Vyber si - část 3/3

20. května 2012 v 16:00 | Zasněná |  Vyber si

název: Vyber si
vytvořila: Zasněná
část: 3/3

,,Ještě, že nemáš po ruce zbíječku.'' smál se se mnou. ,,Ten barák měl velké štěstí.'' přikyvovala jsem. ,,Spíš měl štěstí Louis.'' podotkl sarkasticky a já se rozesmála ještě víc.


Po roce
U Niall už nepřebývám jako nájemnice, ale jako jeho přítelkyně. Jak čas letěl, dost jsme se sblížili. Zpočátku jsem žádný nový vztah navázat nechtěla, ale když jsem viděla Nialla jak se snaží a dělá vše proto, abych byla šťastná, řekla jsem si proč to nezkusit. A vyšlo nám to. Niall je opravdu milý člověk. S ním se cítím opravdu šťastná. Když máme čas jen pro sebe a nejsme oba v práci, vyjedeme si někam na výlet. Ať už to jsou hory, nebo dovolená u moře, je mi to jedno. Hlavně, že jsem s ním. Ale v hodně směrech mi Niall připomíná Louise. Kdykoliv se na mě můj nový přítel usmál, viděla jsem Louisův úsměv. Nemohla jsem si pomoct. Nebo různá gesta. Jakoby Niall nevědomě Louise napodoboval. Probírala jsem to i s Danielle, ale ta mi řekla, že je to blbost. Ono se taky nebylo čemu divit. S Louisem jsem byla tak dlouho a tak nemůžu na něj zapomenout ze dne na den. Ale štvalo mě, že Nialla s Louisem srovnávám. Vždyť byl přece každý jiný, ale v podstatě úplně stejný. Ale brala jsem to jako iluzi a doufala, že mě to brzy přejde.

Po třech letech
Ale nepřešlo. Ani po tak dlouhé době jsem na Louise nedokázala zapomenout. Teď už mi ho nepřipomínal jen Niall, ale všechno. Když jsem šla ulicí kolem jedné kavárny, vzpomněla jsem si na moje a Louisové první setkání. Ať jsem byla v parku nebo v obchodě, vždy se mi vybavily nějaké vzpomínky. Byla jsem zoufalá. Snažila jsem se na to nemyslet, ale nepomáhalo to. Jela jsem kvůli toho s Niallem a jeho sestřenicí na pár měsíců do Peru a doufala, že tam už mi Louise nic připomínat nebude. Chvilku to pomáhalo, ale stejně se mi všechno vrátilo. A Niall to na mě poznal. Řekl mi, že už mě delší dobu pozoruje a že mu nepřipadám šťastná, právě naopak. A tak jsem se mu svěřila. Byl zaskočený a nevěděl co na to říct, ale trochu mě chápal. Jenže od té doby se to v našem vztahu táhlo. Oba dva jsme věděli, že to není dobré, ale snažili jsme se to překonat. Bohužel bez úspěchu.

Vyvrcholilo to v den, kdy Niallova rodina přijela k nám na návštěvu. Měl mladší sestru a tak jsme zašli do Zoo. Byl to pěkný den až do okamžiku, kdy jsme šli na večeři do jedné restaurace za městem a já tam uviděla Louise. Nevěřila jsem vlastním očím. Ale zaregovala jsem rychle. ,,Ehm co kdybychom šli do té protější restauračky. Lépe tam vaří.'' otočila jsem se na ostatní a začala je přesvědčovat. ,,Ale miláčku, tady taky dobře vaří. Pojďte půjdeme si sednout.'' usmál se na mě a poté na své rodiče a sestru Niall. ,,Je tam i dětský koutek.'' podívala jsem se na Kath. ,,To je dobrý, Kath už není malé dítě.'' zasmála se Niallova mamka. Poté už mě nic jiného nenapadlo. Usedli jsme za stůl v rohu místnosti a objednali si. Mohli jsme si sednout aslespoň někde jinde, protože Louis seděl za barem přímo vedle nás. Naštěstí mě neviděl a ostatní jeho taky ne.
Celou dobu jsem byla nervózní a Kath to na mě poznala. ,,Není ti dobře Eleanor?'' zeptala se trochu nahlas. ,,Je mi fajn.'' pousmála jsem se na ní a poté se obrátila k Niallovi, který si mě změřil pohledem. ,,Děje se něco?'' naznačil svým výrazem. Zakroutila jsem malinko hlavou a věnovala se svému jídlu.

Nakonec mi to ale přeci jenom vyšlo. Louis odešel z restaurace dřív a ani si mě nevšiml. Oddychla jsem si a byla trochu uvolněnější. ,,Bylo to příjemné odpoledne. Jsem ráda, že jsem Tě poznala Eleanor.'' podala mi ruku Margaret. ,,I mně bylo ctí.'' usmál se na mě John a taky jsme si potřásli. ,,Já vás také ráda poznala, i tebe Kath.'' usmála jsem se na Niallovu sestru. ,,Tak ahoj.'' rozloučil se s nimi i Niall a poté odešli. Niall šel poté zaplatit a já si to namířila k parkovišti.
Když jsem odemykala auto, někdo mě oslovil. ,,Eleanor?'' při tom vyslovení mého jména jsem ztuhla. Prudce jsem se otočila a spatřila Louise. Vždyť už měl být dávno pryč. Co tu ještě dělá? ,,Ahoj.'' pozdravila jsem. ,,Tak byla jsi to ty. Viděl jsem tě v té restauraci. Nejdřív jsem si myslel, že je to někdo jiný, ale jsi to vážně ty.'' řekl uznale. A já si najivně myslela, že mě nepoznal. ,,Jo, ty jsi tam byl taky? Asi jsem tě neviděla.'' lhala jsem. ,,Asi. No, vypadáš dobře.'' pousmál se. ,,Dík.'' přikývla jsem. ,,Jsem zpět.'' přišel k nám Niall a když Louise uviděl, zarazil se. Napětí v tu chvíli by se dalo krájet. ,,Ahoj Nialle.'' pozdravil ho Louis. ,,Ehm ahoj.'' semkl rty Niall. ,,Tebe jsem tam taky vlastně viděl.'' podotkl můj ex. ,,Ty jsi byl v restauraci taky?'' zeptal se ho Niall. ,,Jo byl.'' odpověděl stručně. ,,No tak pojedeme ne?'' upoutala jsem pozornost a otočila se, abych odemkla auto. ,,Ehm tak jo. Měj se.'' kývl Niall na Louise a nastoupil do otevřených dveří. ,,Ty taky.'' změřil si ho Louis a poté se podíval na mě. ,,Rád jsem Tě viděl Eleanor.'' usmál se. Přikývla jsem a nastoupila na místo spolujezdce. Louis tam pořád stál, dokud jsme neodjeli. ,,Ty jsi věděla, že tam byl?'' zeptal se mě podezíravě Niall, oči měl upřené na cestu před námi. ,,Ne. Neviděla jsem ho.'' zalhala jsem znovu přesvědčivě, ale jestli mi to spolknul, to jsem nepoznala. Celou cestu domů jsme neprohodili ani jedno slovo. Niall se pořád mračil, byl očividně naštvaný. A já nevěděla co dělat. Chtěla jsem něco říct, ale bála jsem se.

Když jsme přijeli domů, Niall šel nachystat žrádlo pro Loru. Já odešla do koupelny a naložila se do horké vany s pěnou. Nikdy bych neřekla, že mě tahle situace takhle zaskočí. Nenapadlo mě, že Louise ještě někdy uvidím. Všechno to bylo načasované jako nějaký bomba. A ve mě to v ten moment expolodovalo. Rozbrečela jsem se a skoro se dusila vzlyky. Snažila jsem se to zastavit, aby mě Niall neslyšel, ale moc to nešlo. Když jsem se poté vrátila do ložnice, Niall tam seděl v křesle a díval se na mě. ,,Slyšel jsem tě.'' zašeptal do ticha. ,,Promiň.'' přišla jsem k němu a on si mě přitáhl na kolena. Objala jsem ho kolem krku a zašeptala mu do ucha: ,,Promiň mi to všechno. Já nechtěla.'' rozplakala jsem se znova. ,,Čšš neplač. Za nic se neomlouvej. Bude to v pořádku.'' utěšoval mě. To mi připomnělo tu noc, kdy jsem sem přišla poprvé. Den, kdy jsem Louisovi řekla sbohem. A je to tu zase.

Druhý den jsem byla ráda, že nemusím do práce. Byla sobota a tak jsem odpočívala v posteli. Niall měl ale povinnosti a odjel už okolo šesté. Já si šla o půl desáte udělat snídani. Vzala jsem si pečivo, šunku, máslo a čaj a přesunula se s tím vším do obýváku, kde jsem si zapla televizi. Chtěla jsem přijít na jiné myšlenky, ale stejně jsem byla pořád duchem nepřítomná. Vyrušil mě až zvonek. Vstala jsem z gauče a utíkala do chodby, kde jsem zvedla sluchátko. ,,Ano?'' zeptala jsem se. ,,Eleanor? Můžeš prosím na chvilku dolů?'' ozval se Louis. ,,Co tu děláš?'' zeptala jsem se s překvapením. ,,Chci ti něco říct. Prosím, přijď za mnou.'' dodal a zavěsil to jako první aniž bych něco řekla. Jak si to jako představuje? Příjde sem a čeká, že mu padnu kolem krku nebo co? Vždyť já nejsem ani oblečená.
Po pár vteřinách jsem se teda překonala a šla se oblíct do trika a kraťasů. Když jsem byla hotová, zamkla jsem byt a sešla schody do přízemí. Ještě než jsem otevřela, zhluboka jsem se nadechla. Nikdy bych neřekla, že tohle udělám.
,,Díky, že jsi přišla.'' usmál se na mě Louis a napřáhl přede mně ruku s kyticí bílých růží. Hleděla jsem na něj jak puk a nevěděla co říct. ,,Asi se ptáš, proč tu jsem. Musel jsem tě znovu vidět. Víš, včera mi to všechno došlo. Neměl jsem tě tenkrát nechat odejít. Udělal jsem obrovskou chybu svého života, které pořád lituju. Každý den na to všechno vzpomínám. Chtěl jsem tenkrát za tebou přijít a říct ti, že to, co jsem udělal, bylo hnusné, ale nevěděl jsem, kde seš. Neozvala ses mi a když jsem ti volal, nezvedala jsi telefon. A když sis potom s Niallem přišla pro své věci, zaskočilo mě to tak, že jsem v tu chvíli nevěděl co dělat. Bylo strašné tě vidět odjíždět. Eleanor, strašně mi chybíš. Přeju si to všechno zlé vrátit a začít tam, kde jsme skončili. Já tě miluju a každý den bez tebe je horší a horší. Promiň, že mi to tak dlouho trvalo. Jsem ten největší vůl na světě, já to vím. Nezasloužím si tě, ale prosím. Prosím odpusť mi. Chci začít znova. Chci, aby ses vrátila. Ke mě, do našeho domku. Vrať se prosím do mého života. Prosím.'' z očích mu tekly slzy. Byl tak ztrápený. Bylo mi ho strašně moc líto. Udělala jsem to. Přistoupila jsem k němu a objala ho. ,,Odpouštím Ti.'' zašeptala jsem mu do ucha a taky se rozbrečela. ,,Děkuju, děkuju Eleanor.'' stiskl mě. Bylo mi u něj dobře. Zase jsem se cítila šťastná. Všechno jsem hodila za hlavu. Na nic jsem nemyslela, jen si užívala ten pocit, mít ho zase u sebe. Pořád jsem ho milovala a nikdy nepřestala. Co bylo, bylo. Všechno zlé, je k něčemu dobré.

S Louisem sem se vrátila zpátky do bytu a sbalila si věci. Potom už jsme jen spolu čekali, až přijede domů Niall. ,,Co mu mám říct?'' zeptala jsem se ho. ,,Řekni mu to, co cítíš.'' pohladil mě po ruce. ,,Já mu nechci ublížit. Udělal toho pro mě tolik a teď mu mám říct, že odcházím?'' byla jsem upřímná. Louis to pochopil a nezlobil se. Věděl, že se o mě Niall dobře staral a že mě miluje. Ale stejně, kdybych z toho Louise vynechala, klapalo by nám to s Niallem dál?

Když se Niall vrátil domů a našel nás stát v předsíni, celý ztuhl. ,,Co tu děláš?'' zeptal se Louise. ,,Přišel jsem za Eleanor.'' odpověděl mu. Niall obrátil svůj pohled na mě. ,,Já ho miluju.'' nechala jsem si řeči stranou a byla upřímná. ,,Co?'' zamrkal zděšeně. ,,Mezi náma už to nefunguje a ty to víš. Jsem strašná a je mi líto, že jsem ti to neřekla dřív. Ale já na něho nikdy nezapomenu. Udělal chybu, ale já taky. Mám Tě ráda Nialle, ale to je všechno.'' popotáhla jsem. Louis mi stiskl pevněji ruku. ,,Tím chceš říct, že jsi mě využila? Ty tři roky to pro tebe neznamenalo nic? To se chceš teď sebrat a jen tak s ním odjet a říct, že je ti to líto, ale sorry Nialle, tebe už nemiluju?!'' zvyšoval hlas. ,,Ne! Nejsi mi lhostejný. Nechtěla jsem, aby to tak vyznělo.'' kroutila jsem hlavou. ,,Ale vyznělo to tak. Tohle jsem si nezasloužil.'' vydechl. ,,Nechci se loučit ve zlém. Pochop mě prosím.'' popošla jsem k němu dva kroky. ,,Bež pryč.'' zvedl ruce vzhůru a odstoupil od dveří. ,,Nialle..'' zakroutila jsem hlavou. ,,Běžte oba pryč!'' zvýšil o dva tóny hlas. Popadla jsem jeden kufr a Louis druhý. Jakmile jsme oba byli za prahem dveří, Niall je rychle zabouchl. Louis mě objal a políbil do vlasů. ,,Pojď jdeme.'' vzal mě poté za ruku a sešli jsme schody.

Když jsme nasedli do auta, podívala jsem se z okýnka směrem nahoru. Niall stál u okna a díval se na nás. Zvedla jsem dlaň a přitiskla jí k mému okýnku. Niall tam jen tak stál bez výrazu, ale po tváři mu stékaly slzy. Louis šlápl na plyn a vyjeli jsme.
Tehdy jsem Nialla viděla naposled.

KONEC


A máme tu dramatický konec! Jestli se vám tato třídílná povídka líbila, jsem jen ráda. Možná jste někteří zakočeni a mysleli jste si, že to dopadne jinak. No tak už to bývá. :D Jsem zvědavá na vaše komentáře! :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Smile* Smile* | Web | 20. května 2012 v 16:29 | Reagovat

No... Nenormálne si ma zaskočila. Nemám slov. Na konci minulej časti som myslela, že Eleanor skončí s Niallom. Neviem, asi som vtedy pozabudla na to, aká si nepredvídateľná....
Každopádne, nádhera! Je to prekrásne, dojímavé a dramatické! Tým pádom všetko čo má pravý príbeh mať. No...to majú všetky tvoje príbehy. Ale i tak, je to nádherné. :D :D

2 Zasněná Zasněná | Web | 20. května 2012 v 16:37 | Reagovat

[1]: Moc děkuju. :)

3 Ter. Ter. | Web | 20. května 2012 v 17:24 | Reagovat

Hodně dramatickej konec!:D Taky jsem si myslela, že nakonec El skončí s Niallem. Tohle jsem fakt nečekala! Chudák Niall:( Zlatíčko!:D♥ Ale stejně, i když je mi Nialla neskutečně líto, to byl nádhernej konec! A kdyby zůstala s Niallem, bylo by mi zase líto Louise!:D Jsem divná!:D Jinak....další z mnoha tvých úžasných FF!:))*

4 Christ Christ | Web | 20. května 2012 v 17:35 | Reagovat

Hned na začátku když jsem četla, že se Eleanor necítí dobře jsem věděla, že se nakonec vrátí k Louisovi.. ale je mi líto jak to skončilo s Niallem :( Každopádně je to úžasná jednodílovka a až na toho Nialla se mi to moc líbí :)

5 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 20. května 2012 v 18:08 | Reagovat

Bylo to úžasné, ale doufám, že si nic Niall neudělal :D ÁÁ.. skvělý příběh Zasněná, jako vždy :)*

6 Cath!e Cath!e | Web | 21. května 2012 v 11:31 | Reagovat

Pááni, tak to bylo dokonalý :-D nejdřív jsem si myslela, že zůstane s Niallem, ale jak uviděla Louise v té restauraci...
Chudák Niall, ale lásce neporučíš :-) a takový dramatický konec :D já čekala, že to Niall pochopí, ale jak jí vyhodil... no já se mu nedivím :-D ale jsem ráda, že se vrátila k Louisovi :-D oni k sobě patří :-)
Úžasná ffka :-D těším se na další :-)

7 ssnoopici ssnoopici | Web | 21. května 2012 v 14:46 | Reagovat

Já taky :D

8 Zee Zee | Web | 27. května 2012 v 18:54 | Reagovat

Víš, zbožňuju tvůj blog! Samé povídky s Louisem... :D Ale tady jsem si přála, aby se poštěstilo Niallovi. <3 Bylo by to trochu reálnější... :P Ale nevadí ;P Je to skvělá povídka. :]

9 Zasněná Zasněná | Web | 28. května 2012 v 14:22 | Reagovat

[8]: Tak to je mi líto, že jsem nesplnila tvoje očekávání, ale neboj příště bude mít Niall větší štěstí. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama