bílou šatní skříň, ze které jsem následně vyhrabala růžovou noční košili s motýlkama. ,,Taky jsem měla pyžamo s motýlkama, když jsem byla mála jako ty.'' pousmála jsem se a ona v oplaceném úsměvu vycenila svoje malé mléčné zoubky. ,,Tohle je moje oblíbené. Dal mi ho strejda Louis k svátku s barbínou.'' prozradila. ,,Aha a jak se jmenuje ta barbína?'' zeptala jsem se nenuceně. Mám ráda malé děti, s nimi se nejlíp povídá. ,,Jmenuje se stejně jako ty. Nevěděla jsem, jak ji říkat a tak strejda navrhl Emily.'' hihňala se. To mě trochu zarazilo, nevěděla jsem co v tu chvíli říct, naštěstí Anne změnila téma. ,,Povíš mi pohádku na dobrou noc?'' zeptala se s ďolíčky na tváři jako andílek. ,,Samozřejmě a máš knížku?'' souhlasila jsem a zároveň se i zeptala. ,,Maminka nebo tatínek mi teď říkají pohádky z hlavy, protože už jsme všechny knížky přečetli.'' pokrčila rameny. ,,Dobře, tak si něco vymyslím.'' pomohla jsem jí do košile a když hupsla do postele, tak jsem si k ní přisedla. ,,Za sedmero horami žila jednou jedna princezna, která měla strašně ráda zmrzlinu,'' začala jsem pohádku, kterou mi vždycky vyprávěla moje máma, když jsem byla malá. Trochu mě překvapilo, že jsem si ji pořád pamatovala.
Když jsem byla skoro na konci, Anne už pomalu zavírala víčka. ,,a tak žili Zmrzliňák a princezna Poleva ve svém zmrzlinovém domečku a vychovávali spolu malé zmrzlinky. A pokud nezemřeli, tak tam žijí dodnes.'' dokončila jsem pohádku a nakonec pohladila Anne po tváři. Spala jak dudek. ,,Tak Poleva a Zmrzliňák, jo?'' ozvalo se tiše od dveří. Stál tam Louis opřený o zeď v červených teplákách a bílém tričku. Vlasy měl mokré, takže jsem usoudila, že už je osprchovaný. ,,Takže barbína Emily, jo?'' oplatila jsem mu s přivřenýma očima. ,,Jé, to mě jen tak napadlo.'' zazubil se a trochu zčervenal. ,,Vyhrkl to hned, jen jak se ho Anne zeptala na jméno.'' vklouzla dovnitř zpoza dveří Candy a přišla k posteli. ,,Děkuju Emily.'' pohodila hlavou ke své dceři a usmála se. ,,Za málo. Skoro jsem sebe samou uspala.'' zasmála jsem se tiše a vydala se ke dveřím. ,,Tak jo. Děkuju a dobrou.'' přikývla Candy a zhasla malé lampičku. Já se chtěla vydat ke svému pokoji, který byl na druhém konci patra, ale Louis mě ještě zastavil. ,,Fakt mě to jen napadlo.'' bránil se. ,,V pohodě. Koupím Anne nějakého kena, aby ho mohla pojmenovat po tobě.'' mrkla jsem na něj a on zčervenal ještě víc. ,,Hele vy dva, běžte si vykládat jinam, tady se spí.'' zavřela dveře pokoje a odešla do obýváku pro Harryho. ,,Tak dobrou.'' pousmál se Louis, ale tentokrát jsem ho zastavila já. ,,Jo počkej ještě.'' nadhodila jsem. ,,Co?'' okamžitě spozorněl. ,,Můžu tě o něco poprosit?'' zeptala jsem se ho. ,,Všechno je předem splněný.'' přikývl. ,,Nemohla bych si zítra půjčit auto? Nechce se mi do města trmácet autobusem.'' požádala jsem ho. ,,Já jedu zítra do města, jestli něco potřebuješ, můžeš jet se mnou.'' nabídl se. ,,Fajn, tak po snídani?'' zeptala jsem se. ,,Po snídani.'' souhlasil s úsměvem. ,,Dohodnuto. Díky.'' kývla jsem a cupitala do svého pokoje. ,,Dohodnuto.'' zašeptal tiše, než jsem stačila zavřít dveře a oddat se spánku.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Uspávali jste někdy někoho?
- Bude z Emily dobrá máma, až bude mít vlastní děti?
- Co říkáte na panenku Emily?
- Kdo vám četl pohádky na dobrou noc?

Omlouvám se, že tento díl je tak krátký. Ve Wordu vždycky díl napíšu na stránku a půl, ale tady jsem to asi nějak sekla dřív. No, snad to nevadí. :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bebs Bebs | Web | 29. září 2012 v 15:47 | Reagovat

• Raz, dvojročného bratranca. A bolo to niečo nezabudnuteľné... Už sa teším, keď budem môcť tak uspávať moje krásne bábätka... :D
• Nebude dobrá mama. Bude dokonalá mama. A dúfam, že bude mama Louisových krásnych detí. A spolu ich budú v noci uspávať, chodiť s nimi na prechádzky :D
• Prekvapilo ma to, ale je to zlaté. Aspoň vieme, ako je na tom Louis... Och, už nech sú spolu :D A Barbie Emily a Ken Louis... zlaté :D
• Na nikoho si nepamätám :D :D ale určite niekto :D :D

2 ~ Renn. ~ Renn. | Web | 29. září 2012 v 17:53 | Reagovat

Barbína Emily ♥ .. on ju stále miluje ! :-* má u mňa plus, chlapec ! :-*

3 Lucy / L. Lucy / L. | Web | 29. září 2012 v 18:15 | Reagovat

dakuujem :D aj ty mas pekny layout :)

4 Zaira* Zaira* | Web | 29. září 2012 v 20:08 | Reagovat

- Mého bratrance a sestřenici, když byli malí :D
- Já si myslím, že ano :)
- Super. A Ken Louis mě opravdu rozesmál :D :D
- Doma mamka a když jsem byla na prázdninách u tety, tak teta :D

5 Cath!e Cath!e | Web | 1. října 2012 v 8:21 | Reagovat

- Jj, mám dvě malé sestřenice, takže si často zahraju na chůvu :D
- Určitě :D
- To je roztomilýýýý :D Loui jí má určitě pořád rád :D už jen, aby to dali dohromady :D
- No mamka, pak ségra :D babička s dědou :D bylo jich hodně :D :D
Dokonalý dílek :D jak se Louis červenal, to bylo roztomilý :D :D už se těším na pokráčkoooooo!! :D :D

6 Ter. Ter. | Web | 11. října 2012 v 10:55 | Reagovat

- Jo.. A kolikrát!:D Třeba bráchu, když byl menší, nebo nevlastního bratránka, kterej teda většinou uspal mě :'DD
- Určitě! :'))
- Ale, alee..:D Něco mi říká, že se z toho Louis pořád ještě nedostal..:D Jak se to snaží zakecat..:D A to s tím Kenem-Louisem..:'D Emily je boží!:D:)
- Máma.. A pak mi děda vyprávěl na spaní strašidelný historky. Teda.. když mi o nich vypráví teď, směju se.. Ale kdo by se v pěti letech nebál strašidýlka, které za rohem hřbitova stříhalo hlavičky?!:D

Zase, jako obvykle.. skvělý díl!! :'))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama