Léto a seno - 3. DÍL - Vyjížďka

23. července 2012 v 14:00 | Zasněná |  Léto a seno

název: Léto a seno
vytvořila: Zasněná
díl: 3.

Když jsme si ''nevybalily'', šešly jsme se všichni u jednoho stolu v kuchyni. Lucy uvařila výbornou zeleninovou polévku. Moc jsem si pochutnala. Táta po obědě pak odjel domů. Zítra s mámou odlétají na dovolenou do Řecka. A až se za dva týdný vrátím, pojedeme do Chorvatska, takže mi moře neuteče.


Odpoledne jsme se s Andy konečně vydaly ke stájím. Každá jsme měla svého koně. Já si vzala svou bílou klisnu Leslie a ona hnědého hřebce Morzea. Jakmile jsme vylezly do sedel, Andy mi věnovala spiklenecký úsměv. ,,Na tři k jezeru.'' usmála jsem se. ,,Raz,'' začla jsem poté odpočítávat. ,,dva,'' stiskla jsem pevně uzdu. ,,tři!'' a jako dva blesky jsme vyrazily. Bylo to skvělý. Musela jsem si jednou rukou přidržovat takzvaný farmářský nebo-li, jak já tomu říkám, koňařský klobouk, jinak by mi uletěl. ,,Nějak spomaluješ!'' volala jsem za sebe v půlce cesty. Andy byla tak deset metrů za mnou. Vždycky jsem vyhrávala, ale po další minutě mě doběhla. ,,Nevím jak ty, ale já nejsem vzadu!'' smála se mi. To mě donutilo se víc soustředit. Pobídla jsem Leslie a vystartovala za ní. Nakonec se mi ji přece jen podařilo dohonit a v cíli jsem byla první. ,,Musím říct, bylo to hodně vyrovnaný.'' podotkla jsem a sesedla z Leslie. ,,No jo, máš lepšího koně, tak se ti to mluví.'' vyplázla na mě jazyk. V tom její Morze zařehtal. ,,Ale ty taky nejsi vůbec špatný.'' poplácala ho po hřbetě.

Koně jsme nechaly přivázané o stromy a šly jsme k jezeru. Na sobě jsme měly obě plavky, takže jsme se mohly jít hned koupat. Sundala jsem si kraťasy, halenku a skočila do vody. Andy si zase svlíkla šaty a poté mě následovala. Jsme hodně soutěživé, takže jsme se neustále dohadovaly, kdo vydrží déle pod vodou. Každá jsme to té druhé stopla. V závodění na koni jsem byla lepší já, ale co se týče potápění, Andy jednoznačně vede o necelou minutu.

,,Hele jaké rosničky tu máme Joshi.'' ukázal na nás ukazováčkem Niall, který přijel se svým kámošem blíž k nám. Neznala jsem ho, ale už na první pohled se mi zdál milý. Měl krátké hnědé vlasy a zelené oči. Svaly měl větší než Niall, to se muselo uznat. Ale zas moc velký rambo taky nebyl. ,,Ahoj.'' vynořila se z vody Andy a pozdravila je. ,,Čaute. Taky jste si vyjely se svlažit?'' usmál se Niall. ,,Jo, chcete se přidat?'' zeptala jsem se s uchechtnutím. Blonďáček se podíval na hnědouška a ten přikývl. ,,Klidně. A mimochodem, chci vám představit mého bratrance. Joshi, to je Darcy a Andy. Holky to je Josh.'' představil nás. ,,Zdravím.'' promluvil konečně hnědoušek. ,,Nikdy jsi nám neřekl, že máš bratrance.'' podotkla Andy, když kluci slézali z koní. ,,Nově nalezenej.'' odpověděl Josh a oba se zasmáli. Andy se na mě po očku podívala. ,,Sympaťák.'' mrkla na mě. Já se na ní zakřenila a rači se potopila. Ona a ty její hormony. Jak uvidí nějakého kluka, stává se z ní flirtovací mašina.

Jakmile kluci skočili do vody, začala se potápěcí bitva. Nestačila jsem se ani nadechnout a už jsem zase byla pod hladinou. Poté následovala holčičí válka. Andy vylezla za krk Joshovi a já Niallovi. No přetahovaná jak blázen. Ale aspoň byla sranda.
Když už jsme měly ''okurky'' na prstech a nafialovělé rty, vylezli jsme z vody a šli se osušit na sluníčko. Poté jsme se oblékli a zase vysedli do sedel. Tentokrát už jsme nezávodili, ale jeli se projet k na vrchol kopce, kde se nám naskytl nádherný výhled na západ Slunce. ,,Tohle je nejkrásnější na celém dni.'' unášela jsem se tím. ,,Tohle ve městě nemáte co?'' otočil se na mě Niall, když jsme si sedli na menší skalku. ,,Ne, tohle fakt ne.'' zasmála jsem se. ,,Takový výhled máte asi jenom tady.'' uznala Andy. ,,Tak se sem přestěhujte a můžete se na tuhle parádu dívat každej večer.'' promluvil Josh. ,,A víš že bych se i přestěhovala? Vždyť tady je tak krásně. To prostředí, koně, naše jezírko,'' chtěla jsem ještě pokračovat, ale docházely my slova. Nešlo všechno vyjádřit v jedné větě. ,,Máš tu rodinu.'' dodal za mě Niall. Jo, to řekl hezky. Mám tu rodinu, přátelé, na kterých mi záleží. Přikývla jsem a dál se kochala nad těmi teplými barvami.

,,Zvedá se vítr, měli bychom už jet.'' podotkla Andy, když Slunce zašlo za kopce. ,,Jo, než dojedeme domů, bude tma. Pak by se naše princezny začly bát a co potom?'' zasmál se Niall. ,,No jo, my jsme takové poseroutky. Zato vy jste hotoví Batmani.'' řekla jsem mu nato. Josh se začal řehtat jak kůň. Niall zase udělaj hrdinský postoj Batmana. To už jsme se smáli všichni. ,,Bože, pojďte, jinak fakt domů nedojedem.'' pomalu se klidnila Andy. ,,Jo, má pravdu, jedeme.'' naskočil na svého černého hřebce Josh.

A tak jsme se pomalu rozjeli domů. Bylo to vážně hezké odpoledne. Josh se ukázal jako fajn kluk. Byla s ním sranda. No jo, mají to v rodině. Niall je taky takový smíšek.

,,Tak zase zítra!'' mávli nám kluci, když jsme se od stájí vydali každý jiným směrem. Já s Andy do hlavního domu a bratranci do svého. Jak jsem zjistila, Josh tu byl taky na prázdniny. Ale na dýl než my. Na celý měsíc. ,,Zítra ale budeme makat, ne trajdat!'' upozornila je Andy. ,,No to tě chci vidět. V kolik vstáváte?'' zeptal se Josh. ,,V Londýně si dávám o prázdninách budík na devět, ale tady si budem muset tak dvě hodiny ubrat.'' odpověděla jsem. ,,Zlato, tady se ale vstává v pět.'' mrkl na mě Niall. ,,Fajn. Tak v pět.'' přikývla jsem. Poté jsme se už odebrali domů.
,,Schválně už budu vstávat o půl páté.'' oznámila mi Andy, když jsme zalezli do postelí. ,,Jo, my jim ukážem, že nejsme městské lemry.'' souhlasila jsem a nařídila budík na půl páté. ,,Vytřem jim zrak.'' zasmála se Andy.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co říkáte na Joshe?
- Koupali jste se někdy v jezeře?
- Máte třeba chatu nebo nějaký statek?
- Jezdíte k babičce a dědovi o prázdninách?
- Budou vstávat Andy a Darcy tak brzo, jak si slíbily?
- Viděli jste někdy západ Slunce?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alic Alic | 23. července 2012 v 15:32 | Reagovat

- Sympatický :) Ja osobne ho mám veľmi rada :)
- Jasné :D
- Chatu :D ale nie je to ďaleko od mesta :)
- Aj áno :)
- Myslím, že nie :D Určite si Niall s Joshom vymyslia niečo.. aby ich zobudili :D
- Jasné :) Je to krásne :)

Flirtovací mašina :D Ja som skoro umrela :D :D Píšeš proste úžasne :D Úplne skvelo.. teším sa :D

2 Rachna. Rachna. | E-mail | Web | 23. července 2012 v 17:07 | Reagovat

- Awwwwwwwwww ♥
- Neeeeeeeeeeeeeeeeeee (ironie) :D
- Jep :D
- Jep :D
- Klucííí si něco určitě vymyslí! :D
- Jo.... ♥♥
dalšííí! ♥

3 Cath!e Cath!e | Web | 24. července 2012 v 14:37 | Reagovat

- Sympaťák :D :D
- Jasně :)
- Chalupu :D a za nic bych jí nevyměnila :D nejlepší místo na odreagovaní a odpočinek :D :D
- Jj :-D
- Myslím, že ne :D :D myslím, že si kluci na ně něco vymyslí :D třeba jim vypnou budíky nebo něco takového :D :D
- Ano :-) nádherný :-) jedna z nejkrásnějších částí dne :-D
Úžasný díl :D těším se na dalšííí :D :D

4 ♫Kelly♫ ♫Kelly♫ | Web | 24. července 2012 v 20:42 | Reagovat

- je tak rozkosněj
- jasné
- chata
- jooo jo  :) někdy otrava
- newm
- JO <3 ;-)

5 Charley Charley | Web | 25. července 2012 v 13:41 | Reagovat

- Pohodář :)
- Áno :D
- Chatu.
- Ne, oba dva bydlí ve stejném městě co my a já bych ani nechtěla :D
- Určitě ne :D
- Jo, úžasný :)

6 Zaira* Zaira* | Web | 3. srpna 2012 v 18:36 | Reagovat

- Sympaťák, jako v reálu :D
- Ano :D
- Ani jedno.. bohužel, ale chtěla bych ;)
- Jasně :)
- Jéj.. si myslím, že ne.. že zaspí :D
- Ano.. a teď několik dní v Řecku - tam je vážně nádherný :)

7 Ter. Ter. | Web | 16. srpna 2012 v 14:39 | Reagovat

Třetí odstavec odzhora!! :'DD Nemohla jsem se přestat smát! :D
- Sympaťáák..:D
- Jo a nejednou! :D
- Chatu...je sice napůl rozpadlá, ale je naše!! :'D
- Jo..a nejsem z toho teda moc nadšená!:D
- Zaspíí..určitě zaspí!! :'D
- Nejkrásnější pohled..vedle Nialla a Joshe by byl ještě hezčí!! :')) :D

Krásný díl..jdu na další! :D :)

8 Lou Lou | Web | 25. srpna 2012 v 1:14 | Reagovat

- simpaťák

- jojo, ale spíš v rybníku

- Nene :(
-jojo

- ne :D
- jojo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama