Léto a seno - 4. DÍL - Odpočet

25. července 2012 v 14:00 | Zasněná |  Léto a seno

název: Léto a seno
vytvořila: Zasněná
díl: 4.

,,Schválně už budu vstávat o půl páté.'' oznámila mi Andy, když jsme zalezli do postelí. ,,Jo, my jim ukážem, že nejsme městské lemry.'' souhlasila jsem a nařídila budík na půl páté. ,,Vytřem jim zrak.'' zasmála se Andy.


,,Darcy vstávej, budík už dávno zvonil a ty furt spíš jak zabitá.'' škubala se mnou Andy. S pořád zavřenýma očima jsem nahmatala vedle sebe polštář a hodila ho směrem, kde se ozýval její hlas. ,,Dej mi ještě hodinu.'' zamumlala jsem. ,,Už je třičtvrtě na pět. Dělej, vstávej! Jdu udělat snídani. Až se vrátím, ať jsi připravená. A nachystej si gumáky, venku prší.'' informovala mě a když se zavřely dveře pokoje, povzdychla jsem si. ,,Tady je to snad za trest.'' zaskučela jsem tiše.
Po dalších asi deseti minutách jsem se konečně vyhrabala z postele. Nejdřív jsem si ustlala a pak přešla ke svému kufru a začala se v něm hrabat. Vytáhla jsem z něj obyčejné modré tričko s volánkovými rukávy, poté šedý svetřík s véčkovým výstřihem a ještě teplou černou mikinu. Prostě jsem to na sebe naplácala. Nevypadalo to zrovna moderně, ale aspoň mi bylo teplo. Nakonec jsem si ještě vytáhla ryfle a termo ponožky a byla jsem hotová. Vlasy jsem si zapletla jako karabáč, takže jsem vypadala jako selka. Ohon jsem si přehodila přes pravé rameno a do ruky vzala zrcátko. ,,No ty vypadáš.'' zhrozila jsem se. Vypadala jsem jako po flámu. Přešla jsem tedy do koupelny a opláchla se studenou vodou. Hned jsem se probudila. Pak jsem uvažovala, jestli se mám vůbec malovat. Nejsme přece ve městě, ale tak řasenka neuškodí.

Z koupelny jsem hned zamířila do kuchyně. Byla tam jen Andy a připravovala vaječinu. ,,Jsem tu!'' zahlásila jsem. Lekla se. ,,Bože, tys mě dostala. Ale mluv tiše, nebo všechny vzbudíš.'' upozornila mě. ,,Jasně, pšt.'' zasmála jsem se a sedla si ke stolu. ,,Moc se to teda vaječině nepodobá.'' zvedla jsem obočí. ,,Zítra děláš snídani ty. Já neříkám, že jsem prvotřídní kuchař.'' uchechtla se.

Když jsme se nasnídaly a poté si šly pro gumáky, vydaly jsme se do deště ke stájím. Jelikož máme deset koní, musely jsme vykydat hodně hnoje. Byla to teda pěkná dřina, ale co, já už byla zvyklá. Práce nám šla od ruky. Kolem třičtvrtě na šest se šla Andy podívat ven, jestli už jdou kluci, když včera říkali, že makaj už od pěti a ještě se zatím neukázali ,,Nikde nikdo. Jsou to ospalci.'' zasmála se, když se vrátila. ,,No to já jsem taky. Ještě bych si tak na hodinku zdřímla.'' zívla jsem. ,,To já taky, ale teď to nesmíme vzdát. Až sem příjdou, postavíme se před ně jako pravé kovbojky a řeknem: Hele pánové, tak kdo tady maká už od pěti, hmm? Jo to jim řeknem.'' postavila se přede mně jako ta největší hvězda s hrdinským odznakem. Začala jsem se šíleně řehtat. ,,Bože Andy, jestli jim to takhle řekneš, tak..'' smích nešel potlačit. ,,Tak co?'' podívala se na mě hrozivě. ,,Tak to se určitě leknou, madam sexy pistols.'' zvedla jsem ruky před sebe, že se vzdávám. Taky se začala smát. ,,Darcy, Andy?! Jste tu?'' volala na nás z venku Lucy. ,,Ano, jsme tady!'' ozvaly jsme se zpět. ,,A co tady vyvádíte? Pojďte rači na snídani.'' došla k nám s nechápavým výrazem. ,,No vstaly jsme brzo a uklidily stáje.'' řekla Andy. ,,A proč tak brzo? Vždyť jste si měly ještě pospat. Teď jste klukům usnadnily práci.'' zasmála se. ,,Jak pospat? Vždyť Niall včera říkal, že už pracují od pěti.'' zavrtěla jsem nechápavě hlavou. ,,Darcy, jsi tu poprvé? Každý rok si z tebe Niall dělá srandu a ty mu vždycky naletíš. Tady se vstává v sedm zlatíčka.'' usmála se na nás. ,,No jo! Jen si vzpomeň Darcy. I minule jsme naletěly.'' smála se. Až teď mi to došlo. Bože, jak mi to jen mohlo vypadnout. ,,To mu nedaruju!'' zašklebila jsem se. ,,No pomstu si chystejte potom, ale teď se pojďte nasnídat, ano?'' pobídla nás. ,,Ale my už jsme měly vajičinu. Snídaly už jsme dřív.'' podotkla Andy. ,,Aha. No tak se pojďte aspoň dovnitř ohřát. Přece tu nebudete sedět.'' mrkla na nás a my jsme přikývly.

Já se ještě nakonec trochu prospat. Andy už se nechtělo a tak hrála hry na mobilu. Je to hotový maniak.

Kolem jedenácti, když přestalo pršet a vysvitlo sluníčko, jsme se šly projít. To byla ale jen záminka ke špehování kluků. Byli na zahrádce a s něčím pomáhali paní Horanové, Niallové mámě. ,,Tak co? Jak jim to vrátíme? Přece je nebudem polívat kýbly s vodou jako každý rok.'' namítla Andy. ,,Oni si z nás dělají srandu taky furt z té samé věci, tak proč bychom to měly měnit i my?'' zeptala jsem se. ,,No to je taky pravda.'' přikývla. ,,Víš co? Na kýble se vykašlem. Pojď!'' pobídla jsem jí a utíkala zpátky do domu. ,,Co chceš udělat?!'' běžela za mnou po schodech. To už jsem byla u svého kufru vytahovala z něj sáček s nafukovacími balónky. ,,Aha, vodní bitva.'' usmála se na mě spiklenecky Andy.
Odběhly jsme do koupelny a naplnily balónky vodou. ,,To ale ještě nená všechno.'' mrkla jsem na ní. ,,Co ještě?'' zasmála se. Naházela jsem zbraně do tašky. ,,Ty si vem tohle a já si opatřím ještě něco.'' dodala jsem. Chtěla vědět co nám ještě chybí, ale já ji neodpověděla. Vrátily jsme se zpátky za roh, odkud jsme předtím špehovaly kluky, ale teď už tam nebyli. ,,Kde jsou?'' podovila jsem se. ,,Ehm ehm.'' odkašlal si někdo za našimi zády. ,,Ups.'' otočila se Andy. ,,Darcy, ty balónky nám asi stačit nebudou.'' poklepala mi na záda, abych se taky otočila. Velmi opatrně jsem se jim postavila čelem. Tentokrát se Niall připravil a Joshe do toho zamotal taky. V ruce měli vodní pistole. ,,Věděl jsem, že zase naletíte a počítali jsme s tím, že nám to budete chtít vrátit.'' mrkl na mě Niall. ,,Takže tři,'' začal odpočítávat Josh. ,,Andy utíkej!'' pobídla jsem jí a už letěla pryč. ,,dva,'' pokračoval hlasitě Niallův bratránek. ,,Dáme vám malý náskok!'' volal blonďáček. ,,jedna, na ně!!'' a začala válka...

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Hráli jste někdy vodní bitvu?
- Máte rádi, když jste mokří? :D
- Kdo to více schytá? Kluci nebo holky?
- Plánovali jste někdy pomstu?
- Máte problém o prázdninách vstát?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cath!e Cath!e | Web | 25. července 2012 v 15:08 | Reagovat

- Jj :D je to zábava :D
- Když je teplo, tak mi to moc nevadí :D :D ale v zimě bych zmrzla :D :D
- No, chtěla bych věřit, že holky vyhrajou, ale moc jim nevěřím :D :D
- Nn :D :D
- To teda :D :D jde mi to špatně :D
Krásný díl :D teda nečekala jsem, že si z nich takhle vystřelí :D :D ale tak snad jim to aspoň trochu oplatí :D :D Těším se na pokráčkoooo :D :D

2 Rachna. Rachna. | E-mail | Web | 26. července 2012 v 1:13 | Reagovat

- Jo a vždycky jsem skončila smočená :D
- Ne a hlavně když mám na sobě oblečení to se hrozně lepí! :D
- Holky :D Vím, že víc Holky protože kluci jsou silnější a rychlejší :D
- Muhahááá radši se ani neptej :D
- No když mě máma budí do práce tak jo :D Ale když vstávám sama tak je to v poho :D

3 Zaira* Zaira* | Web | 3. srpna 2012 v 18:41 | Reagovat

- U nás doma na zahradě.. sranda byla :D
- I ♥ WATER! :D
- Nás je vždycky víc, takže kluci nemají šanci :D
- Jop, ale nikdy mi nic nevýjde.. no jo no :D
- Spím do oběda a nikdo mě nebudí, takže je to fajn :)

4 Ter. Ter. | Web | 16. srpna 2012 v 14:46 | Reagovat

Hajzlíci, mazaní!! :'DD
- Yess..nejlepšíí! :D
- Jojo..nejlepší, běhat po zahradě v mokrým oblečení. Když jsem oblečená, hned se mi do vody chce víc než v plavkách!! :'DD
- Kluci to schytají!! ;D
- Muhehe..jo, ale je tady šance zhruba 1:100!! :'D
- Love sleep!!:'D Do obídka hezky..:3

Skvělý díl! :))

5 Lou Lou | Web | 25. srpna 2012 v 1:20 | Reagovat

- každej den když je hezky

- jo!!

-  holky

- anooo svému bratrovi

- ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama