Rozděleni - 12. DÍL - Výtvarka s Louisem

2. května 2012 v 19:00 | Zasněná |  Rozděleni

název: Rozděleni
vytvořila: Zasněná
díl: 12.

,,Rozkaz!'' postavil se do pozoru a odešel jako voják. ,,Bože, to je trdlo.'' zasmála jsem se a zavřela dveře.


Když jsem v pondělí ráno přišla do školy, Harry tam nebyl. Udělal dobře, že mě poslechl a zůstal doma. Zato Louis ve třídě byl. Seděl ve své lavici a povídal si s Jerem. Dál jsem ho už ale ignorovala a šla si vybalit věci.

,,Dneska budete pracovat ve dvojicích.'' oznámila nám učitelka, kterou jsme měli na třetí hodinu výtvarky. ,,Budete kreslit svého souseda.'' dodala a pak se podívala na mě. ,,Ehm.. Emily, ty sedíš sama, tak si přisedni třeba..'' rozhlížela se po třídě. Než ale vyslovila jméno člověka, se kterým jsem si měla sednout, já už to věděla. ,,Tak třeba s Louisem.'' ukázala na něj. Povzdychla jsem si. Proč zrovna já? Proč já? To tu nemůže být někdo jiný?
,,Tak to vypadá, že dneska sedíme spolu.'' přiskočil hned Louis k mojí lavici. Protočila jsem jen panenky. Poté jsem si vytáhla papír a tužku. Nechtěla jsem kreslit Louise a tak jsem si vybrala jinou osobu. ,,Já nemám kudrnaté vlasy.'' uchechtl se můj nový soused. ,,Vážně?'' otočila jsem se na něj s ironickým výrazem. Našpulil rty, zakýval hlavou a hleděl si svého. Aspoň dal pokoj a já se nemusela přemáhat k tomu, abych mu odpověděla.

Na konci hodiny jsem odevzdala výkres s Harryho podobiznou. ,,Velice pěkné Emily, jen mi řekni, proč si nekreslila Louise?'' zeptala se učitelka poté, co si můj výtvor prohlédla. ,,Protože můj soused je Harry, ne on.'' odsekla jsem. ,,No dobrá.'' přikývla a dál nic neříkala. Šla jsem zpátky do lavice a čekala až zazvoní. Mezitím Louis vedle mě dodělával svoji malbu.
Když byl hotový, natočil se ke mě. ,,Co na to říkáš?'' zeptal se. Nepodívala jsem se na něj. Jeho obrázek mi byl celkem ukradenej, když se to tak vezme. ,,Vážně se nepodíváš?'' lákal mě dál. ,,Nezajímá mě to.'' odvětila jsem na půl pusy. ,,Fajn, jak chceš. Myslel jsem to dobře.'' řekl mi nato trochu naštvaným tónem, vstal a šel odevzdat učitelce výkres. ,,Paní Louisi, moc se ti to povedlo. Máš opravdu talent.'' viděla jsem jak se učitelka rozplývá. ,,Děkuju, aspoň někdo to ocení.'' koukl na mě. Bože ten má sebevědomí.

,,Emily, nechceš jít s náma dneska ven?'' zeptala se mě Mischel na obědě. ,,Dneska nemůžu. Chci jít ještě za Harrym, podívat se jak mu je.'' odpověděla jsem. ,,Tak příště.'' usmála se na mě Rose. ,,Lidi, chcete něco vědět?!'' přiběhl k našemu stolu Lucas. ,,Copak miláčku?'' hihňala se Rose. Lucas jí dal pusu na líčko a pak se věnoval zase ostatním. ,,Příští týden se jede na víkend stanovat! Má jet celá třída.'' oznámil radostně. ,,To je bomba!'' Jerovi se rozzářily oči. ,,A kdo s námi jede z učitelů?'' vyptávala se Mischel. ,,Jefferson a Skylová!'' radoval se ještě víc Lucas. To jsem si oddychla. Jefferson byl totiž tělocvikář, moc milý týpek. Vždycky nám všechno dovolí a dá se s ním normálně bavit. A Skylová je taky tělocvikáčka. Trochu trhlá ženská, ale taky v pohodě. ,,Bože, já se tak těším.'' radovala se Rose.
Poté se spustila velká debata, co budeme všechno dělat a co si budeme brát s sebou.

,,Tak ahoj zítra!'' rozloučila jsem se s ostatníma a dala se od školy směrem k Harrymu. Když jsem zašla za roh prvního baráku, šíleně jsem se lekla. ,,Baf!'' objevil se za rohem Louis. ,,Ty si blbec. Víš, jak jsem se lekla?'' mračila jsem se na něj, mezitím co on se smál. Zavrtěla jsem hlavou a dala se zase do chůze. ,,Tak promiň.'' doběhl mě. ,,Hleď si svého laskavě, jo?'' poprosila jsem ho. ,,Udělal bych to, ale nemůžu. Pokud vím, míříš stejným směrem jako já.'' oznámil mi vesele. ,,Jaké štěstí to ale mám.'' podotkla jsem ironicky. ,,Taky si myslím.'' přikývl. ,,Fajn, to ale neznamená, že musíme jít spolu. Ono taky existuje více chodníků.'' naznačila jsem mu, aby mě nechal už konečně být. ,,Já vím, ale já chci jít s tebou. No ták Emily, už se tak nečerti, nesluší ti to.'' zasmál se. ,,Já na tohle nemám náladu Louisi.'' zastavila jsem a vážně se na něj podívala. Taky zahrál vážný výraz. Vypadal přitom komicky, tak jsem musela zadržet úsměv. Nemůžu si teď dovolit se usmát, protože by mi pak pokoj nedal vůbec. Bohužel to ale nešlo. Jeho pohled mě rozesmál. ,,Super, jsem za vodou!'' radoval se a rychle mě objal. ,,Nejseš za vodou, pořád jsem na tebe naštvaná.'' stála jsem si na svém. ,,Seš, ale ne tolik.'' zazubil se. Zavrtěla jsem nevěřícně hlavou a šla dál s Louisem v patách.

,,Ahoj krásko.'' pozdravil mě chraptivě Harry z postele, když jsem vlklouzla do jeho pokoje. Vlastně poprvé jsem se ocitla v jeho kráslovství. Měl to tu zajímavé. Všechno bylo slazené do černé a bílé. Jako každý kluk, všude měl rozházené věci. ,,Ahoj. Bože, ty vypadáš ještě chůř než včera.'' přiskočila jsem k němu a šáhla mu na čelo. ,,Tak to děkuju.'' zasmál se a pak se zakuckal. ,,Nedělám si srandu. Pil jsi vůbec něco? Máš hlad? Chceš něco donést?'' vyptávala jsem se. ,,Dobrý, dobrý, dobrý. Neměj strach Emily. Vím, že jsi starostlivá, ale mám tu všechno.'' podíval se na svůj noční stolek, kde měl termosku s čajem a na talíři nějaké ovoce. ,,Máš tu ale nedýchatelno.'' vstala jsem od něho a otevřela ventilačku. ,,Tak jak dneska bylo? Strašně jsi mi chyběla.'' chytil mě za ruku a přitáhl si mě zase k sobě. ,,Jo celkem to ušlo. Ale bez tebe to není ono.'' usmála jsem se na něj. ,,Nemáš žádné nové drby?'' zasmál se. ,,Bohužel ne. Ale mám jednu novinku. Příští týden jedeme celá třída na víkend stanovat někam za město. Tak doufám, že už budeš fit.'' odpověděla jsem. ,,Taky doufám. No to budem mít stan celý pro sebe.'' mrkl na mě. ,,To těžko. Stany budou třech. A já už jsem domluvená s Mischel a Rose. Ty můžeš být třeba s Jerem a Lucasem.'' podotkla jsem. ,,Achjo. No ale nebudete se v noci bát?'' zaculil se. ,,Neboj, jsme statečné holky.'' zasmála jsem se. ,,Ale já se počůrám strachy.'' zašklebil se. ,,No jo, ty moje barbínko.'' smála jsem se ještě víc a pak mu dala pusu. ,,No a co Louis? Už je to s ním lepší?'' vyptával se poté dál. ,,No dneska jsem s ním musela sedět na výtvarku. Měli jsme se navzájem kreslit, ale já kreslila tebe.'' usmála jsem se. ,,To je moje holka.'' zasmál se a tentokrát mě políbil on. ,,Jinak Tě všichni pozdravujou a vzakuzují, ať si rychle fit.'' předala jsem vzkaz. ,,Taky je pozdrav.'' usmál se.

U Harryho jsem byla asi ještě hodinku, než jsem odešla domů a poté do cukrárny, kde na mě čekali už zákaznici.
Večer jsem si pak udělala ještě čas a zašla na skype, kde už byla Caroline připojená. Opět jsem si povídaly o tom, co je tady nového a já jí řekla i o Harrym. Byla ráda, že jsem si někoho našla a přála mi to. Navíc ona byla taky čerstvě zadaná, takže jsem měly jedno velké téma.

Zalehla jsem asi o půl desáté. Z ničeho nic na mě přišla únava a já než skončila první písnička v mojí MP3, už jsem o sobě nevěděla.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co říkáte na zadaný úkol ve výtvarce?
- Máte rádi výtvarku nebo pracovky?
- Jsou u vás na škole taky fajn učitelé?
- Už jste byli někdy stanovat?
- Co se stane na výletě?
- Uzdraví se Harry, aby mohl jet taky?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Wendy Wendy | Web | 2. května 2012 v 19:21 | Reagovat

1.Zajímavý :D
2.Jo a jak :D
3.Ne nejsou,ale někteří jsou fajn :D
4.Jo,ale mám radši takový to stanování na zahradě :D
5.Louis něco udělá,ale ještě nevím co..:D
6.Jo uzdraví,ale s tím jak se furt líbají,nakazí Emily a bude nemocná ona! :D

2 Rachel. Rachel. | E-mail | Web | 2. května 2012 v 19:24 | Reagovat

- No mi jsme to taky dělali takže to znám... akorát :D Moje vypadalo jako netopýr s velkýma ušima :D
- the :D Proč by to dělali když jsem takový ,svi*ě'  ? :D
- Jistě a boleli mě záda asi týden :D
- Něco mezi Louim a Em? :D
- Musí! :D
» krásnej díl, jako vždy. :* ♥

3 Májuš Májuš | Web | 2. května 2012 v 19:26 | Reagovat

Aw, krásný díl. :) Ten Louis je fakt otravnej, ale tak snad už nebude dělat průsery, blbeček jeden, haha. :) moc se těším na další díl, je to zajímavý! :P

4 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 2. května 2012 v 19:41 | Reagovat

- Super nápad! :)* (Nevím, co k tomu jiného napsát) :D
- Výtvarku miluju a zrovna zítra ji máme.. juchů :D
- Ále vcelku jo, až na pár vyjjímek :-D
- To ještě ne, ale chtěla bych to zažít.. mně zatím stačí lyžák, kde přespáváme všichni pohromadě :)*
- Chá, Emily se s Harrym vyspí :D
- Myslím, že jo!

5 Veer Veer | Web | 2. května 2012 v 20:00 | Reagovat

-To by mě nebavilo ale tak.. Lepší než malovat nějakou  krajinu či co :)
-Pracovky! :D
-NE.:D
-Jasně! :D V pátek jdu ;D
-Nechám se překvapit :D
-Určitě! :D Doufám.

6 Ter. Ter. | Web | 2. května 2012 v 21:53 | Reagovat

Boží! Konečně po dlouhé době!))
-Nebavilo by mě to a navíc...ten můj soused by se na mě za tu jeho karikaturu, co by vznikla a si trochu nakrknul..:D
-Pracovky jo, výtvarku ne!:D
-Pár jo:)
-Tak určitě!!:D
-Něco..se tam stane!!:D Nechám se překvapit.;)
-Bylo by to fajn,a le podle mě ne a právě proto se tam něco semele..:D

Ale je to jenom můj názor...pokračování je jenom na tobě!;))

7 Lizz. Lizz. | Web | 3. května 2012 v 12:25 | Reagovat

- Taky jsme něco podobného dělali,takže...Moc dobře to ale nedopadlo. :D
- Asi víc výtvarku. :))
- Pár by se jich našlo. :D
- Byla no. :D Záda to tak trochu mírně odnesli. :D
- Něco se stane určitě. :D Čekám překvápko. :D
- Musí! :D Chci,aby Em byla s ním. ;DD

8 Christ Christ | Web | 3. května 2012 v 16:18 | Reagovat

- Už jsem malovala souseda víckrát a bavilo mě to :D
- Spíš výtvarku ;)
- Někteří, ale většinou hrůza! :D
- Hodněkrát ;) Když jsem byla malej prcek, scházeli jsme se s rodinama kteří se přátelí s našima a pořádali jsme vidláky - opíkali jsme a stanovali, taky jsme hráli různý hry - prostě bomba ;)
- Nevím co, ale něco určitě jo :D
- Musí ;)

Já říkám barbie našemu učiteli na přírodopis :D :D :D Taky je kudrlinkatej jak Harry :D

9 Smile* Smile* | Web | 3. května 2012 v 19:35 | Reagovat

Ospravedlňujem sa, že som tento prenádherný diel Rozdeleni včera nečítala, ale zaspala som od únavy už o šiestej. Je mi to ľúto... :-(
• Ach, keby sme aj my mali takúto výtvarnú... My len dookola píšeme nekonečné poznámky z dejín umenia a robíme prezentácie! A potom z nich píšeme písomky! Grrr, nenávidím tú učiteľku. Môžem prestúpiť na tvoju imaginárnu školu v tomto príbehu? Aby som si mohla pokresliť s nimi.... Ale späť; páči sa mi, že Emily kreslila Harryho. Zaujímavé, no hlavne nečakané. Aspoň pre mňa.
• My máme v škole "rodinnú prípravu" (chlapci majú technické práce) kde dookola vysívame. Nuda. Ale ako som už písala, výtvarka nie je o nič lepšia. Čiže ani jedno z toho.
• Podakrorí učitelia sú fajn. Najmä tí mladí a tí, čo učia malé deti. Prvákov. Naopak, matikári sú hrozní! :D Ale dá sa to vydržať :D
• Úprimne, ešte nikdy som nestanovala. No už sme sa mnohokrát chystali, ale vždy nás zradilo počasie. Môj Dad tvrdí, že je to náhoda, ale podľa mňa je to akési znamenie... A trochu sa aj bojím. Som blázon do hororov no a potom to aj tak vyzerá :D :D
• Určie niečo zaujímavé! Joj, tak sa teším na ďalší diel! Nemôžem sa dočkať! :D
• Samozrejme! Musí ísť! No keď tak premýšľam... Keby nešiel, určite sa stanie niečo medzi Emily a Louisom. Určite. Každopádne, Harryho pusť! :D :D

10 Zasněná Zasněná | Web | 4. května 2012 v 5:48 | Reagovat

[9]: No klidně na tu imaginární školu můžeš přejít. :D Ráda Tě tam uvitám jako novou postavu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama