Léto a seno - 6. DÍL - Otázka

1. srpna 2012 v 14:00 | Zasněná |  Léto a seno

název: Léto a seno
vytvořila: Zasněná
díl: 6.

Zavrtěla jsem udiveně hlavou a podívala se na sebe do zrcadla. Natočila jsem zvědavě hlavou a zaměřila se na své levé líčko tam, kde mi Niall věnoval svou pusu. ,,Ikdyž nejsem v té koupelně, přesně vím, kam čumíš!'' ozvala se Andy. ,,Zůstal ti tam otisk?'' otevřela dveře a začala se hlasitě smát. ,,Blbečku!'' vyplázla jsem na ní jazyk a zavřela jí dveře před nosem. Grr, ona je fakt hrozná. Ale musela jsem se tomu zasmát.


Oběd proběhl v pohodě až na ty Andyiné pohledy na mně a Nialla. Asi milionkrát jsem ji kopla pod stolem. Vždy se ušklíbla a na minutu dala pokoj. To je prostě celá Andy.
Po dobrém obídku šla moje kámoška s klukama ven na terasu. Děda potřboval něco projednat s paní Horanovou, takže někam odešli, no a já pomohla Lucy s nádobím. Když jsme měly umyto a utřeno, odebrala jsem se taky na verandu. ,,No to by bylo super.'' souhlasila s něčím nadšeně Andy. ,,Darcy půjde taky, že jo?'' otočila se mým směrem, jakmile mě uviděla. ,,Co? O čem se bavíte?'' zpozornila jsem a sedla si na schod vedle Joshe. Niall se uchechtl a objasnil mi situaci. ,,Bavili jsme se tu o takovém večírku. Dneska večer je tady ve vesnici takové posezení. Nevím jak to nazvat. No prostě hudba, grilování, tanec a zábava. Budou tam všichni z okolí. Nevím, jestli se vás už na to Lucy ptala, nicméně nešly byste?'' dořekl. ,,Ehm tak jo. Takže to je taková zahradní párty?'' odpověděla jsem. ,,Jo, přesně.'' přikývl Josh. ,,Tak Lucy tam s dědou určitě půjde taky, takže tam dojdem. Stejně nemáme nic na programu.'' souhlasila jsem. ,,Super. Tak my ještě něco máme na práci, tak večer.'' usmál se Niall uličnicky a s Joshem odešli pryč. ,,Nemám nic na sebe.'' zhrozila se najednou Andy a dala si ruku před pusu. ,,Tak na ples nejdem.'' mrkla jsem na ní. ,,No jo, ale já tu žádné normální šaty nemám.'' kousla se do rtu. ,,Hlavně, že sis vzala s sebou více věcí než já. Pojď, něco najdem.'' táhla jsem ji za ruku do pokoje.

Začaly jsme se hrabat v kufrech a hledat něco na sebe. Trvalo dost dlouho, než jsem si na sebe něco našla. Zvolila jsem volné, tmavší květované šaty ve starším stylu, to teďka hodně frčí. Měly sice véčkový výstřih, ale zas tak nápadné to nebylo. Ještě jsem je doplnila hnědým páskem a nakonec si k nim vzala černé balerýnky. Doplňky jsem moc neřešila. Řetízky nenosím a za náušnice jsem si vzala malé tmavě modré růžičky.
,,Jak vypadám?'' otočila jsem se na Andy. ,,Hmm skvěle, ale já asi půjdu ve svetru a ryflích.'' povzdychla si a svalila se na postel. ,,Ale no ták, něco tam mít musíš, ty princezno.'' zasmála jsem se a přešla k jejím věcem. ,,Tak jo, něco tam mám, ale to se nehodí na večírek.'' odfrkla si. ,,Tohle, že se nehodí na večírek?'' zvedla jsem obočí a z hromady oblečení vytáhla hezkou květovanou sukni. ,,Vem si to a budem spolu ladit.'' mrkla jsem na ní a hodila jí sukni. ,,No dobře a co nějaký triko, doplňky a boty?'' pohodila hlavou. Začala jsem se zase prohrabávat jejími věcmi. Postupně jsem jí do ruk házela černou halenku, boty na klínku a nějaké blbosti jako doplňky. ,,Pak řekni, že nic nemáš.'' usmála jsem se, vzala do rukou svou kulmu na vlasy a odešla do koupelny dodělat hlavu a nějak se namalovat. ,,Díky! Jsi vážně kámoška s velkým K!'' ozvala se z pokoje.

Když se mi povedlo z rovných vlasů natočit prstýnky, přešla jsem na lehký makeup, linky, řasenku, tmavší oční stíny, tvářenku a lesk na rty.
Celkově to všechno vypadalo dobře, trochu nevinně. Andy pak chtěla, abych ji i namalovala, protože se bála, že by to s tím makeupem přehnala. Svoje vlnité vlasy si pak vyžehlila a nechala je rozpuštěné.

Okolo půl sedmé jsme spolu s Lucy a dědou nasedli do dodávky a jelo se. Ikdyž jsem tu jezdívala každý rok, nikdy jsem na tomhle večírku nebyla, takže jsem byla docela zvědavá. Měli jsme namířeno k domu starosty. Tam se prý pořádají večírky pořád.

Musím říct, že to tam bylo nádherné. Před námi byl obrovský altánek, kde bylo plno lidí. Byla tam i kapela. Čepovalo se pivo, jídla taky bylo dost. Ale nejvíc se mi líbily ty světýlka, které byli venku rozmístěné a různě barevně blikotaly. ,,Tak děvčata, doprovod vám dělat snad nemusíme.'' mrkl na nás děda. ,,Je nám osmnáct, my to zvládnem.'' ujistila jsem ho. ,,My se o ně postaráme Michaeli.'' ozvali se za náma Josh s Niallem. ,,Tak to jsou v dobrých rukou. Hezky se bavte děti.'' usmála se na nás Lucy a pak s dědou odešli někam pryč. ,,Ahoj.'' pozdravily jsme je s Andy souhlasně. ,,Čau.'' rozzářil se Josh. ,,Páni holky, sluší vám to.'' řekl užasle Niall. ,,Takhle jste se vyfikly kvůli nám, jo?'' zasmál se Niallův bratranec. ,,No jasně.'' mrkla na něj Andy. ,,Necháte si pro nás jeden tanec.'' usmál se na mě blonďáček. ,,Klidně dva.'' přikývla jsem. Poté jsme se všichni čtyři odebrali k pití a klábosili. Moji pozornost si ale pak získal irský tanec. ,,Páni, podívejte!'' ukázala jsme na muže v sukních a s dudama. ,,Tak tohle se jen u nás nevidí.'' zasmála se Andy. ,,Však pojďte.'' chytl mě Niall za ruku a táhl na parket. ,,Ne, já tohle neumím.'' vrtěla jsem hlavou, ale to už bylo pozdě. Andy se do toho vžila. Učila se rychle. Josh s Niallem byli opravdoví irští tanečníci. Mě to ze začátku moc nešlo, ale nakonec jsem se něco naučila a tančila podle nich. Připojilo se i více lidí. Ostatní tleskali do rytmu a smály se. Jo, musel to být bezva pohled na holku z města u takového tance.

Celá udýchaná jsem si šla sednout, když skončila hudba. ,,Fuj, už mě bolí nohy.'' vydechla jsem. ,,Jo mě taky. Nechápu kde ti dva berou energii.'' zasmál Niall se směrem k Andy a Joshovi, kteří to tam zase rozjížděli. ,,Vypadá to, že si padli do oka.'' podotkl a sedl si vedle mě. ,,Taky si myslím. Andy říkala, že Josh je fajn.'' přikývla jsem. ,,No a co ty? Ty už někoho máš?'' natočil se ke mně s jiskřičkou v očích.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Jak dopadne večírek?
- Má Darcy kluka?
- Tancovali jste nebo viděli irský tanec?
- Připadá vám Andy jako princezna? :D
- Pozval vás někdo někdy na ples nebo na slavnost?

Tenhle díl je takový ''přípravný'' jak tomu říkám. :D Ten další už bude ''vážnější''... No přeberte si to po svém. :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cath!e Cath!e | Web | 1. srpna 2012 v 14:42 | Reagovat

- Tak to netuším :D ale doufám, že se tam nic nestane :D
- Nemá :D ale bude mít Nialla :D
- Ne :D jako moje taneční schopnosti jsou dost bídné, takže bych to určitě nezvládla a ani bych se o to radši nepokoušela :D :D
- Ani ne :D spíš vypadá jako anděl s ďáblem v těle :D :D
- Ne :D ale bylo by to hezký :-D
Mooooc hezký dílek :D :D no, mezi Andy a Joshem to asi jiskří :D a mezi Darcy a Niallem taky :D :D už se těším na další dííííl :D :D

2 Rachna. Rachna. | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 15:36 | Reagovat

- Ožerou se :D
- Nemáááááááááá ale budoucího ano :D
- Yep lady :D
- No...... na princeznu se nechová :D
- No :D nevím jestli se tomu dá říkat slavnost, ale jo na chatě se pořádají věky :D

3 Alic Alic | 2. srpna 2012 v 12:19 | Reagovat

- Dúfam, že dobre :D
- NIEEEEE :D
- Jasné ;)
- Hmmm.. neviem, obidve sú mi sympatické :)
- Raz :D ale nebol to ples :D

Máš to skvelo vymyslené, veľmi sa mi to páči :)

4 Šjurikjuri & Lorenzo Šjurikjuri & Lorenzo | Web | 3. srpna 2012 v 16:16 | Reagovat

Jediné slovo - LEGENDÁRNÍ. Prostě se těším na ten vážný díl. :D

5 Zaira* Zaira* | Web | 3. srpna 2012 v 18:51 | Reagovat

- ÚÚÚ.. v posteli? :D :D :D
- NE! NEmá a opováž se jí nějakého vykouzlit, Niall je její kluk! :D
- Vidět jsem viděla a tančit jsem jen zkoušela-marně :D
- Jojo
- Jop.. byl to nějaký večírek, bylo to se Zaynem a byl to moc krásný sen :D

6 Ter. Ter. | Web | 16. srpna 2012 v 14:59 | Reagovat

Přípravný..mm, nemůžu se dočkat, až začnu číst ten další!:D :))
- Pusa, pusa, pusa!! :D
- Nemá!! Jestli jsi jí někoho hodila na krk, tak si mě nepřej!!:D
- Viděla jsem..zkoušela jsem...trapas jako prase!!:'D
- Chováním..možná trošku!:D
- Áno..dejme tomu!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama