Léto a seno - 1. DÍL - Prázdniny

16. července 2012 v 14:00 | Zasněná |  Léto a seno

název: Léto a seno
vytvořila: Zasněná
díl: 1.

Rok plný mučení ve škole konečně skončil a začínají prázdniny. Jak já se nemohla dočkat toho posledního dne ve škole. ,,Tak co máš Darcy?'' vyzvídala moje nejlepší blonďatá kámoška Andy, když jsem se s papírem, na kterém byla utisknuta celoroční práce nebo-li známky, od učitelky. ,,Je to v pohodě. Jen pět dvojek.'' usmívala jsem se a sedla si do lavice k ní. ,,Ty se máš. Na to, že jsi ve třeťáku, jsi vážně dobrá. To já zas doma dostanu. S tou čtyřkou se tam nemužů ukázat.'' povzdechla si. ,,Ale zas tak hrozný to nebude. Znám přece tvoje rodiče. Přes léto tě tu matiku doučím a příští rok vytřeš úče zrak!'' povzbuzovala jsem jí. ,,To doufám.'' ušklíbla se.


Po skončení rozdávání vysvědčení jsem se začali loučit s ostatními. ,,Budeš mi chybět.'' tuhle větu jsem říkala snad každému, však vážně jsem to myslela jen u pár lidí. Vážně budu ráda, až z téhle budovy konečně vypadnu.
Po posledním zazvonění jsme se s Andy odebraly domů. ,,Tak zítra, nezapomeň! V osm budu u tebe, tak ať máš sbaleno!'' připomněla jsem jí náš první výlet. ,,Jo jo, budu připravená.'' přikývla. Ale stejně. Jak jí znám, tak zaspí a pojedeme až v devět. Totiž, my obě milujeme přírodu a koně. Můj děda vlastní menší statek ve Skotsku, takže jsme se s Andy rozhodly tam dva týdny pobýt. Obě to tam zbožňujeme.

Ještě naposledy jsem své nejlepší kamarádce, která bydlela naproti mně, zamávala a odebrala se domů. Nejdřív jsem našim ukázala vízo a poté šla do pokoje si zabalit na zítřek. Vlastně jsem už měla zbaleno včera, ale chybělo mi pár věcí...

Večer jsem si nařídila budík na půl sedmé, nasypala do misky mému úchylnému křečkovi zrní, šla si vyčistit zuby a o půl deváté zalehla do postele. Chtěla jsem se na ten zítřejší den pořádně vyspat.

,,Crrr, crrr, crrr!'' zvonil mi dokola budík. Z postele jsem vyletěla jako střela. Bouchla jsem do budíku a rychle se začala oblíkat. Ryflové otrhanější kraťasy, bílé tílko, tenký hnědý rozepínací svetřík a bylo hotovo. Své medově dlouhé vlasy jsem si stáhla do ohonu a šla se namalovat. Ale že bych to s makeupem přehánělo, to né. Stačila řasenka, linky a tvářenka.
Jakmile jsem byla připravená, odebrala jsem se do kuchyně na snídani. Mamka udělala tousty, mňam.

,,Tak se tam mějte hezky a užívejte si to. Pozdravujte dědu a pomáhejte mu, ano?'' loučila se se mnou u dveří mamka. ,,Jasně mami. Vy si to s tátou v Řecku taky užíjte.'' dala jsem jí pusu na tvář. ,,Dobře zlato. Tak za dva týdny.'' usmála se na mě. Obula jsem si tenisky a s kufrem se vydala k autu, kde už táta do kufru nandával věci. ,,Tady máš, já jdu zazvonit na Andy.'' řekla jsem mu rychle a utíkala přes silnici ke dveřím Longových. Po prvním zazvonění Andy otevřela. ,,Páni, ty jsi nezaspala.'' zírala jsem na ní s překvapením. ,,Vstávala jsem už v pět.'' zubila se. ,,Ok, tak pojď. Pomůžu ti s tím kufrem.'' popadla jsem do ruky její velký modrý kufr a táhla do zpět k autu. Andy se mezitím rozloučila se svými rodiči a pak šla za mnou. ,,Dobrý den pane Blacku.'' pozdravila mého tátu. ,,Ahoj Andy.'' usmál se na ní a pak jí vzal baťoh, který s sebou taky přitáhla. ,,Snad se to do toho kufru vejde.'' šeptla jsem ironicky. ,,Hele, já nemůžu za to, že ty si bereš pět triček a dvoje kalhoty.'' vyplázla na mě jazyk. ,,Andy, my jedeme na statek né na módní přehlídku.'' převrátila jsem oči. ,,Ale třeba tam bude nějaký hezký kluk, tak se musíte vymódit ne?'' žertovala máma, která za námi přišla. ,,Přesně tak.'' přikyvovala kámoška. ,,Dobře, dobře, už nic neříkám.'' zvedla jsem ruky a začala se smát. ,,To jsem zvědavá, kolik kanců tam bude.'' kousla se do rtu Andy. ,,Myslíš ty, které mají zkroucený ocásek?'' rýpla jsem si do ní. Jen se ušklíbla a nasedla do auta. Já si k ní poté dozadu taky přidala. ,,Ok holky máte opravdu všechno? Vracet se nebudem!'' zeptal se táta a zabouchl kufr. ,,Já své podpatky mám!'' zahlásila Andy. ,,Já své kecky taky!'' ozvala jsem se taky. ,,Takže můžete vyjet.'' zamávala nám mamka a my jí z okýnka taky. Táta poté nasedl na místo řidiče a nastartoval. ,,Začíná jízda!'' zasmála jsem se a s Andy si plácla.

Cesta nám trvala zhruba pět hodin. Ale ale ani mi tak dlouhá nepřišla, protože jsem v kuse spala. ,,Už tam za chvilku budem.'' oznámil nám táta. Otevřela jsem oči a se zívnutím se protáhla. ,,Brý ráno medvěde.'' pousmála se Andy, která nevypadala, že by se prospala. ,,Proč medvěde?'' zeptala jsem se rozespalým hlasem. ,,Protože chrápeš jako medvěd.'' kývla hlavou. ,,Hele nech si to jo?'' zakřenila jsem se a drkla jí do ramene. Začaly jsem se smát a dělat blbiny. ,,Hele dámy klídek. Nerad bych vás z toho auta vyhodil. Bože, máte osmnáct, ale já bych vám tak deset let ubral.'' kroutil hlavou řidič. ,,Však pořád říkáš, že jsem tvoje malá holčička.'' hihňala jsem se. ,,Tak si padej pro kufr holčičko, jsme na místě.'' dodal. Koukla jsem se z okýnka ven. Jakmile jsme projeli kolem stromů, objevil se před námi malý domeček. Koukla jsem se o kousek dál a uviděla stáje a za nimi se mi nabídl krásný výhled na výběhy a pastviny.
,,Jsme tady.'' řekla jsem si pro sebe a koutky se mi roztáhly od ucha k uchu.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Tak co říkáte na první díl?
- Žije z vás někdo ve vesnici?
- Vyrážíte s kámoši o prázdninách někam za hranice?
- Jak dopadlo vaše vízo?
- Co si myslíte o Darcy a Andy?

No bude trochu trvat, než se to rozjede, ale doufám, že nejste zklamaní nebo tak něco. ;) Ten úvodní obrázek není sice nic moc, ale já prostě přes grafiku nejsem. :D A je to dělané narychlo..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cath!e Cath!e | Web | 16. července 2012 v 18:25 | Reagovat

- Krásnýýýý :D no vypadá to, že si holky prázdniny ve Skotsku pěkně užijí :D :D
- Ne, ale máme chalupu v malé vesničce :D je to snad ta nejmenší vesnička na světě, ale je tak nádherně :-)
- Chtěla bych, ale nejsou money :D :D
- Ehm... další otázka?? :D :D
- Zatím se zdají dost v pohodě a milé :-) takové správně praštěné holky :D sice každá naprosto jiná, ale protiklady se přitahují :D :D
Krááásný začátek :-) už se těším na pokračovánííííííí :D :D

2 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 16. července 2012 v 19:05 | Reagovat

Juchů.. konečně jsem se dočkala *_* :D

- Jó, tak ten byl vážně dokonalý!! Jsem natěšnená, jak to bude pokračovat dál!
- Já zrovna bydlím ve vesničce. A ještě k tomu na Moravě, takže je u nás nádherně ♥ Příroda, pravé moravské víno ♥
- S kámoši bohužel ne :/
- Dvě dvojky.. :P Jsem dobrá :D :D
- Ke mně bude blíž asi Darcy (nechce se tak jmenovat náhodou Harryho dcera??) :D Ale vážně je mi Darcy bližší - taky nemám ráda podpatky, jsem radši na tenisky ;)*

3 Nugget Nugget | Web | 16. července 2012 v 19:13 | Reagovat

- Suprový, jsem zvědavá na to, jak se ty prázdniny vyvrbí :)
- Já ne, ale ve městě, který je skoro jako vesnice :D
- Bohužel ne, chybí k tomu jedna důležitá věc, ty papírky, který u mě nevydrží :D
- Celkem propadák :D
- Obě vypadají jako pohodový holky, tak doufám, že se z některý z nich nestane sviňucha..:D

4 Alic Alic | 17. července 2012 v 9:31 | Reagovat

- Super a ten úchylný škrečok :D To bolo skvelé ;)
- Nie, ale chcela by som :)
- Raz by som chcela ísť, ale to vieš- rodičia :D Nemám ešte 18 :D
- Pohoda :) Ale aj tak som sa nad tým nejako nezamýšľala. Aj tak som už prijatá na školu, takže mi to bolo docela jedno :D
- Úžasné ;)

[2]: súhlasím s tebou.. mne je Darcy tiež bližšia :)

veľmi sa teším kedy tu pribudne ďalší diel.. páči sa mi tvoj štýl písania a toto je krásne.. + je tam Josh a Niall, ktorých zbožňujem najviac ;)

5 Ter. Ter. | Web | 17. července 2012 v 11:00 | Reagovat

Už jenom začátek je skvělej..:))
A jak tak koukám do úvodníku..Josh?! Tohle bude ještě zajímavý! :))
- Povedenej!!:) Holky mi v autě připoměli...no 'mě určitě ne' ;DD
- Nene..sice občas ráda vypadnu do vesnice..ale nic se nesmí přehánět! ;D
- Letos ne..za to příští rok..ale stejně budeme mít pořád dohled zletilé osoby..sakra!:D
- Vlastně docela dost dobře..jenže mi to nevychází do průměru, na kterej na škole, kterou jsem si vyhlídla, neberou. Grr :D
- Vypadají jako fajn holky! :) Andy mě pobavila jejím stylem balení..:D v těhle věcech se spíš přikláním k Darcy! :D
No, jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až se všechno rozjede..:))

6 Adele. Adele. | Web | 17. července 2012 v 13:23 | Reagovat

- Super! Strašně se budu těšit na další díly, vypadá to vážně zajímavě. :)
- Nene, ve městě. :)
- No, to asi letos ne. ;)
- Ale jo, jsem spokojená. :)
- Myslím, že obě jsou v pohodě. :) No, ale jsem zvědavá, jak se budou v průběhu FFky "vyvíjet". ;D

7 Lidka Lidka | 18. července 2012 v 11:08 | Reagovat

užasně píšeš :) http://onedirection-lidka.blog.cz/ prosím podívejte se na můj blog

8 Nikushka Nikushka | Web | 19. července 2012 v 18:16 | Reagovat

Úžasný, líbí se mi to! :)
Nope, jsem Pražanda :D
Normálně jo, ale tenhle rok ne :D
Jedna trojka :D :D
Líbí se mi, jejich přátelství je skvělá a trochu mi připomíná to mé s kamarádkou :D

9 Lou Lou | Web | 25. srpna 2012 v 1:01 | Reagovat

moc hezký
jojo
sem mo mala :DDD
7 dvojek
super holky!!
jo a nechtěla by jsi být affs? napiš na blob prosím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama