Léto a seno - 8. DÍL - Malování

8. srpna 2012 v 14:00 | Zasněná |  Léto a seno

název: Léto a seno
vytvořila: Zasněná
díl: 8.

Naklonil se ke mně a když byl tak centimetr od mých rtů, někdo nás vyrušil. ,,Ehm Darcy nasedni, už pojedem.'' ozval se děda. Odtáhla jsem se od Niall a otočila se. Stáli tam všichni. Děda, Lucy, Andy, Josh i Niallova máma. Všichni se divili, co se Niallovi stalo, tak jsme vysvětlili situaci. Poté jsme se rozloučili a jeli domů.


Cestou domů se mě všichni vyptávali. Musela jsem zase uklidňovat. Situace se uklidnila až jsme dojeli domů. Děda chtěl volat na policii, ale já ho přemluvila, aby to nedělal a nechal to být. Stejně by se tím nic moc nevyřešilo. Ti blbci dostali co proto a tím to končí.

Po horké sprše v posteli si mě ale Andy nezapomněla dobírat. Neustále se vyptávala na Nialla a jestli něco bylo. ,,Bože, už po třicáté ti říkám, že se nic neudálo. Teda mohlo, ale přišli jste vy, no.'' povzdychla jsem si. ,,Vidíš to? Já jim říkala, ať ještě chvilku zůstanou. Odešli jsme, když hráli ty největší pecky.'' bručela. ,,Mě to ale nevadí. Všechno má svůj čas. A teď už spi.'' zhasla jsem lampičku a zachumlala se pod peřinou. ,,Takže to znamená, že ho chceš!'' vykřikla s překvapením. ,,Andy, buď už ticho!'' řekla jsem vážně, ale potom jsem se začala smát. ,,Takže jo, chceš ho, chceš.'' chechtala se jako malé dítě. Pořád něco mlela, ale to už jsem pouštěla jedním uchem tam, druhým ven a spala.

Po tak vyčerpávajícím večeru plném tance jsem se ráno probudila celkem brzo a vyspala se do růžova. Bylo okolo půl šesté a v domě všichni spali. Nepřevlíkala jsem se, jen přes sebe přehodila dlouhý šedý svetr na zapínání a šla ke stájím.
Z košíku jsem vzala pár mrkví a šla krmit koně. Byla jsem zase v ráji, mezi koňmi je mi vždycky dobře. Jednou se tu přestěhuju natrvalo a budu vést farmu plnou koní, ale to má ještě čas.

Jak jsem se věnovala krmení, nevšimla jsem si, že mě někdo pozoruje. Vylekala jsem se, když promluvil. ,,Čekáš tady na mně?'' zeptal se Niall. Trhla jsem s sebou a otočila se na něj. Stál u vchodu, opřený o zeď s úsměvem na tváři jen v černých plátěných kraťasech a s ručníkem přehozeným za krk. ,,Moc si nevěř. Přišla jsem za nimi.'' pohodila jsem hlavou k němým tvářím. ,,Aha, takže bych měl žárlit.'' zasmál se. ,,A co ty, ranní ptáče? Vodník tě stáhl do jezera, že máš vlasy mokrý?'' změnila jsem téma. ,,Jo, šel jsem se osvěžit a pak vidím otevřený vrata, tak jsem se šel podívat, kdo to tu straší.'' mrkl. ,,Strašidlo v pyžamu a vrabčím hnízdem na hlavě.'' přikývla jsem. ,,Náhodou mě se líbí holky v růžových pyžámkách s medvídky.'' culil se. Podívala jsem se na sebe a došlo mi, že jsem si svetr nezapla. Hned jsem to tedy napravila a aspoň si zapla dva knoflíky uprostřed. ,,Hahaha, vtipné.'' komentovala jsem to. ,,Můžeš být v klidu, mamka mi na Vánoce koupila pyžamo s kachničkama. Asi ji nedošlo že mi není osm, ale o deset víc.'' prozradil svoje tajemství. Začala jsem se řehtat jak kůň. ,,No pak kdo se tu směje.'' podotkl. ,,Promiň, ale chtěla bych tě v tom pyžámku vidět. Musíš být k sežrání.'' dobírala jsem si ho. ,,Fajn, dneska pyžamová párty platí?'' nastavil ruku. ,,Dobrá, vem i Joshe, ten bude mít určitě soupravu s myškama.'' plácla jsem si s ním po chvilce přemýšlení. ,,Ne, on má s pejskem.'' mrkl na mě znova. ,,Ok, ok. Tak já půjdu. Dneska máme v plánu s Andy zrenovovat náš pokoj, tak jí jdu vzbudit ať začnem co nejdřív.'' popošla jsem pár kroků směrem ven. ,,Nechcete pomoct?'' zajiskřilo mu v očích. ,,My to zvládnem.'' nedala jsem mu šanci a s úsměvem odmítla. Zasmál se a přikývl. ,,Tak jo, zatím.'' rozloučil se a pomalu mířil ke svému domku. Mávla jsem mu a šla zase svým směrem.

Po vydatné snídani jsme se s Andy pustily do práce. Nejdřív jsme vyklidily místnost, poté začaly natírat nazeleno zdi a když jsme byly po třech hodinách hotové, jelo se do města pro nový nábytek. To, co jsme si obě našetřily za celý rok a navíc něco, co jsem dostala od táty a mámy k narozkám, jsme daly do kupy a vyšla z toho celkem pěkná suma. Ikdyž Andy nemá ještě řidičák, umí celkem slušně řídit a tak nám děda svěřil auto a malý přívěsný vozík k tomu. Nakoupily jsme menší skříňky, nějaké obrazy, nové dva květináče, židli, psací stůl, Andy chtěla dál obrovský pytel na sezení, takže ještě ten se přikoupil, no a co se týče postelí, tak o ty jsme se starat nemusely, protože děda je tak šikovnej, že nám je vyrobí a dá dohromady. Z pěnez nám nezbylo skoro nic.
Když jsme s tímto nákladem dojely domů, děda nám s Lucy pomohl ten všechen přírodní nábytek dostat do pokoje. Pak nastal problém. Andy chtěla skříň na východ, já zase na západ, dále pak se skříňkama a stolem byl strasti, no ale nakonec jsme se nějak dohodly. Vypadalo to vážně skvěle. Naposled jsme do květináčů daly hlínu a do jednoho zasadily levandule a postavily ho na okno a do druhého kaktus, který byl vedle skříně na zemi. Měly jsme z toho radost. Ikdyž jsem si myslela, že to tu bude přeplácané, nebylo. Všechno hezky ladilo a místa tu zbylo taky dost.

Večer nám to kluci po příchodu pochválili. Josh se hned vyvalil do pytle, až se propadl na druhý konec. ,,Vidíš, já věděla, že se bude hodit.'' mrkla na mě Andy. Přikývla jsem s úsměvem a podívala se na Nialla. Na sobě měl modré pyžamo s malými kachničkami, které byly všude. ,,Ty jsou roztomilé.'' smála jsem se. ,,Medvídci jsou hezčí.'' zakroutil mi nosem a poté jsme se přidali s polštářema k Andy a Joshovi na zem. Mimochodem Niallův bratranec měl pyžamo s pejskem. No vypadali jsme všichni jako malé děti. K tomu jsem na notebooku pustila kreslenej film, který to potvrdil a tak se s popcornem začal filmový maraton.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Měli jste taky někdy filmový maraton?
- Máte rádi přespávačky?
- Jak asi dopadne tenhle večer?
- Máte taky roztomilé pyžamo?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cath!e Cath!e | Web | 8. srpna 2012 v 17:49 | Reagovat

- Každou chvilku pořádáme se ségrou :D :D
- Jasně :D je to vždycky sranda :D
- No nevím, ale doufám, že už se konečně dají dohromady :D :D
- Anoooo :D jedno červené s medvídkama a pak s Hello Kitty :D :D

2 Zaira* Zaira* | Web | 9. srpna 2012 v 10:25 | Reagovat

- Jasně, s kámoškou Hororový maratón s pizzou v ruce :D :D
- To snad všichni ne?? Do rána vzhůru, kecání, smátí se, každého to baví :D
- V posteli? :-D
- Mám noční košulku se sloníkem :D

3 Nugget Nugget | Web | 12. srpna 2012 v 12:56 | Reagovat

- Jojo, nejlepší jsou ty hororový :DD
- Šíleně, vždycky to dopadne tak, že celou noc prokecáme a fakt nespíme a další den jsem doma mrtvá :D
- Úžasně, protože se konečně políbí ! :D
- No, mám ještě staré z doby, kdy jsem byla malá, ale jsou mi ještě teď, s hrošíkem :D Ale jinak i teď si kupuju velký trička s Garfieldem, Bugs Bunnym atd. :D :D

4 Klaudi* Klaudi* | Web | 12. srpna 2012 v 16:25 | Reagovat

Teraz som si všetky časti prečítala a som totálne žasnutá :) Veľmi dobrý je tento príbeh, neviem sa dočkať pokračovaniáá! :)
- filmový maraton som mala a tiež hororový haha :D
- milujem prespávačky, najväčšia sranda
- dúfam, že ten večer dopadne dobre, inak si to predstaviť neviem :P
- mám, ak sa počíta Winnie the Pooh :)

5 Ter. Ter. | Web | 16. srpna 2012 v 15:10 | Reagovat

Aw..to se mi táák hrozně líbí! :)) Ta debata o pyžamech..ty pyžama!!:'DDD
- Áno..ale ne s kreslenými filmy!:DD
- miluju!! akorát sem na tom druhej den trošku hůř s dobrou náladou. holt, když je málo spánku,...:DD
- Noo, doufám, že víc než dobře!! :)) :D
- Měla jsem, když jsem byla malá (osm, devět mi bylo..já byla fakt trpaslík!:D)..nedávno jsme tyhle pyžámka našli s kamarádkou a navlíkali se do nich..to bylo něco!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama