Léto a seno - 10. DÍL - KONEC

15. srpna 2012 v 14:00 | Zasněná |  Léto a seno

název: Léto a seno
vytvořila: Zasněná
díl: 10. (závěr)

,,Ty jsi blbá. A co ty? Co Josh, hmm?'' pohodila jsem hlavou. ,,No co, co. Byl to jednoduše zážitek na celý život.'' mrkla na mě s šibalským úsměvem.


Andy mi s tím zajímavým večerem nedala pokoj celou dobu našeho pobytu na statku. Neustále si mě a Nialla dobírala. Naštěstí mému, ano mému, blonďáčkovi to nevadilo a mě už to bylo taky jedno. Párkrát jsem jí to taky oplatila. Musím říct, od té osudné noci jsme s Niallem spolu. Divím se, že jsem už dřív nezjistila, jak úžasný je. Každý den mi nosí kytičku polních květin, snaží se mi co nejvíc věnovat, bere mě na různé vyjížďky na koních, no prostě jako vystřihnutý princ z pohádky. Akorát, že ta už měla co nevidět skončit. Volala jsem tátovi, jestli bych na tu dovolenou, naplánovanou po mém příjezdu domů, můžu vynechat a ještě tu pár dní zůstat, ale to už prý bohužel nejde. Letenky už jsou koupené a nic se s tím nedá dělat. No, aspoň v tom nejsem sama. Andy by tu taky nejradši chtěla zůstat. Každý večer pořád opakuje, jak se jí po Joshovi bude stýskat. Nedivím se. Já si taky nedovedu představit ten rok bez Nialla.

,,Jak to jen bez tebe vydržím?'' povzdychla jsem si den před odjezdem, když jsme si s mým miláčkem vyšli na procházku. ,,Snad to brzy uteče.'' kývl hlavou a pohladil mě po zádech. ,,Kdybych alespoň už vyšla střední, ale čeká mě ještě jeden rok než se budu moct přestěhovat a chodit tady na vysokou.'' podotkla jsem. ,,Co? Tady? Vždyť do města je to odtuď tak hodinu autobusem.'' zastavil se Niall a podíval se mi do očí. ,,To já vím, ale chci být tady. Navíc táta by se tu taky chtěl přestěhovat, stačí ještě přesvědčit mámu. Víš jaké by to bylo skvělé, mohli bychom být spolu každý den a nečekat na sebe tak dlouhou dobu.'' usmála jsem se. ,,No to by bylo úžasný, ale co když tvoje mamka s tím nebude souhlasit?'' staral se dál. ,,Nialle, je mi osmnáct, za chvilku oslavím devatenáctku. Jsem dospělá a vím, co mám dělat a co je pro mě nejlepší. A jsem si jistá, že ty to víš taky.'' políbila jsem ho. Polibek mi oplatil, ale přece měl ještě něco na srdci. ,,A co Andy?'' přesměroval téma na mou nejlepší kamarádku. ,,Mluvila jsem o tom s ní a pokud by i ona měla štěstí a dostala se na vyšku tady, mohla by se taky přestěhovat. Buď by u dědy bydlela v podnájmu, nebo možná i zadarmo no a nebo by si něco našla. A Josh odsuď bydlí kousek, takže by se taky mohli vídat.'' vysvětlila jsem. ,,Teda, že já mám takovou chytrou holku. Jak vidím, máš to všechno promyšlené aspoň na pět let dopředu.'' zasmál se. ,,To víš, musí tě tu někdo hlídat, aby si mi nezvlčil.'' ušklíbla jsem se. ,,Hele!'' dal si ruce v bok a já na něj vyplázla jazyk. ,,Nejsi ty trochu drzá?'' smál se. ,,Ne, ne.'' usmála jsem se a začala utíkat. ,,Já tě dohoním!'' volal za mnou a rozběhl se.

,,Mám sbaleno.'' poklepala svůj kufr Andy, když jsme si večer už pomalu balily věci. Já už taky měla vše hotovo, jen mi zbýval zaklapnout mini zámek od mého kufru. ,,Hotovo.'' přikývla jsem. ,,V kolik zítra přijede tvůj táta?'' zeptala se. ,,Kolem desáté.'' odpověděla jsem. ,,Tak brzo?'' posmutněla a dala opřela si hlavu o ruce. ,,Ale no tak, to zvládnem. Ve škole posbíráme pár čtyřek a jedniček a co nevidět zase budem kydat hnůj.'' snažila jsem se jí povzbudit. Usmála se a zhluboka nadechla. ,,Velké holky nebrečí.'' mrkla jsem na jí a pohladila ji po rameni. ,,Nezapomněla sis něco zabalit?'' dodala jsem a natáhla se pro zarámovanou fotku, kterou měla na nočním stolku. ,,Večer plný irského tance.'' zachechtala se. ,,S Joshem vám to tu sluší. Podívej, přesně takhle šťastně se usmívá, když je ti nablízku.'' ukázala jsem na něj prstem. ,,Je to zlatíčko.'' přikývla s úsměvem. ,,Ale vám to taky moc sluší. Jak je Niall celej natisklej k tobě a ten kovbojský klobouk.'' smála se. ,,Jo, jak nás vyfotili a hned potom mu ho ten číšník polil pivem.'' vzpomínala jsem s ní. ,,Tohle léto bylo to nejlepší ze všech. Nikdy by mě nenapadlo, že ty se dáš dohromady s Niallem a už vůbec ne, že já s jeho bratrancem.'' kroutila nevěřícně hlavou. ,,Tolik zážitků za pár dní, co?'' pohodila jsem hlavou. ,,To jo.'' pousmála se a pak mě objala. ,,Já si umím vybrat kamarádku, která má dědečka s farmou plnou kluků.'' smála se. ,,A já mám zase štěstí na takové trdla, jaké si ty.'' hihňala jsem se...

,,Holky, už je tu auto!'' volal na nás ze zahrady děda. My byly s klukama ještě na seníku a když jsem i já zaslechla troubení táty, povzdychla jsem si. ,,Tak jdem.'' sebrali jsme se všichni a šli k příjezdové cestě. Vždycky pro nás jezdil jen táta, protože máma měla plno práce s balením, ale tentokrát tu byla i ona. ,,Ahoj.'' usmívala jsem se na ně a objala je. Ráda jsem je zase viděla. ,,Ahoj holky!'' objala mě mamka a pak přešla k Andy. ,,Dobrý.'' pozdravila i moje kámoška. ,,Tak jakpak se máte holky, těšíte se domů?'' zeptal se táta. Chtěla jsem odpovědět kladně, ale najednou mě přemohly slzy a já zavrtěla hlavou. Niall byl hned vedle mě. Zabořila jsem svou hlavu pod jeho krk a pevně ho objala. Všimla jsem si, že i Andy byla u Joshe. Niall mě políbil do vlasů a utěšil. Slzy zase vystřídal smích, když jsem viděla překvapené obličeje rodičů. ,,Teda, kolik nám toho uteklo?'' divila se máma. ,,Já se nevyjadřuju.'' zvedl do vzduchu ruce táta a poté se začali smát všichni.

Před odjezdem jsme ještě všichni sesedali k jednomu velkému stolu na zahradě. Probírali jsme novinky a tak všelijaké věci. Došlo taky na stěhování, které jsme měly s Andy naplánované na příští rok. Táta neměl nic proti a s překvapením ani máma ne. Sami mi chtěly prý nabídnout, jestli bych se tu s nimi nechtěla přestěhovat. Takže jsem měla na výběr - město nebo statek. Nemusela jsem se vůbec rozmýšlet, abych řekla, že chci bydlet tady. Niall měl obrovskou radost a já taky. Takže ještě deset měsíců a zase budu moct být s ním a snad napořád.

KONEC

Tak a končí nám letní sluneční povídka. Já vím, je krátká, ale to stačí. ;) Doufám, že jste s koncem spokojeni. Opět děkuji za vaši trpělivost a za milé komentáře! :*
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Míša..:)) Míša..:)) | 15. srpna 2012 v 14:15 | Reagovat

woow !! perfektni moc se ti to povedlo je to nadhera ;-) :-)

2 Zaira* Zaira* | Web | 15. srpna 2012 v 20:07 | Reagovat

Bylo to moc skvělé.. taková Letní.. ale každá tvá povídka je dokonalá, takže: No comment :-D

3 Klaudi* Klaudi* | Web | 15. srpna 2012 v 20:57 | Reagovat

Jééj, je to veľmi pekný koniec; také príjemné a lightovské! ;) Táto poviedka sa mi veľmi páčila, asi si ju idem prečítať ešte raz :) ♥

4 Cath!e Cath!e | Web | 16. srpna 2012 v 13:58 | Reagovat

Moooc krásná povídka :-D a dokonalý konec :-) už se těším na další tvé povídky :-)

5 Ter. Ter. | Web | 16. srpna 2012 v 15:21 | Reagovat

Ááách, dokonalá povídka!! :')) Krátká, ale krásná! :)) Taková veselá s happyendem! krása!! :')) těšim se na všechny další tvoje povídky!! :))*

6 Kee ;) Kee ;) | 17. srpna 2012 v 18:15 | Reagovat

perfektní povídka! Jako každá od tebe ! :) už se těším na tvoje další povídky! :)

7 Teddy:) Teddy:) | Web | 26. srpna 2012 v 13:36 | Reagovat

Wow! Zase jedna do sbírky dokonalých povídek. Vážně bombovej konec! :) Těším se na tu novou řadu rozdělených! :) :) A vůbec na všechny povídky, které napíšeš, protože jsou dokonalé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama