Semknuti - 8. DÍL - Vítej doma, Emily

25. září 2012 v 16:00 | Zasněná |  Semknuti

název: Semknuti
vytvořila: Zasněná
díl: 8.

Ale co nad tím přemýšlím. Teď už je to stejně jedno. Všechno je to minulost. Jak s Harrym, tak s Louisem jsme kamarádi. Každý máme svůj život bez rozdílu na to, jaký. Já miluju Marcuse a taky si ho vezmu. Proč se vracet k něčemu, co už je tak dávno pryč? Jedním slovem - zbytečně.


Přestala jsem myslet na minulost a raději se věnovala okolí. Jakmile skončila prohlídka té nejhezčí restaurace, jakou jsem kdy viděla, přesunuli jsme se z kuchyně zpátky do hlavní místnosti. Tam už čekali moji další čtyři přátelé, které jsem ani neslyšela vejít. Přivítali jsme se a zasedli za velký stůl u kamen, které se nacházeli hned vedle té velké pece. ,,Dámy a pánové, jídelní lístky vám nyní rozdává moje půvabná asistentka,'' prohlásil Harry a pokynul rukou ke své manželce. ,,Jen se podívejte dovnitř a očima ochutnejte naše výborné meny. Nemůžete si však z toho nic vybrat, protože dneska předkrm, hlavní chod a dezert určuju já a máte se na co těšit.'' rozplýval se dál. Všichni se pochechtávali a čekali, co bude dál. ,,Takže prosím o chvilku strpení. Než se dané pokrmy připraví, trochu to potrvá. Candy?'' znovu oslovil svou manželku. ,,Šéfkuchaři?'' oslnivě se na něj usmála. ,,Následujte mne prosím do mé kuchyně.'' zvedl bradu o něco výš a důstojně odešel. Nastala chvilka ticha a poté jsme s holkama propukly ve výbuch smíchu. ,,No to jsem zvědavej, co nám ukuchtí.'' podotkl se zdviženým obočím Jer a znovu si začal prohlížet meny. Já se do něj také znovu začetla. ,,Co tak zíráš do toho?'' zeptal se mě Lucas, když si všiml, že na ty ceny zírám s otevřenou pusou. ,,Děláte si ze mě srandu? A já si myslela, že ve Francii je to všechno levné, ale přitom tam bychom za řízek zaplatili dvakrát tolik než tady. No nemám pravdu Louisi?'' obrátila jsem se na člověka, který seděl na druhé straně stolu u okna. Jen se zasmál a přikývl. ,,No jak to tak vidím, Pařížské restaurace asi příště vynechám.'' dodala jsem. ,,Tak alespoň budeš jezdit více za náma.'' usmála se Mischel. ,,A na jak dlouho tu vlastně seš? Doufám, že alespoň na měsíc.'' zeptala se hned nato Rose. ,,Kéž by, ale práce nepočká. Mám dovolenou jen týden. V neděli budu muset domů.'' povzdychla jsem si. ,,Takže to znamená, že i ty Louisi jsi tu jenom na týden? Vždycky jezdíš na dva.'' podívala se Emma na svého syna. ,,To ano, ale tento rok toho mám v práci taky trochu víc. Nastupuju sice až ve středu, ale i tak toho mám ještě hodně co vyřizovat a taky Emily nepojede vlakem.'' odpověděl Louis, čehož jsem se hned chytla. ,,Louisi ale já klidně tím vlakem pojedu, mě to nevadí. Pokud máš volno až do středy, tak tu zůstaň.'' protestovala jsem. ,,Ne to ne. Jak jsem řekl. I kdyby se tě to netýkalo, musím odjet v neděli.'' nedal se přesvědčit. ,,Hmm, ale stejně je škoda že ani jeden tu nemůžete zůstat o něco dýl, zvláště ty Emily, nic proti Louisi.'' zavzdychala Rose. Louis se usmál. Věděl, že to nemyslela špatně vůči němu. ,,Neboj, tentokrát to snad nebude trvat dalších deset let, než se zase uvidíme.'' odlehčila jsem situaci a všichni se zase usmívali.

Po třičtvrtě hodině se šel Lucas podívat do kuchyně, jestli už budou s jídlem hotoví. Nikdo vůbec nečekal, že se ozve s tímhle. ,,Tak vy se tu muchlujete nebo vaříte?!'' zvolal nahlas Lucas z kuchyně. ,,Ježiši.'' dala si ruku před pusu Rose. Všichni jsme jen žasli. ,,Hele nešaškuj a rači nám pojď pomoc.'' slyšeli jsme dál Harryho. Lucas se ale vrátil zpátky k nám. ,,Dělal jsem si prdel.'' zasmál se, když viděl naše výrazy. Louis dostal záchvat smíchu. ,,Co je to muchlování?'' otočila se mým směrem Anne. Ano, to už se smáli všichni. ,,Tohle mi dělá před návštěvou doma pořád. Když jsem v kuchyni a něco připravuju, jde za mnou a ozve se s takovouhle blbinou. No co já těm hostům mám pak říct?'' vrtěla hlavou Rose. ,,Nečerti se zlato.'' dal jí pusu na líčko. ,,Odpoví mi tu někdo na otázku?'' mračila se Anne. ,,Víš, co dělají maminka s taťkou večer v ložnici?'' začal mluvit k Anne Jer. ,,Panebože, čím jí to krmíte. Anne zacpi si uši.'' přispěchal hnedka za náma Harry. Jeho dcerka se začala pochechtávat. ,,Ona to ví!'' rozesmál se Jer. Louis, který se doteď držel za břicho, mlátil dlaní do stolu. Já měla od toho smíchu taky slzy na krajíčku. Harry zděšeně koukal na nás všechny. ,,Co se tu děje?'' přišla se na tuto scénu podívat i Candy. Vůbec nechápala o co jde. ,,Máte mimořádně chytrou dceru.'' hihňala se Emma, od které bych tohle vůbec nečekala. ,,Ne mami, ještě ty s tím začínej.'' držel se za hlavu zoufalý Harry. ,,Nediv se synku. Dneska vás nešlo přeslechnout.'' vtipkoval na jejich účet i Josh. No to už byl dočista konec. Candy už došlo, o čem je řeč a oba byli rudí ještě víc než rajčata.

Opravdu takhle jsem se nezasmála už pěkně dlouho. Louis se válel skoro por stolem, Jer ho zjevně napodoboval, Lucas, který to začal, se Harrymu omlouval a přitom potlačoval další vlnu záchvatu a o ostatních ani nemluvím. Nevěděla jsem, jestli Anne opravdu věděla odpověď na otázku od Jera, protože malé děti se smějí všemu, ale ani bych se nedivila, kdyby to ano.

Když se ale všichni uklidnili, začalo se nosit na stůl. Stydlín Harry skoro počas dezertu nepromluvil. Pořád to v sobě vstřebával a Candy byla na tom zřejmě stejně. Nicméně k jídlu. Moc jsem si pochutnala na vaflích se šlehačkou, ozdobených borůvkama a malinama a navrch polité čokoládou. Ikdyž to byl lehký předkrm, už po jedné vafli jsem měla plný žaludek. Zato Josh si dal dvě a pak ještě jednu. Obdivovala jsem ho, já bych to neměla asi kam dát, když nás čekali ještě dva chody.
Druhý a zároveň hlavní byl delikátní. Připadala jsem si, jako bych byla v Itálii, kam jsme mimochodem letěli minulé léto s Marcusem. Špagety alá Candy byly opravdu výborné a to nemluvím o omáčce. Nebyla to obyčejná sýrová omáčka. Měla v sobě něco, co jsem nedokázala pojmenovat. Za recept na čokoládu, který jsem Candy dala dopoledne, jsem si vysloužila ten její. Tohle musím stoprocentně doma vyzkoušet.
,,A jako hlava rodiny přinesu dezert.'' prohlásil Josh, když se dojedlo další jídlo. ,,Vejde se mi ještě do mého bříška?'' dělala jsem na něj psí oči. ,,Ten se ti musí vejít.'' zasmál se. ,,Ale já ti pomůžu, nebo ty jsi schopný to převrhnout a všechno no víš co.'' pozvedla jedno obočí Emma a spolu odešli do kuchyně. ,,Nezapomeňte to zapálit!'' volal za nima Jer. ,,Ticho!'' okřikli ho ostatní a Jer se skrčil. ,,Sakra.'' zasmál se. Tentokrát jsem ale já nevěděla o co jde. ,,Co to bude za dezert?'' otočila jsem se na Harryho. ,,Na tvojí počest.'' prozradil s usmál se doširoka. ,,Ticho!'' tentokrát se napomenutí stočilo k němu a on se plácnul do čela, když si to uvědomil. ,,Hele netajte to, nemám ráda překvapení.'' zasmála jsem se trochu nervózně. ,,Je to jídlo.'' mrkl na mě Louis. Jo, to mi taky došlo. Zašklebila jsem se na něj a chtěla se vyptávat dál, když v tom zhasli světla. ,,To nejsou pojistky, že ne?'' zeptala jsem se tiše Anne, která seděla vedle mě. ,,Ne né.'' zahihňala se. ,,Takže Emily,'' upoutal moji pozornost hlas Emmy. Otočila jsem se tím směrem a uviděla před sebou na podnosu kulatý čokoládový dort, do kterého byly zapíchnuté svíčky po okrajích. Uprostřed bylo barevně napsané 'Vítej doma, Emily' a kolem toho nápisu byly menším písmem napsaná jména všech, co sedíme tady a malinkaté obrázky. S těma musela být největší práce. ,,není to narozeninový dort, jak to možná vypadá, ale něco na přivítanou. Podíleli jsme se na něm všichni ještě než jsi přijela.'' řekla s úsměvem Emma a já se k dortu postavila. ,,Já toho smajlíka dodělával dneska ráno.'' dodal Louis. ,,Musel si přivstat.'' vyplázl na něj jazyk jeho sourozenec. ,,Je nádherný.'' rozplívala jsem se. ,,Je dělaný s láskou.'' řekla k tomu něco i Mischel. ,,Takže jsme rádi, že jsi za náma mohla přijet a,'' začal Josh, ale Louis mu do toho skočil. ,,Díky mně.'' kýval hlavou. ,,Nepřerušuj ho.'' řekla jsem mu tiše a vrátila se pohledem k Joshovi. ,,a strávit těch pár dní tady a hlavně Vánoce s náma.'' dokončil proslov táta rodiny. ,,Děkuju moc, je to od vás opravdu milé.'' usmívala jsem se na každého. ,,Tak to sfoukni nebo z toho nebude čokoládovej, ale svíčkovej dort.'' pobídl mě Harry. Tak jsem se nadechla a sfoukla všechny svíčky. Všichni jsme si zatleskali a Candy odběhla rožnout světla. Dort se nakrájel a začal se jíst poslední chod. A tenhle, byl ze všech nejlepší.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Scéna, která se vám líbila?
- Která se vám nelíbila?
- Co říkáte na překvapení?
- Podařilo se vám někdy prozdradit připavované překvapení?
- Co si z tohoto dne asi vzala malá Anne?
- Co říkáte na podávané chody?

Máme za sebou další dílek. Doufám, že se líbil a že jste pořád trpěliví! :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bebs Bebs | Web | 25. září 2012 v 17:09 | Reagovat

• V podstate sa mi páčili všetky. Veľmi pekne si to napísala. Jeden z mojich obľúbených dielov. Veľmi veľmi pekne napísané.
• Táto otázka je megazbytočná. Nechápem, prečo ju stále dávaš, veď je to celé krásne.
• Awww... ani ja som to nečakala. Úplne ma to dojalo k slzám, ale pri tebe som si už fakt zvykla :D Tá torta bola dokonalá. A ako zhasli svetlá... Nádhera.
• Na nič konkrétne si nepamätám...
:D :D Inak, tá časť s "co dělají večer maminka s taťkou v posteli" bola úžasná. Smiala som sa celú tú časť :D :D A Josh :D :D proste krása :D
• Dostala som šialenu chuť na špagety. Ale šialenú. A vafle by som si tiež dala... Aj menu si pekne vymyslela. :D
Krása :)) xx

2 Cath!e Cath!e | Web | 26. září 2012 v 14:50 | Reagovat

- No přeci ten konec :D i když to s tou fotkou bylo taky krásné :D hehe, kecám, celý dílek byl naprosto dokonalý :D
- To se jako vážně ptáš?? :D všechny se mi moooc líbily!!! :D
- To bylo nádherný :-) bylo to od nich moc hezký :-)
- No mně se raději nic neříká, protože bych to prokecla :D :D
- :D :D :D :D hahahahahaha :D ani nevím, co k tomu mám napsat :D asi něco do života :D :D ty jejich keci :D a Jerova otázka..... :D :D no kamarádi jí dávají dobrou výchovu :D
- Hmmmm mňami mňam :D taky bych si dala říct :D ale to překvapení nakonci bylo stejně nejkrásnější :D i se světelnými efekty :D :D
No má cenu vůbec psát, jak je to zase dokonalé?? Prostě a jednoduše miluju tvoje povídky!! :D ♥ už se těším na pokračovánííííííííí!! :D :D

3 Zaira* Zaira* | Web | 26. září 2012 v 17:34 | Reagovat

- Ta s tím dortem, ale už prosím nenapínej!! Chci konečně vědět, co bude mezi ní a Louisem! :-D
- Žádná! :D
- Moc pěkné, to bych nečekala :)
- Jop, nejvtipnější je u toho, když to nechca prozradíš a všichni podílníci na tebe vrhnou obličej alá „Poker Face“ :D:D :D
- Doufám, že nic :DDDDDD
- Dala bych si ty vafle.. mňám!! ♥♥

4 The Bo The Bo | Web | 27. září 2012 v 9:23 | Reagovat

má trpělivost začíná slábnout =D ale dojemný díl =) =)

5 Alic Alic | 27. září 2012 v 20:45 | Reagovat

- Že sa vôbec pýtaš :D VŠETKY ;)
- Ehmmm.. dúfam, že nemusím odpovedať :D
- Veľmi pekné. Mňa osobne by to veľmi potešilo :)
- Noooo.. musím sa priznať, že áno :D
- Tak to fakt neviem :DDDD
- Mňam :3

Ako inak--- skvelý diel!! Ten opis jednotlivých častí je skvelý!!
Proste krásne!! ♥

6 Ter. Ter. | Web | 29. září 2012 v 0:28 | Reagovat

-Poslední! Né, první! Ta veprostřed! Všechny byly skvělý!:'D:) A ta, která začala 'muchlováním'..:'D Nemohla jsem z toho!!:DD
-Jako vážně:D Musím se přiznat, že na tuhle otázku odpověď neznám.
-Já si stejně myslim, že by se měla vrátit zpátky 'domů'..:') Prostě jo!:)
-Nééé..vůbec..:DD
-Netušim..:DD Ale..musím se znovu tý scéně smát!:DDD
-Začínám mít hlad..o půlnoci!:DD

Aww..můj bože..skvělej díl!!:')
nemůžu se dočkat dalšího!♥:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama