Rozděleni - 26. DÍL - Spiknutí

20. června 2012 v 18:00 | Zasněná |  Rozděleni


název: Rozděleni
vytvořila: Zasněná
díl: 26.

,,Jak se jmenovala?'' zeptala jsem se a přitom koukala z okna. ,,Violet.'' odpověděl smutným hlasem. ,,Promiň, já to nevěděla. Harry mi to řekl až teď.'' obrátila jsem se na něj. ,,A kdyby ti to řekl dřív, změnila by jsi názor?'' vyklopil ze sebe.


,,Co si řekl?'' zeptala jsem se nato. ,,Asi ne. Ne z lítosti.'' odpověděl za mě. Jo takhle bych odpověděla. ,,A co je s ní teď?'' nadhodila jsem. ,,Žije v Californii. Když jí zemřela máma, vrátila se s tátou k babičce a dědovi. Slíbila, že přijede co nejdřív, ale nic. Snažil jsem se s ní ještě nějak spojit, ale nezvedala telefony. Změnila si číslo i emailovou adresu. Chtěl jsem jí ještě napsat dopis nebo tak, ale nevěděl jsem kde bydlí a.. a..'' kroutil hlavou. Po tvářích mu začaly stékat slzy. Přitiskla jsem si ho k sobě. ,,Čšš.'' utěšovala jsem ho. ,,Proč se to všechno dějě? Proč je všechno tak těžké?'' naříkal mi do ucha. ,,Teď je to možná těžké, ale uvidíš, zase bude líp. Vždyť si mi to sám říkal. Jen se podívej. Harry se probral, usmířili jste se. Zas všechno není tak černé, jak se zdá, hmm.'' snažila jsem se ho nějak uklidnit. ,,Máš pravdu. Brečí jenom padavky.'' utřel si slzy a zhluboka dýchal. ,,No to je lepší.'' pousmála jsem se na něj. Přikývl. Sice se usmál taky, ale v pohodě ještě zdaleka nebyl. Ale doufala jsem, že zas brzy bude.
Chvilku jsme ještě pobyli v nemocnici a poté jsme šli domů. Louis mě doprovodil a pak se odebral k sobě. Předtím se ale ještě zeptal, jestli půjdu s ním a jeho rodiči odpoledne zase za Harrym. Ne že bych nechtěla, ale řekla jsem, že nepůjdu, že jim taky nechám prostor a že se za Harrym stavím zítra ze školy.

Poté jsem se naložila do horké vany a odpočívala. Rozhodně mi už bylo líp. Teď když vím, že bude moje zlato v pořádku, už se nemusím ničeho bát. A do školy taky půjdu vyrovnaná, ať si každý myslí co chce.

Další den
Když jsem ráno čekala u školní brány, než otevřou, všimla jsem si pár pohledů, které směřovaly na mojí adresu. Některé byly nenávistné, jiné zas lítostné. Mě to ale bylo jedno. Nevšímala jsem si jich. Byla jsem stejně smířená s tím, že ve třídě se se mnou nikdo nebude bavit. Ale spletla jsem se. Všechno bylo v pohodě. Až jsem se divila. Ale Mischel mi to pak vysvětlila. Když jsem totiž nešla do školy, hodně lidí se vyptávalo a tutíž kolovaly další řeči. Rose to ale s Mischel zastavily. Svolaly celou třídu i béčko a všechno jim řekli. Popravdě, tak jak to bylo. Prý to vyznělo jinak, než jak to podala Rachel a nakonec to pochopili. Aspoň že tak.

Jenže klid netrval dlouho. Sotva ustala jedna drbárna, začala nová. Tentokrát mě to ale mrzelo víc. Někdo se totiž dozvěděl, co se stalo s Harrym. Zeptala jsem se hned Louise, ale ten řekl, že nic neprozradil. Vrtalo mi to hlavou. Nakonec Lucas za mnou přišel s tím, že jedna maminka pracuje v nemocnici jako sestra a Harryho tam zahlédla. A jako naschvál to byla mamka od holky, která ''pracovala'' pro Rachel. Hned jak jsem uslyšela to její jméno, běžela jsem do její třídy.
Seděla tam s těma svýma slepicema a něco jim vykládala. ,,Ty mrcho jedna! Proč vykládáš takový lži?!'' vyjela jsem po ní a praštila rukou do její lavice, až se lekla. ,,O čem to meleš Stewartová?'' zvedla obočí. ,,Jo tak ty nevíš jo? Tak hele ty bloncko blbá! O mě se vykládej co chceš, už je mi to jedno, stejně ti už nikdo nevěří až na ty tvoje ocásky, ale Harryho laskavě z toho vynech a přestaň o něm říkat, že je skoro mrtví!!'' řvala jsem po ní a hned potom jsem věnovala znechucený pohled na její kamarádku, která ji k těm pomluvám dala záminku. ,,A není to snad pravda? Se tomu ani nedivím, když ty, taková ničemnice, mu kazí zdraví. Jakoby ti to nestačilo! Za chvilku kvůli tebe všichni skončí v nemocnicích. Jsi jak mor! Být na Harryho místě, vytáhnu si z rukou ty hadičky a píchnu si jehlu do srdce, jen abych od tebe měla klid!'' prskala. ,,Ty zmije jedna!'' vyhrla jsem se na ní, ale holky mě zastavily. Rose mě chytla za pravý loket, Mischel za levý. ,,Pusťte mě, ať jí můžu zmasakrovat tu její nevymáchanou hubu!'' křičela jsem se slzama v očích. Rachel se ještě víc lekla. Věděla, že to myslím vážně a tak rychle vstala ze židle a ustoupila krok stranou. ,,Ale jak se hned bojí. Šak ony tě ty žvásty jednou přejdou holčičko!'' štěkla jsem po ní a odtrhla se od holek. Poté jsem si to odkráčela na chodbu a otevřela okno, abych se mohla nadýchat čerstvého vzduchu. To už u mě stál Louis. ,,Kde je? Proč si za ní běžela sama?! Chtěl jsem si to s ní taky vyříkat. Už mě fakt štve, barbína jedna. Jednou takovou dostane, až se jí ta přebarvená hlava třikrát zatočí!'' rozčiloval se. Musela jsem se žačít smát. ,,Co? Je na tom snad něco vtipného?'' nechápal. Začala jsem se chlamat ještě víc. ,,Kdyby ses viděl. Si rudý jak krocan.'' držela jsem se za pusu. Když si to uvědomil, taky se zachechtl. ,,Ne promiň. Tahle situace není vtipná, ale pobavil jsi mě.'' sedla jsem si na ze a opřela se halvou o zeď. ,,No aspoň že jsem tě pobavil.'' sedl si vedle mě. Chvilku jsem v klidu seděla a vydýchávala zbytek vzteku. ,,No nic, já ji kašlu. Nemá cenu se s ní hádat. Ona stejně nikdy nepřestane, ale dneska mě opravdu naštvala. Taková ehm nechci být sprostá, ale...'' kroutila jsem hlavou. ,,Víš co? Ne nenecháme to bejt. Tohle chce odplatu. Vy holky dneska máte tělák že?'' zeptal se mě s jiskřičkama v očích. ,,Jo máme, sedmou hodinu. Hele, co chceš dělat?'' zašklebila jsem se. ,,Uvidíš. No počkej, ta se bude ještě divit.'' usmíval se škodolibě. ,,Hele, jaký používá šampon na vlasy?'' zeptal se hned. ,,Co? Hm počkej.. myslím že Loreal.'' odpověděla jsem. ,,Fajn. Jdi normálně na hodinu a omluv mě u učitelky. Něco si vymysli. Po hodině jsem zpátky. Počkej mě v dílně.'' zadal instrukce, vstal a běžel pryč. ,,Louisi počkej! Héj!'' volala jsem za ním. To už byl ale z dohledu. Vůbec jsem nevěděla, co má v plánu, ale nezbývalo mi nic jiného, než ho poslechnout.

Když začala hodina, znervózněla jsem. Měli jsme laborky a na tenhle předmět zrovna nemáme fajn učitelku, takže jsem se modlila, aby mi spolkla omluvenku pro Louise.
Přišla do učebny přesně na zvonění. Byla přesná jako hodinky. Snažila jsem se z jejího obličeje vyčíst momentální náladu, ale nedala na sobě nic znát. U některých učitelů je to lehké, ale ona má vždy kamenou tvář. ,,Bože Louisi, proklínám tě.'' šeptla jsem si pro sebe.
Dřív, než začala vykládat nové učivo, zapsala kdo chybí. V tu chvíli se ale někdo zeptal, kde je Louis. To už učitelka zpozornila. ,,Tomlinson chybí jak dlouho?'' zeptala se a čekala na odpověď. ,,O přestávce jsem ho viděl ještě na chodbě, ale nevím kde teď je.'' odpověděl Josh. ,,Víte někdo, co s Louisem je? Doufám, že nešel za školu.'' stáhla výrazné obočí. To už přišla moje chvíle. ,,Ehm paní učitelko?'' přihlásila jsem se. ,,Ano Stewartová?'' pobídla mě. ,,No ono to bude znít asi divně, ale Louis.. no víte on měl prý na snídani nějakou kaši a nebylo mu zrovna dobře. Totiž, dostal průjem a tak je asi ještě na záchodě.'' vyklopila jsem ze sebe. Tohle bylo fakt jediné, co mě napadlo. Kdybych totiž jenom řekla, že je mu špatně, učitelka by někoho za ním poslala. No ale kdo by chtěl jít na záchod, kde to jakože smrdí? Asi nikdo.
Děcka se začali řehtat. Rose se na mě vykuleně z první lavice dívala a já jen pokrčila rameny. ,,Aha. No tak doufejme, že tam nebude do konce hodiny.'' pohodila hlavou učitelka. Spadl mi kámen ze srdce. Spolkla mi to. Bod pro mě!

Louis se samozřejmě do konce hodiny neukázal. Učitelka ale stejně na něho nějak zapomněla a tak to neřešila. Po zvonění jsem běžela do dílny. Louis už tam byl. ,,Co to děláš, strašně to smrdí.'' zacpávala jsem si nos. ,,Proto jsem to taky dělám tady, protože tu nikdo moc nechodí.'' šklebil se. Kolem sebe měl nějaký barvy a šampony. A pak mi to došlo. ,,Ty seš blázen!'' vyhrkla jsem. ,,Ne, jsem geniální.'' smál se. ,,Běžel jsem do obchodu a koupil ten Loreal. Jak jsem si doma obarvoval hlavu, trochu té červené mi zbylo. Ale ne moc. Takže jsem ještě zaběhl do drogerie a koupil různé barvy na vlasy. Teď to smíchám a pravý Loreal vyliju a místo toho tam dám tohle.'' mrkl na mě s vítězoslavným úsměvem.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co by jste Rachel řekli vy?
- Byli jste někdy za školou?
- Vymluvili jste se někdy na něco?
- Co chce Louis udělat?
- Podaří se jim dostat Rachel?

Tak a je tu další díl. ;) Doufám, že se líbí. Plánuju tuhle povídku dopsat do třiceti dílů. To je myslím přijatelné číslo. :D
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 20. června 2012 v 18:10 | Reagovat

Juchů.. už tu na tento díl čekám čtvrt hodiny! :D

- Já bych šetřila slovy a zrovna jí jednu vlepila.. krávě nafoukané!
- Týjo.. ještě ne, ale chtěla bych to někdy zkusit :-D
- To jo, ale mě nikdy nic smyslného nenapadne, takže jsou to vždy nesmyslné výmluvy :D >> Můj inteligentní mozeček..
- Vždyť to tam nakonci popsal, ne? :D :D Dá to Rachel..
- SNAD JO! FANDÍM JIM!! :D

2 Renette' Renette' | Web | 20. června 2012 v 18:19 | Reagovat

:DDDD fúúú, ten má nápady :D .. som zvedavá ako to dopadne s tým šampónom ! :D skvelá časť ♥

3 Zasněná Zasněná | Web | 20. června 2012 v 18:23 | Reagovat

[1]: Jo popsal, ale ne úplně. :D

4 Smile* Smile* | Web | 20. června 2012 v 20:31 | Reagovat

• asi by som jej hneď jednu vlepila :D a to ako vážne. Je hnusné to čo robí (no na druhú stranu - perfektný nápad).
• iba raz, ale to som vpodstate mala ospravedlnenku. Otec mi napísal, že ma ospravedlňuje z vyučovania (bolo mi ráno trochu zle a už som nestíhala na 1. hodinu, no do školy ma poslal) a tak sme s kamoškou zdrhli zo školy na celý deň :D :D
• myslím že nie... No iba tie také meškania :D ale to ma v tej situácii aj tak nič zmysluplné nenapadne! :D
• napísala si, že to dá Rachel, ale ďalej neviem... možno si to po teláku vyleje na hlavu, lebo si bude myslieť, že je to šampón a bude si chcieť umyť vlasy... tak či tak, šialene sa teším na ďalšiu časť!
• To teda dúfam že áno! Je hnusná :D ale páči sa mi... Snáď im ten plán vyjde :D

A chceš skončiť okolo tridsiatky? Pekné číslo, to hej :D a ako pozerám, to už je 26. diel ?! Fakt?! Páni, ale to zbehlo... Pamätám si aj na ten prvý! :D

5 Cath!e Cath!e | Web | 21. června 2012 v 14:51 | Reagovat

- Pěkně bych jí seřvala a pak by jich ještě pár schytala :D mrcha jedna :D
- Jj :D ale to byly ty dny, kdy se ve škole nic neděje, tak jsem prostě odešla dřív noo :D :D
- No jsem v tom hrozná herečka :D když něco nechci, tak si začnu vymýšlet hory doly, i naprosté kraviny a někdy mi to i projde :D :D
- Asi Rachel obarvit hlavu :D :D
- Doufám, že jo :D :D nic jinýho si nezaslouží :D
Dokonalý díl :D těším se na pokračováníííí ♥ :D

6 Ter. Ter. | Web | 21. června 2012 v 16:31 | Reagovat

-No...rozhodně bych nebyla slušná !! :D Možná by schytala i nějakou tu facku, nebo i něco víc, mrcha !! :D
-Jednou a měla jsem dost v kalhotách ! :D Ale nechtěla jsem bejt rozdělená do jiné třídy, kvůli nějakému výletu, tak jsem tam nešla....to byly nervy !! :D
-A ne jednou !! :D Docela koukám, že mi to ještě pořád prochází..:D
-Přebarvit ty její blonďatý chrouny !! :D Doufám, že tam budou i takový ty hezky svítivý barvy !! :D Zasloužila by si je -_-
-Musí ji dostat !!! Prostě jo !! :D
Skvělej díl !!:) Jsem táák hrozně ráda, že se to mezi těma třema vyřešilo :) Ale ta Rachel...kravka jedna !! :D
Těšim se na další díl !!;))*

7 Nugget Nugget | Web | 21. června 2012 v 20:43 | Reagovat

- Já, naprosto výbušnej člověk bych jí ukousla hlavu :D
- Jo, ale jen na jednu hodinu :D
- Tak v tom jsem mistr, i když někdy z toho udělám naprostej blábol :D
- Obarvit ty její "blonďatý" vlasy a pomstít se :D
- TO doufám ! :D

8 Christ Christ | Web | 22. června 2012 v 13:50 | Reagovat

- Sprostýma slovama bych rozhodně nešetřila a ještě bych jí jednu vlepila :D
- Ne.. ale jestli se počítá to, že jsem zaspala a celou první hodinu jsem se snažila dostat do školy, tak jo :D
- Neznám nikoho kdo by se nikdy nevymlouval :D Já už to udělala hodněkrát ;) :D
- Vždyť to tam je napsaný, ale ty si beztak ještě něco vymyslíš :D
- Doufám že jo :D

9 Lucy Lucy | 22. června 2012 v 18:23 | Reagovat

ahoj je to super a proto tady uz od peti cekama muzu se jen zeptat v kolik sem das ten dil prosim? :) :D

10 Zasněná Zasněná | Web | 23. června 2012 v 9:48 | Reagovat

[9]: Je mi líto, ale blog mě momentálně nechce poslouchat. Napsala jsem další díl, ale nechce se mi uložit. Nevím co s tím je. Snažím se to nějak rozjet, ale prostě to nejde. Nevím, ostatní s tím nemají problém. :/ Snad to brzy půjde...

11 Nikushka Nikushka | Web | 24. června 2012 v 11:29 | Reagovat

Slíbila jsem si, že si přečtu jednu z tvých ffek, ale všimla jsem si, že chystáš povídku s Liamem tak tu na ní pěkně čekám, aby jsi si nemyslela, že sem nechodím! :D Jen nemám čas si přečíst všechny díly tvých ffek, ale přečtu si je o prázdninách :)

12 Zasněná Zasněná | Web | 24. června 2012 v 11:53 | Reagovat

[11]: Jsem ráda, že sem chodíš! :) Jo já si taky hodně ffek nechávám na prázky no. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama