Rozděleni - 4. DÍL

5. dubna 2012 v 16:00 | Zasněná |  Rozděleni

název: Rozděleni
vytvořila: Zasněná
díl: 4.

Večer, když jsem ležela v posteli a dívala se z okna ven na hvězdy, jsem si uvědomila, že se mi tu začíná líbit. Není to tu zas tak špatné.
Usmála jsem se sama pro sebe a nastavila si budík na půl sedmé. Zítra už snad nezaspím.


Pátek
Škola ten den uběhla rychle. Měli jsme jen pět hodin místo devíti, protože se na naší škole konala nějaká soutěž a tak nám odpadlo odpolední vyučování. Toho jsme s Rose a Michel využily a vydaly se na nákupy. Holky mi daly pár tipů na super hadříky. Z posledních peněz jsme si nakoupila tři trička, jedny džíny a dvě mikiny. Jsem prostě blázen do módy.
Po dvouhodinovém nakupování jsme si s holkami zašly do malé cukrošky. Bylo hezky a tak jsme si sedly na terasu a objednaly si každá jeden zákusek. Já měla chuť na indiánka, ale tady ho nedělali. Tak jsme si nakonec vybrala nějaký ovocný dortík.
,,Co si zítra vemete na tu párty?'' zeptala se Mischel, když jsme usedly k jednomu stolku. ,,Mám vybraný už jedny šaty.'' oblizovala se nad talířem Rose. ,,A ty Emily?'' otočila se na mě Mischel s úsměvem. ,,Nemám tucha. Něco vymyslím, ale popravdě se mi tam ani moc nechce.'' zakroutila jsem pusou. ,,Co, bojíš se, že prohraješ sázku?'' zasmála se na mě Rose. ,,Jakou sázku?'' Mischel nic nevěděla. ,,Emily se s Harrym vsadila. Pokud se zítra večer opije, bude dělat striptýz před třídou ona. Pokud bude jako andílek, je to na Harrym.'' šklebila se na mě Rose. Vyplázla jsem na ní jazyk. ,,No teda, jsi odvážná.'' zasmála se Mischel. ,,Ale to není důvod, proč se mi tam nechce. Víte, sice mám ráda párty, ale příjde mi to trochu divný.'' pokrčila jsem rameny. ,,Ale no ták. Neboj, užiješ si to. Lidi tady jsou fajn, pokud vynecháme Rachel. Podívej, zítra příjdem k tobě navečer domů, řekněme tak okolo šesté a připravíme tě, když nevíš, co si vzít na sebe. A potom tam prostě dojdem, pobavíme se a zase tě doprovodíme domů. Nic na tom nehledej.'' mrkla na mě Rose. ,,Dobře, dobře. Překecaly jste mě. Platí.'' kývla jsem hlavou a dala se do zákusku.

Doma, 16:25
,,Jsem doma!'' zabouchla jsem dveře, sundala si ze zad baťoh a mířila si to do pokoje. ,,Nějak brzo, ne?'' přišel za mnou táta. ,,Dneska nám odpoledko odpadlo, dlouhý příběh. A pak jsem s holkama byla ještě ve městě.'' odpověděla jsem mu, sundala si bundu a hodila ji na postel. ,,Fajn, za chvilku tady bude stěhovák, takže se připrav. Dneska už to tu budeš mít zabydlený.'' mrkl na mě a odešel.

Asi do půl hodiny přišla mamka z nákupu a za ní hned stěhovák s objednaným nábytkem, který jsme vybírali včera. Nevím, jak by jsme to všechno dotáhli do bytu, nebýt dvou statných chlapíků, kteří nám tohle všechno dovezli. Táta byl takové tintítko, že sotva uzvedl malou skříňku.

Okolo osmé večer bylo vše hotovo. Můj pokoj byl nádherný. Takhle jsem si ho představovala. Vše bylo ve fialových, bílých a černých barvách. Vypadala to živě a originálně. Máma mi řekla, že bych mohla být návrhářka bytů. To by byla zajímavá práce.

Když stěhováci odjeli, podávala se večeře. Skoro jsme u ní usla, byla jsem vyčerpaná. Nějak jsem do sebe nacpala špagety a šla se osprchovat. Chtěla jsem ještě zavolat Caroline, ale už se mi pak nechtělo a zalehla jsem.

Sobota, den párty, 17:45
,,Tak jdem na to!'' zakřičely Rose s Michel, když vešly do mého pokoje. Obě už byly přichystané na párty. Mischel měla na sobě ryflové šaty a Rose zase červené s flitrama. Byly i namalované a učesané, takže jsem zbývala jen já. ,,Nech to na nás. Já ti udělám make-up a Rose ti najde oblečení.'' dodala Mischel, sundala si kabát a přehodila ho přes židli. ,,Páni, máš boží pokoj.'' koukala kolem dokola Rose. Mischel jí štípla do paže. ,,Auu. No co, nemůžu se rozhlídnout?'' vyjekla brunetka. ,,Ne. Nemáme moc času, otevři její skříň a něco najdi.'' odpověděla jí blondýnka. Já se jen smála. ,,Bože holky, máme tam být až v devět, to je spoustu času. Navíc mě nemusíte tak šlechtit, já se nevdávám.'' zašklebila jsem se. ,,Možná se po tomhle večeru vdávat budeš.'' zasmála se Mischel. Pak mě posadila na židli, otevřela svůj mini kufříček se šminkama, který si s sebou vzala a už to jelo. Lehký make-up, šedé stíny, řasenka, lesk na rty, trochu líčka, pudřenka, voňavka, vyžehlení vlasů a natočení ofiny. Vypadala jsem vážně hezky, když jsem se na sebe podívala do zrcátka. ,,Nepřehnala jsem nic?'' zeptala se s obavami Mischel. ,,Ne, je to hezké. Nic jsi nepřehnala. Líbí se mi to.'' usmála jsem se na ní a objala ji. ,,Fajn. Našla jsem to pravé.'' prohlásila Rose a udělala tři kroky k nám. Ty šaty byli moje nejoblíbenější. Byli v jednoduchém stylu. Kolem hrudníku byli černé, bez ramínek a od pasu dolů jemně růžové. ,,Páni, ty jsou nádherné.'' prohlížela si je Mischel. ,,A k nim tyhle botičky.'' sebrala Rose ze země černé lodičky na podpatku. ,,Máš dobrý vkus, díky.'' pochválila jsem kamarádku.
Pak už jsem se jen oblíkla do připravených věcí, hodila na sebe ještě náušnice, řetízek, náramky a mohlo se vyrazit.
,,Mami, tati, jdu s holkama trochu zapařit. Nevím, kdy se vrátím. Pá.'' řekla jsem při odchodu rodičům, kteří se v obýváku dívali na televizi. ,,Dobře, dávej na sebe pozor. Nezapomeň, že ti je 16, takže žádnej alkohol!'' řekl táta. Rose se jen zahihňala. ,,Neboj. Tak zatím.'' dodala jsem, hodila přes sebe černý kabátek a vyšly jsme.

Jely jsme taxíkem asi pět minut, než jsme dorazily do cíle. ,,Tak jsme tu.'' bouchla dveřmi auta Mischel. ,,Žádný alkohol.'' dodala Rose a zase se zasmála. V jednom kuse si mě pořád dobírala. ,,Bez obav.'' mrkla jsem na ní a vešly jsme dveřmi do klubu. Hrála tam hudba a všude blikaly reflektory. Pravá diskotéka. ,,Ahoj holky!'' zavolal na nás od jednoho stolu Jer a postavil se. S ním i Louis a Lucas. ,,Čáu!'' pozdravily jsme s holkama sborově a přišly k nim. Lucas byl ochotný a pomohl mi sundat kabát a pověsil ho na věšák. ,,Tak a jsme tu všichni.'' zazubil se Louis. No ten si to skvěle naplánoval. Tři holky, tři kluci. ,,Tak co si holky dáte?'' usmál se na nás Lucas, když jsme si sedly. Rose se jen na mě podívala a čekala, co řeknu. ,,No přece limonádu.'' odpověděla jsem s úsměv a všichni se začli řehtat. ,,Jdu něco objednat.'' zasmál se Louis a odešel k baru. ,,Tyjo tady je narváno.'' podotkla Michel. ,,To víš, je víkend a všichni se chcou bavit.'' zaculil se na ní Jer. Bylo vidět, že to mezi nima jiskří a to ještě nic nepili.
Louis se po chvíli vrátil se šesti panáky. ,,Tak na naši Emily!'' zvolal a všichni jsme si připili. Pro mě to byl ale jenom přípitek. ,,Jen jeden panák.'' šeptla jsem Rose, která seděla vedle mě. Ta jen vážně přikývla a zachechtala se.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co říkáte na finální verzi pokoje?
- Líbila by se vám taky taková příprava na párty?
- Co se vám na tomto dílu nejvíc líbilo?
- Dodrží Emily to, co slíbila?
- Co bude mezi Mischel a Jerem?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Christ Christ | Web | 5. dubna 2012 v 16:06 | Reagovat

- Boží, přijeď a udělej mi rekonstrukci pokoje :D
- Živě si jí představuju, musí být nádherná :D
- Přípravy a začátek párty
- Jak tak vidím, myslím že ne
- No, nevím.. myslím že to nebude nci vážnýho. Uvidíme!

2 STAY-STRONG || Ęđ!€ STAY-STRONG || Ęđ!€ | E-mail | Web | 5. dubna 2012 v 16:16 | Reagovat

- Jak jsem psala, můj nový pokoj! :D
- Krásná! :D A ještě když je tam Loui ;-)
- Všechno. Nejde si vybrat určitou část! :D
- NE! :D 'Bude striptíz :D
- vztah? :D

3 Baruzz Baruzz | Web | 5. dubna 2012 v 16:33 | Reagovat

Tak jsem si řekla, že po dlouhé době čtení tvých povídek, taky něco okomentuji :)
-Líbí se mi to. Docela jí závidím rodiče. já mám svůj pokoj sice navrhnutý i vybrané všechny doplňky, kdy se to ale nakoupí, to opravdu nevím :)
- klasika, my jsme s holkama horší :)
- myslím, že asi ta scéna kdy je tam Louis. Nevím, v téhle povídce se mi líbí.
- myslím, že ne, protože začne s jedním panákem, pak druhým, třetím čtvrtým... a tak dál. nebo jí možná Louis něco přimíchá do džusu ..
- no nevím nevím :) nechám se překvapit.

4 Renette' Renette' | Web | 5. dubna 2012 v 17:18 | Reagovat

jednoznačne že nedodrží ! :D ... ona je ják ja :D ani ja by som nedodržala :PPP

5 Májuš Májuš | Web | 5. dubna 2012 v 17:25 | Reagovat

Pokoj musí být luxusní, úplně ho vidím před očima. Být po mém, tak mám svůj pokoj taky tavoký, jako kdybys mi četla myšlenky. :D Ta párty mě začíná docela děsit, bojím se, aby sázku neprohrála Emily, Lou umí být určitě hodně přesvědčivý!!! :D Moc se těším na další díl. :)

6 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 5. dubna 2012 v 18:56 | Reagovat

- Úplně si ho nějak takto představuji: http://i.idnes.cz/10/102/gal/REZ366bda_fialova_ob_Schranka01.jpg :D :D
- Určitě, ale neměla bych co na sebe :D
- Asi ta příprava na párty.. :)
- Snad jo, těším se na další díl!!
- LÁSKA! :-D

7 Adele Adele | Web | 5. dubna 2012 v 19:40 | Reagovat

- Je skvělá.Mám moc ráda fialovou. ;) ♥
- Komu ne. :D
- Líbilo se mi všechno. :)
- Nemyslím si.Podle toho konce.. :D
- Podle mě jen nějaký přechodný románek,ale uvidíme. :D :)

8 Ter. Ter. | Web | 5. dubna 2012 v 21:09 | Reagovat

- Podle mě krásnej!!:))
- Jo!!!:D
- Asi všechno, ale vyhrává ta příprava..:))
- No...nevim, nevim. Takhle to vždyky začíná...:D
- Absolutně netušim..:D

9 Zasněná Zasněná | Web | 6. dubna 2012 v 10:09 | Reagovat

[6]: Tak nějak. Ten pokoj se mi líbí :). Jinak ten pokoj, který je v příběhu, byl v televizi. Dělali ho pro jednu holku. Pokud  najdu na netu ten díl a nějaký obrázky, dám vám ho tady na ukázku ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama