Rozděleni - 16. DÍL - Co se škádlívá, to se rádo mívá

12. května 2012 v 16:00 | Zasněná |  Rozděleni

název: Rozděleni
vytvořila: Zasněná
díl: 16.

Chvilku tam omámeně seděl, ale pak si vzal svůj spací pytel a zalezl si do něj. Já zavřela silně oči a přála si, abych na tohle zapomněla a on taky.


,,Lidi proberte se, musíme to tu uklidit.'' probudilo mě Roseiné zacukaní se mnou. ,,Ehm, chci ještě spát.'' zamumlala jsem. ,,A co budeš dělat potom, co se učitelé vzbudí a najdou tady ty flašky?'' nepřestala mluvit. Nic mi tedy nezbývalo, než otevřít oči. ,,To to nemůžeš uklidit sama?'' podotkla jsem podrážděně. ,,Tohle?'' ukázala mi ten nepořádek. Ani jsem si neuvědomila, co jsme večer napáchali. Všude kolem byly odpadky a láhve. Myslela jsem si, že Bob donesl jen jednu flašku, ale asi toho bylo víc. A moje hlava toho byla jasným důkazem. ,,Ách.'' probudil se Louis vedle mě a sedl si do tureckého sedu s obličejem v dlaních. ,,No vy jste tomu dali.'' Rose zněla jako moje máma. Podívala jsem se na Louise a viděla, jak je celý zelený. ,,Co mi to dal do pití?'' stěžoval si. Vteřinu na to se rychle vynořil ze spacáku a utíkal mezi křáky. ,,Ou kocovina.'' zasmála jsem se a postavila. To jsem ale neměla dělat, protože se mi zatočila hlava a Rose mě tak tak stačila chytit. ,,Chce to prášek, vývar a trochu voňavky.'' radila mi. ,,Víš co. Běž do stanu se dát nějak dokupy a já se to tu teda pokusím nějak uklidit dřív, než se někdo probere.'' dodala. ,,Dík.'' zívla jsem a odbelhala se do stanu. Z tašky na kosmetiku jsem vyhrabala zrcátko a podívala se na svůj obličej. Vždycky, když jsem byla po kocovině, jsem měla malé červené tečky kolem nosu a dneska byly obzvlášť viditelné. Vzala jsem si tedy make-up a trochu to zakryla. Nebylo to sice nic moc, ale aspoň něco. Převlékla jsem se do teplé o číslo věčí, modré mikiny s kapucí a z kufru vytáhla tepláky. Ráno tu byla dost velká zima a tak jsem si nemohla vzít nátělník a kraťásky. Poté jsem si pročesela vlasy a stáhla je do culíku. Když jsem byla i s tímhle hotová, vylezla jsem ze stanu a šla si ke studánce opláchnout oči, ale tak, aby se mi make-up nesmazal. Hned jsem se cítila svěžeji.

Poté jsem se vrátila ke stanovišti. ,,Pěkně jsi to tu vybílila.'' pronesla jsem uznale. ,,Dík.'' pousmála se Rose. ,,Louis se ještě nevrátil?'' zeptala jsem se. ,,Ještě ne. Běž se raději na něj kouknout.'' pohodila hlavou směrem k místu, kde zmizel. Přikývla jsem a šla se tam podívat. Když jsem prošla kolem pár smrků, uviděla jsem Louise sedět na pařezu. ,,Je všechno OK?'' zeptala jsem se tiše a přišla k němu. ,,Vypadám snad na to?'' odvětil ironicky. ,,No moc ne.'' zašklebila jsem se. Vypadal vážně hrozně. Oči měl červené a pod nimi se mu rýsovaly fialové kruhy. V obličeji už nebyl zelený, ale bílý jak stěna. Zato rty měl zbarvené silně do červena. ,,Můžu pro tebe něco udělat?'' zeptala jsem se znova po chvilce. ,,Nic, to je dobrý.'' odsekl, vstal z pařezu a odešel. Trochu mě tím překvapil. Nikdy nebyl tak odtažitý. Ale po včerejšku jsem se asi nemohla ničemu divit. Pravdou ale bylo, že bych spíš měla být odtažitá já. Ale co, vždyť je to jedno.

Vydala jsem se tedy nazpět ke stanům. Cestou jsem ještě zahlídla Louise, jak se vrhá do studené vody. Trochu jsem se bála, že bude nemocný, ale aspoň se probere.

,,Tak co?'' vyzvídala Rose. ,,Je mu zle.'' odpověděla jsem. ,,Že vám to včera stálo za to. A to ještě nevíme, jak jsou na tom ostatní.'' uchechtla se. Musela jsem se zasmát při myšlence na Boba. Ten na tom bude chudák asi ze všech nejhůř.

A taky že jo. Když rozepl po půl hodince, kdy bylo kolem půl osmé, zip svého stanu, nešlo necítit ten linoucí se smrad. Učitelé hned pochopili situaci, ale nic neříkali. Trochu jsem si oddychla, že nebudu mít další problém. Ale trest jsme i tak dostali. Čekala nás tůra dlouhá 9 kilometrů. Úžasné. Tohle nám mělo zabrat půl dne.

Po obědě, kdy jsme měli zase konzervy, jsme se šly s holkama připravit. Vzala jsem si pohodlné pohorky, šusťáky a triko s krátkým rukávem. ,,Mám si vzít i mikinu?'' zeptala jsem se Rose, která už byla hotová a čekala na nás. Nevěděla jsem totiž, jestli nám to slunečné počasí vydrží. ,,Já bych si ji vzala.'' přikývla a tak jsem si kolem pasu obmotala šedou mikinu. ,,Holky, kterou si mám vzít?'' zeptala se nás poté Mischell. V pravé ruce držela fialovou minisukni a v levé ryflovou minisukni. S Rose jsme dostaly záchvat smíchu. ,,No co? Je na tom něco směšného?'' nechápavě nás pozorovala. ,,Ty si blázen Misch. To chceš udělat dojem na Jera?'' chytala se za břicho Rose. ,,Vem si k tomu ještě lodičky. Ty jsou pro horský terén přímo stvořené.'' dodala jsem s slzami v očích. ,,Tak fajn no. Máte pravdu.'' obrátila oči vzhůru a nakonec se navlíkla do tepláků a mikiny. Rozhodně to tak měla lepší.

,,Tak za námi! A nikde se nezdržujte!'' zamával rukou učitel a vyšel jako první s učitelkou v patách. Já byla s holkama poslední v řadě, tam je to vždycky nejlepší. Vydali jsme se po pěšince do lesa a šlapali jsme pořád do kopce. Rose vzala s sebou nějaké časopisy a cestou nám četla takové ty holčičí drby. Pořád jsem se u toho smála a nemohla jsem přestat. ,,Tam vzadu je nějak veselo.'' usmívala se na nás učitelka. Trochu jsme sklidnily a Rose četla trochu potišeji.

Asi po dvou hodinách chůze jsme se zastavili na jednom paloučku a udělali si přestávku. Ikdyž jsem měla pohory, moje nohy byly nateklé. Sedla jsem si tedy na trávu, vyzula si boty a natáhla si nohy přes baťoh. ,,Jéé.'' oddychla jsem si. ,,Tak teď už nevstanu.'' sesunul se k zemi Jer vedle mě. ,,Moc toho nevydržíš.'' dobírala jsem si ho a zasmála se. ,,Ty máš co říkat.'' uchechtl se. ,,Áááá had, je tam had!!'' vykřikla Amanda. Všichni jsme hned byli v pozoru. Učitel k ní přiběh a rozhlížel se. ,,Kde je?'' zeptal se vyplašeně. ,,T..tam.'' zakoktala a ukázala prstem do trávy. ,,Ale Amando, to je jen hadice.'' zasmál se a vzal hadici do ruky. ,,Aha.'' zhluboka se nadechla. ,,Fuj.'' oddychla jsem si a podívala se na Jera. ,,To jsou horory.'' zasmála jsem se. Vzápětí jsem se ale lekla, když se blízko u mého ucha ozvalo zachrochtání. Přesně takové jako včera, když jsem si odskočila na malou do lesa. Vyletěla jsem ze sedu jako blesk a podívala se za sebe. Stál tam Louis a strašně se smál. ,,Blbečku!'' zařvala jsem na něho. Tak to byl on, kdo mě tak vystrašil. ,,Je vidět, že už ti je dobře, co?'' rýpla jsem si do něj. On se ale dál smál a s Jerem si plácl. ,,Jděte k čertu.'' obula jsem si boty, vzala baťoh a odešla za holkama. ,,Em p.. počkej. To byla sranda.'' zakuckal se z toho všeho Louis. ,,Dej mi už pokoj.'' vpálila jsem mu do očí, když mně doběhl. ,,Tak promiň.'' omluvil se, ale pořád se u toho šklebil a potlačoval smích. Otočila jsem se k němu zády a dala se znova do chůze.
,,Co se stalo?'' prohlídla si mě Rose a přitom si kousla do jablka. ,,On je takový..'' naznačila jsem, že bych ho nejradši uškrtila. ,,Co se škádlívá, to se rádo mívá.'' uchechtla se Mischel. ,,Myslíš si, že ho snad škádlím?'' obořila jsem se na ní. ,,Tak promiň, byl to jen vtip.'' sklidnila hned. ,,Ne ty promiň. Jsem jen naštvaná. Mám už všech těch vtípků plné kecky.'' zamračila jsem se pro sebe. ,,V pohodě.'' pousmála se. ,,Tak si z něho taky vystřel. Když on může, tak ty taky.'' poradila mi Rose. ,,A co mám jako udělat?'' zvedla jsem jedno obočí. ,,To už nech na mě.'' šibalsky se usmála.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co říkáte na trest v podobě tůry?
- Vyznáte se v Louisovi?
- Co asi dělá Harry?
- Máte taky kamarádku bárbínku?
- Chodíte na tůry?
- Co má Rose v plánu?
- Bude se to Louisovi líbit?
- Jak dopadne výlet?

Nevím proč, ale tahle povídka se mi píše strašně dobře. U jiných se někdy zadrhnu a nevím co psát dál, ale tady mi to jde tak nějak samo. Taky je to tak dlouhé. :D Doufám, že se tento díl líbil a těšíte se na další. :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Christ Christ | Web | 12. května 2012 v 16:42 | Reagovat

- Když jsem byla menší, se školou jsme pořád takhle chodili.. hrůza :D
- Teď už vůbec.. :D
- Hmm, když se tak ptáš tak asi nic moc dobrýho :D
- Myslím že ne, ale moje sestra mi připadá jako bárbínka :D
- Teď už moc ne.. ale každý den chodím se psem na vycházky ;)
- Vůbec netuším :D
- To určitě ne.. :D
- Asi vyvedou nějakej velkej průšvih..

Piš klidně delší díly, mě to nevadí :D :)

2 wild-ones wild-ones | 12. května 2012 v 17:09 | Reagovat

Dokonalej blog! :O♥

3 photography-is-my-life photography-is-my-life | Web | 12. května 2012 v 17:10 | Reagovat

A jaký máš foťák? :)

4 Zasněná Zasněná | Web | 12. května 2012 v 17:38 | Reagovat

[2]: Díky! :)
[3]: Canon :)

5 Ter. Ter. | Web | 12. května 2012 v 17:54 | Reagovat

-Fuj!:D Nesnášim tůry! Ale dobře jim tak!:D
-Vůbec! V týhle FF je všechno tak zamotaný...ale to se mi líbí!;D :)
-No...netušim!:D
-Jo...ale když se jede někam takhle, tak to není tak hrozný!:D
-Hlavně s nevlastním dědou..podle něj jsou to procházky. Ale promiň, nikdy jsem nezažila procházku na 25kilometrů!:D
-Doufám, že něco hodně zákeřnýho! Já vim, jsem zlá!:D
-Nesmí!:D
-Tam se to určitě nějak zkomplikuje tim výstřelkem vůči Louisovi.:D

Bože. Tahle FF mě tak baví!:)) Vždycky čekám na další díly jako na...na...já nevim co! A delší díly...vůbec nevadí!;) Těšim se na další díl a hlavně na tu zítřejší bonusovku s Niallem a Louisem!))

6 Lizz. Lizz. | Web | 12. května 2012 v 19:12 | Reagovat

- Takové typické. :D Už jsem taky zažila. :D
- Mám z něj "zvláštní" pocity.Nevím,fakt se v něm nevyznám. :D
- Snad něco "vhodnýho". :D
- Ani ne. :D
- Na tůry sama od sebe ne. :D
- Něco ... nevím. :D Doufám,ale že něco,co se mu moc líbit nebude. :D :P
- No to právě nevím! :D
- Ty dáváš otázky. :D Snad dobře.Doufám,že se ale mezi ní a Louisem nic nestane.Chci,aby byla s Harrym! :D

7 Lizz. Lizz. | Web | 12. května 2012 v 19:40 | Reagovat

Díky. :) Já jsem na weheartit nebyla snad měsíc :D ,takže až budu online,tak si tě určitě follownu taky. :))

8 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 12. května 2012 v 20:13 | Reagovat

- Ou.. chudáci, já bych za takovýto trest poslala učitele někam.. :D :D
- Ne, má nějakou měnivou náladu se mi zdá..
- Leží v posteli, pije čaj a kouká na telenovely :D
- A víš že jo? Flirtuje snad s každým klukem, ale zase tak blbá není:D Mám ji moc ráda!
- Ne, ani bych nikdy nešla :D
- Tak to bude něco šíleného, nechám se překvapit!
- Chá.. ne-e :P :D
- Snad dobře, doufám, že se nikomu nic nestane.. a jak nakonec dopadl Bob? :D

9 Zasněná Zasněná | Web | 12. května 2012 v 20:24 | Reagovat

[8]: O Bobovi jsem napsala, že to z jeho stanu pěkně táhlo.. nakonec ale taky vystřízlivěl :D

10 Smile* Smile* | Web | 12. května 2012 v 22:39 | Reagovat

- Ach, túry nenávidím! Ale nenormálne! Je to strašné! Len vkuse šľapať vyššie a vyššie...
- Teraz už vôbec. Som z neho dosť zmätená. A to sa mi páči, neviem, čo si mám o ňom myslieť. Zozačiatku to bol taký frajer, ale teraz...
- Hm... Ťažká otázka... Asi ešte leží v posteli a odpočíva.
- Mám, a akú... Býva hneď pri škole, no len čo otvoríme dvere a trošičku na ňu zafúka vietor, celú cestu narieka, že má zničenú ofinu, že jej odfukne sukňu, že sa jej zmaže make-up.... Hrůza... :D
- len tak sama od seba by som sa do lesa alebo na hory nevybrala. No môj Dad je z dediny a tak do prírody chodíme často... Bohužiaľ :D
- Neviem, fakt netuším. Ale určite niečo zákerné. A poriadne... Teším sa na ďalší diel :D
- Samozrejme že nie! :D Veď o tom je pomsta :D
- Uf, podľa toho, akým smerom sa to uberá, určite nie najlepšie. :D Začína to byť poriadne napínavé a dramatické, a to tam ešte dosť dlho ostanú :D

11 Zasněná Zasněná | Web | 13. května 2012 v 8:40 | Reagovat

[10]: No právě.. tenhle díl a další díl bude v jednom dni (sobota), což je dlouhá doba a pak tu máme ještě celý den neděli a AŽ v pondělí jedou domů :D a to si vem/te, že to okolo výletu píšu od 13. dílu :D a tenhle je už 16 :P

12 Cath!e Cath!e | Web | 13. května 2012 v 18:39 | Reagovat

-Noo tak ten trest jim teda nezávidím :D
-Nechápu ho :D ale myslím si, že jí má rád a proto jí pořád tak zlobí :D :D pako chrochtací :D
-Harry ten se určitě trápí, že nemůže být s ní :D a nebo dělá nějaký lumpárny?? O_O :D
-Nemám :D
-Jen z donucení :D
-Tak to netuším, ale typuju, že Loui si to pěkně slízne :D :D
-Tak to pochybuju :D :D
-Sááákriš, ty určitě chystáš nějaký drááma, co?? :D :D když se nás takhle vyptáváš :D :D no každopádně se už šíleně těším :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama