Go home - 19. DÍL - Rozhodnutí

3. května 2012 v 16:17 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 19.

Nasedl jsem do auta, nastartoval motor a šlápl na pedál. Snad ještě nebude pozdě.


Povolená rychlost byla šedesát, ale já jel snad stovkou a v jednom kuse se modlil, abych Kate stihl. Zaparkoval jsem a vytáhl klíčky ze zapalování. Pak už jsem se jako blesk řítil letištní halou. Připadal jsem si jak zmatený turista. Pobíhal jsem všude kolem a ohlížel se. ,,Dávejte laskavě pozor!'' okřikla mě jedna starší paní, kterou jsem nechtěně žduchl. ,,Promiňte, neudělal jsem to schválně.'' omlouval jsem se a začal sbírat věci, které jí vypadly z kabelky. ,,Jak si to jako představujete tady tak střeštěně pobíhat? To Vás doma neučili slušnému chování?!'' rozčilovala se. ,,Je mi to vážně líto. Já někoho hledám. Neviděla jste tady někde dívku s hustě kudrnatými vlasy. Tak středně vysoká, štíhlá postava.'' prosil jsem o pomoc. ,,Vy si myslíte, že jsem nějaká vědma nebo co? Víte kolik holek tady projde? Já nemám čas se tady s tebou vybavovat o nějaké slečně.'' už mi začala i tikat.

Z pohledu Kate
,,Za chvilku by mělo být letadlo přichystané.'' poznámil mi Honza, když se vracel z bufetu. ,,Dobře.'' pousmála jsem se a zhluboka se nadechla. Byla jsem trochu nervózní. Letadla sice moc v oblibě nemám, ale v tom problém nebyl. Pořád jsem si v duchu vyčítala, že jsem se s Niallem nerozloučila. Ale co bych mu řekla? Sbohem Nialle, odjíždím a už mě nikdy neuvidíš? Tohle bych asi z pusy nevypustila. Alespoň můžu doufat v to, že mu můj vzkaz Emy vyřídí.
,,Jsi celá bledá.'' prohlížel si mě Honza. ,,Asi mám nízký tlak.'' konstatovala jsem. ,,Nemám ti pro něco zajít? Nemáš třeba hlad?'' nabízel se. ,,Ne, to je dobrý.'' usmála jsem se na něj. ,,Tak moc se těším, až Tě budu moct představit rodičům.'' objal mě kolem ramen. Jen jsem přikývla. ,,Budeš se jim určitě líbit.'' dodal. ,,Doufám.'' zahrála jsem smích. Vůbec se mi nikam nechtělo. Tak ráda bych zůstala tady v Irsku. Můj domov byl tady, ale Honza mě přemluvil abych s ním odletěla pryč. Všeho jsem se musela vzdát a teď budu začínat odznova. Bylo to velmi těžké, ale musela jsem to překousnout a doufat, že zas všechno bude dobré a zapomenu na poslední měsíce. Zapomenu na Nialla.

Když bylo naše letadlo připravené k odletu, odebrali jsme se k přepážce, kde kontrolovali doklady. Postavili jsme se do fronty a čekali. ,,Co se to tam děje, mami?'' zeptala se malá blonďatá holčička svojí maminky, která stála hned za mnou. Očkem jsem se podívala směrem, kterým ukazovala. Kousek od nás stál hlouček lidí. Slyšela jsem, jak se tam někdo s někým dohaduje. ,,Už jsem se Vám stokrát omlouval. Já nemám čas se dohadovat! Musím najít tu dívku!'' rozčiloval se někdo uprostřed hloučku. Ten hlas mi připomněl ten Niallův. Musela jsem se uchechtnout. Já už asi mám vážně halucinace nebo něco podobného.
Zavrtěla jsem hlavou a odvrátila od hloučku pohled. ,,Kate!'' zaslechla jsem v tom svoje jméno. To snad není možné. Jsem už vážně tak padlá na hlavu nebo jsem teď opravdu slyšela Nialla, jak volá moje jméno?
Otočila jsem se zpátky a musela dvakrát zamrkat. Pro jistotu jsem se štípla do ruky. Tohle se mi opravdu nezdálo. A jestli jo, tenhle sen byl krásný. Niall stál ode mně asi dvacet metrů a rozhlížel se kolem. Když mě konečně v davu našel, rozběhl se mím směrem. ,,Nialle?'' šeptla jsem pro sebe. ,,Kate!'' volal dál Niall. ,,To snad není možné.'' zakroutila jsem hlavou. ,,Co není možné?'' ozval se nechápavě Honza. Neodpověděla jsem mu a dál se dívala na Nialla. ,,Co ten tu dělá?'' teď už si ho všiml i Honza. To už mě od Nialla dělilo pět metrů. Dál už jít nemohl, bránilo mu v tom železné zábradlí. ,,Musím s tebou mluvit!'' prosil. Na tváři měl zoufalý výraz. Sevřel se mi žaludek. Nevěděla jsem co mám dělat. Podívala jsem se na Honzu a ten na mě koukal nechápavým výrazem. ,,Dej mi minutku.'' požádala jsem ho po pár vteřinách přemýšlení. ,,Ale Kate..'' protestoval. ,,Minutku!'' zvedla jsem ukazováček, pak se otočila a prošla kolem lidí ve frontě. Niall moje kroky napodobil a tak jsme se setkali na konci fronty. ,,Kate.'' vydechl a pevně mě objal. ,,Co tu děláš?'' zeptala jsem se rozpačitě. ,,Bože, jsem tak rád, že jsem tě stihl.'' šeptal mi do ucha. ,,Co to má znamenat?'' nechápala jsem a pustila ho. ,,To bych se měl ptát spíš já tebe ne? Proč letíš pryč?'' díval se na mě smutnýma očima. ,,Já.. já musím. Už tu nemůžu být.'' lhala jsem a přitom potlačovala slzy. Bylo tak deprimující se mu dívat do očí. ,,Zůstaň.'' zdůraznil a zadíval se mi do očí. ,,Co?'' nechápala jsem jeho reakci. Nikdy jsem ho neviděla s tak zničeným pohledem. ,,Prosím zůstaň. Nechci abys odletěla. Nemůžeš se jen tak sebrat a odejít z mého života. Já Tě potřebuju Kate, potřebuju Tě. Už nevím jak dál. Já si prostě nedokážu představit život bez tebe. Neustále na tebe myslím. Každá moje myšlenka patří tobě. Já Tě miluju, Kate. Miluju.'' zdůraznil každou hlásku. Oči se mu leskly. Nedokázala jsem mu na to nic říct. Po tvářích mi tekly slzy jedna za druhou. Byla jsem tak zoufalá a zmatená zároveň. Tuhle chvíli jsem nechtěla zažít. Měla jsem si vybrat. Buď teď nebo nikdy.

Utřela jsem si slzy a zhluboka se nadechla. Bez jediného slova jsem se od Nialla otočila a vykročila zpátky k Honzovi. Ten na mě čekal s nechápajícím výrazem. ,,Co chtěl?'' zeptal se. Podívala jsem se zpátky na místo, kde jsem před chvilkou stála. Niall se na nás díval se zoufalejším pohledem než předtím. ,,To je jedno.'' odpověděla jsem Honzovi a obrátila se zase zpátky na něj.
,,Dobře, tak pojďme, jsme na řadě.'' pobídl mě a vzal za ruku. Udělal krok k přepážce, ale já se z místa nehnula. ,,Kate, musíme jít.'' zdůraznil. ,,Já nemůžu Honzo.'' řekla jsem mu nato klidně. ,,Kate, na vtípky teď není čas.'' zakroutil hlavou. ,,Myslím to vážně. Nikam neletím. Nemůžu, nechci.'' vysvětlila jsem mu. ,,Jak to myslíš?'' stáhl obočí. ,,Tak jak to říkám. Nechci udělat něco, čeho bych později litovala. Možná jsem sobecká, ale musíš mě pochopit. Mám Tě ráda Honzo, strašně moc, ale jeho miluju.'' popotáhla jsem. ,,Tomu nevěřím.'' nechtěl to pochopit. ,,Věř si čemu chceš, ale říkám ti pravdu. Myslela jsem, že když odjedu, že se všechno spraví, ale opak je pravdou. Nechci, aby jsi byl později nešťastný. Se mnou Tě ale společná budoucnost nečeká. Zasloužíš si někoho lepšího.'' řekla jsem mu co nejšetrněji. Honza se teď díval na Nialla. Poté přikývl a beze slova se odebral k přepážce a poté prošel dveřmi k letadlu. Bylo mi ho neskutečně líto. Věděla jsem jak mu je, ale on se s tím smíří.

Vrátila jsem se pomalým krokem zpátky k Niallovi a vrhla se mu kolem krku. ,,Neplač.'' utěšoval mě. ,,Já nepláču kvůli tomu, že bych byla smutná. Brečím proto, že jsem šťastná.'' usmála jsem se na něj. V jeho očích už nebyly slzy, ale jiskřičky. Úsměv mi oplatil, poté se sklonil a políbil mě. Bylo to tak intenzivní. Ten polibek mě přesvědčil o tom, že jsem udělala správnou věc. ,,Tolik Tě miluju.'' zářil. ,,Já tebe taky.'' znovu jsem ho objala.

,,Počkej, ale co tvůj kufr?'' zeptal se po chvilce Niall. ,,Kašli na kufr. Není důležité, že nemám věci. Mám tebe a to mi k životu stačí.'' odpověděla jsem. Zasmál se a poté mě pohladil po tváři. ,,Že nám to ale trvalo.'' kýval nevěřícně hlavou. ,,Taky si říkám.'' přikývla jsem a políbila ho.
Po dalších pěti minutách jsme se ruka v ruce odebrali domů.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

edit 3.5., 18:50 - dobře, překecali jste mě... bude ještě dvacátý díl :D
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Klaudi* Klaudi* | Web | 3. května 2012 v 16:28 | Reagovat

Koniec? :OO V tom najlepšom to takto ukončiť? :/ Bože, táto poviedka bola absolútne úžasná, a veľmi, veľmi sa teším, že si to takto ukončila :) Celý čas som to napäto čítala ako nejaké teliatko a ku koncu som sa už len usmievala :)
Možno bude nejaké pokračovanie...? :P :D

2 Zasněná Zasněná | Web | 3. května 2012 v 16:36 | Reagovat

[1]: Jestli bude pokračování, to neslibuju, ale kdybych se tak rozhodla, bylo by to takové volnější pokračko. ;)

3 Christ Christ | Web | 3. května 2012 v 17:15 | Reagovat

[2]: Prosím, prosím, prosím! Ještě dvacátej dílek, moc tě prosím! :))

4 Zasněná Zasněná | Web | 3. května 2012 v 17:24 | Reagovat

[3]: Ještě si to rozmyslím :D. Ale nejdřív příští týden. ;)

5 Christ Christ | Web | 3. května 2012 v 18:45 | Reagovat

[4]: Ok! Děkuji, moc by si mě potěšila kdyby tu byl další díl :) Chci si totiž vychutnat romantické scénky Nialla a Kate :D

6 Rachel. Rachel. | E-mail | Web | 3. května 2012 v 18:58 | Reagovat

Panebože... mám v očích slzy. Zlato to je dokonalé! Jak se k ní rozběhl a vysvětloval jí to! Je škoda, že tohle končí, protože je tam Niall a ten se mi teď zase začíná líbit. :D ( Střidá se to ... každej den? :D ) teď, ale ke konci. Miluju to! Miluju tu povídku a hlavně miluju Kate. Jako... docela drama nejdřív Rebeka a pak i Honza. :D Nedají se dohromady? :D Ne jen ... chci další dílek! :D Ňákej bonus! :-)

7 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 3. května 2012 v 19:09 | Reagovat

Jéj.. jsem ráda, že to tak nádherně dopadlo.. Kate k Niallovi už id začátku prostě patřila a Niall udělal chybu, že tehdy odjel a zasnoubil se s Rebeccou :)
Hele Zasněná, opravdu nádherná FFka.. chválím a jestli bude i ten 20.díl, tak to je mooc fajn!! :-D :-D

8 Smile* Smile* | Web | 3. května 2012 v 19:24 | Reagovat

Uf... Nemám slov. Ale teraz vážne. Dobre, nádych-výdych, nádych-výdych... PERFEKTRNÉ!!! DOKONALÉ!!! A pri tom konci som plakala... Vážne, také dojímavé... No Kate a Niall k sebe jednoducho patria... Úprimne, nádherná časť. Tohto dňa som sa nemohla dočkať. Ďeň, keď sa to všetko tak prekrásne skončilo... :-) A Dvadsiatu časť by som iba privítala. Niečo ako taký... superzáver. Kde by to bolo iba o nich dvoch, kde by si zapojila svoj obrovský talent a opísala lásku medzi nimi. Iba tak, zaujímalo by ma, čo sa stalo s Rebekou. Či sa vrátila domov. Viem, je to také odveci, ale... Vážne ma to trochu trápi. Len či, vzala si vštky veci, a odišla? No neviem....
Btw: ďakujem krásne za přání k narozeninám! Veľmi ma to potešilo. :D Naozaj úprimne ďakujem. Zahrialo ma to pri srdci...
LOVE YOU SO MUCH! :)) xx YOUR BIGGEST FAN!!!

9 Ter. Ter. | Web | 3. května 2012 v 19:49 | Reagovat

Prostě...WOW! Nemám slov! Tohle je neskutečně povedený! Ukápla mi slza!!:D :) Ano, tohle bylo super, ale asi souhlasím s holkama, co psali dřív...dvacátej!!:D Konečně jsou spolu!:)) Prostě...úžasný! Už jsem to několikrát psala, ale udělám to znova: MÁŠ MŮJ OBDIV!:)x jen tak dál..;)

10 Mrs.Horan ♥ Mrs.Horan ♥ | Web | 4. května 2012 v 7:53 | Reagovat

ooo tak to je suprová kapitola :O a Niall tam :3♥

11 Ter. Ter. | Web | 4. května 2012 v 14:22 | Reagovat

Hele, mám takovej tip (k tomu hornímu volitelnýmu boxu). Zkus se zeptat tady: http://gpx-site.blog.cz . tam je dobrá grafika..;) Ale nevim, jestli teď dělá na zakázky. Zkus jí napsat, třeba budeš mít štěstí..;)) a nebo ještě tady: http://http://maiik.blog.cz/1203/chces-si-objednat-dess .;)) Držim palce!;)

12 Zasněná Zasněná | Web | 4. května 2012 v 14:30 | Reagovat

[11]: Děkuju moc, zeptám se. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama