Go home - 17. DÍL

26. dubna 2012 v 17:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 17.

Takže jsme nakonec zůstali i přes noc. Udělali jsme to tak, že já měla spát s Rebekou v pokoji pro hosty a Honza s Niallem v obýváku na velké matraci.


Z pohledu Nialla, půl jedenácté
,,No nic lidi, už si půjdu lehnout.'' oznámila Kate poté, co si zívla. ,,Ále, ještě chvilku poseď.'' přemlouval ji Mike. ,,Ne, ne. Jsem unavená, už půjdu.'' vstala z křesla, přehodila přes sebe deku. ,,Tak dobrou noc.'' usmála se na ní Emy. ,,Dobrou.'' přidali se i ostatní. Kate přikývla a odebrala se do domu.
Asi po dvaceti minutách Kate následoval Honza, Mike i Rebeka, takže jsem na terase u ohníčku zůstal jen já a Emy. ,,Tobě se ještě spát nechce?'' zeptala se mně. ,,Ani ne.'' pokrčil jsem rameny a dopil tu trošku piva, kterou jsme měl ve sklince už půl hodiny. ,,Poslední dobou nemůžu spát.'' dodal jsem. ,,A co tedy děláš?'' zajímala se. ,,Přemýšlím. Přemýšlím nad tím, co jsem udělal dobře a co ne.'' vyklopil jsem ze sebe. Emy uznale přikývla. ,,Přemýšlíš nad Rebekou a Kate.'' podotkla. ,,Jak to víš?'' udiveně jsem se na ní podíval. ,,Já vím všechno.'' zasmála se. ,,Kate ti to řekla, viď?'' zeptal jsem se. ,,Jsme nejlepší kamarádky a ty si říkají všechno.'' usmála se. Povzdychl jsem si a zadíval se do ohně.
,,Máš to teď těžký, vůbec ti to nezávidím.'' řekla po chvilce. ,,Co mám dělat Emy?'' zeptal jsem se jí narovinu. ,,Já ti neporadím. Ale pokud se rozhodneš pro Kate, nebudeš to mít jednoduché.'' odpověděla upřímně. ,,Já vím. Je to tak složitý. Víš, miluju Rebeku, ale musím si přiznat, že něco cítím i ke Kate. Ale ta je už šťastná s někým jiným.'' svěřil jsem se. ,,Srdci bohužel neporučíš. Ale musíš si udělat ve věcech jasno dřív, než bude pozdě.'' dala mi radu a vstala. ,,Dobrou noc.'' usmála se a hodila po mě deku. ,,Dobrou.'' odpověděl jsem a zababušil se. Uvelebil jsem se v křesle a díval se na hvězdné nebe. Zrovna padala hvězda. Ale co si přát? Snad jen ať všechno dobře dopadne.

Z pohledu Kate, druhý den ráno
,,Dobré ráno. Jak ses vyspala?'' pozdravila mě první Emy, když jsem dorazila jako poslední na snídani. ,,Ahoj. Jo, dobře.'' přikývla jsem a zasedla za stůl. Pak už jsem se jen pozdravila s ostatními a natřela si chleba tvarohovou pomazánkou.

Počas snídaně jsem párkrát hodila očko po Niallovi. Vypadal víc nervózněji než včera. Moc nemluvil a pořád se díval do talíře, kde mu cornflakesy taky zrovna rychle neubývaly. Rebeka se s ním snažila navázat řeč, ale vždy ji odpověděl jedním nebo dvěma slovy.

,,Spal si vůbec?'' zeptal se tiše Nialla Mike, když jsme koukali na ranní zprávy v obýváku a u toho dojídali ještě snídani. ,,Moc ne.'' zavrtěl hlavou. ,,Měl bys se sebou něco dělat chlape, vypadáš strhaně.'' poplácal ho Mike po rameni. Niall se jen uchechtl. ,,Kéž by to tak šlo.'' odpověděl mu a pak se podíval mým směrem. Odtrhla jsem od nich oči a zabořila je do televize. Pořád jsem ale na sobě cítila Niallův pohled.

U Emy a Mike jsme zůstali i na oběd. Já chtěla už jet domů, ale ti dva nás zase přemluvili. Poté, co jsme do sebe nasoukali ryby a brambory, jsme se pomalu chystali k odjezdu. ,,Kdy zas přijedete?'' zeptala se mě Emy u auta. ,,Neboj, uvidíme se brzo.'' usmála jsem se a objala ji. ,,Zabalil jsem vám pár ryb s sebou, tak si je doma sněste.'' podotkl Mike. ,,Bože, ty jsi jak můj táta. Ten mi taky balí jídlo na cestu.'' zasmála jsem se a objala i jeho. ,,Ale děkujeme.'' dodala jsem. ,,Kate, můžeš ještě na chvilku?'' slyšela jsem za sebou Nialla. Otočila jsem se k němu a přikývla. ,,Pojď trošku stranou.'' šeptl a posunuli jsme se asi pět metrů od ostatních. ,,Já myslela, že jsme si už všechno řekli.'' začala jsem. ,,Jo já vím. Jen jsem chtěl... no... v klidu se rozloučit.'' řekl a podrbal se za uchem. ,,To jsi mi chtěl říct jenom tohle?'' nevěřila jsem mu. Určitě chtěl říct něco jiného, ale netroufal si a tak změnil téma. ,,J.. jo.'' zakoktal. ,,Hm, tak dobře.'' usmála jsem se a objala ho. Chtěla jsem, aby měl lepší pocit a nebyl tak nervózní. ,,Tak se měj hezky.'' dodala jsem a pustila ho. ,,Jo, ty taky.'' odpověděl a já se vrátila zpátky k autu. ,,Fajn, tak jedeme?'' vzal mě kolem pasu Honza. ,,Jo, můžeme.'' přikývla jsem a obešla auto. ,,Mějte se!'' zavolala za námi Rebeka. ,,Ahoj!'' zamávali jsme ze staženého okýnka a vyjeli směrem domů. Trochu jsem si oddychla, když už jsme byli pryč, ale před sebou jsem viděla pořád ten Niallův ztrápený výraz z dnešního rána.

Z pohledu Nialla
,,Tak se opatrujte.'' zamávala nám Emy s Mikem, když jsme s Rebekou nasedli taky do auta. ,,Vy taky a děkujeme za pozvání.'' usmívala se Rebeka. ,,Příště mi pozvem vás.'' houkl jsem ještě na ně a nastartoval. ,,Dobře, budeme se těšit.'' přikývl Mike. Nastartoval jsem auto, zatroubil a poté šlápl na pedál.

Doma, z pohledu Rebeky
,,Konečně doma.'' prohlásil Niall, když jsme se vrátili a já dávala ryby do mražáku, které nám Mike taky přibalil. ,,To jo. Ale bylo to tam fajn, nemyslíš?'' usmála jsem se na něj. ,,Celkem jo.'' odpověděl. ,,Mohli bychom to tak dělat častěji ne? Jen tak se sejít a poklábosit.'' navrhla jsem. ,,Hmm.'' povzdychl si Niall. ,,Copak?'' zeptala jsem se. ,,Ale nic, jsem jen utahanej.'' pousmál se. ,,Aha. Tak si běž lehnout.'' dala jsem mu pusu na čelo a odešla se do koupelny odlíčit.
Když jsem přišla zpátky do ložnice se převléknout do čistého oblečení, Niall už ležel v posteli a spal jak medvídek. Sedla jsem si k němu a pozorovala ho. Po chvilce jsem přes něj přetáhla peřinu. Napadlo mě, že mu trochu posunu polštář, aby neměl hlavu tak nízko. Opatrně jsem mu jednou rukou podepřela hlavu a druhou mu podsunula polštář. V tom jsem si všimla, že něco svírá v rukou. Podívala jsem se pozorněji a všimla si, že je to fotka. Tak, aby se nevzbudil jsem mu fotku vzala a prohlídla si ji. Trochu mě zabolelo u srdce. Na fotce byl Niall v objetí s Kate u nějaké budovy. Vypadalo to, že fotka byla pořízená v době, kdy chodil Niall ještě do školy. Vypadal tam šťastně. Usmíval se jako sluníčko a Kate taky. Jen jsem si povzdychla. Když to tak vezmu, v poslední době moc šťastně nevypadal. Oba jsme máme za sebou težké chvíle, ale ty moje se nedají srovnat s těmi jeho.
Tohle mi stačilo k tomu, abych udělala to, o čem jsem už přemýšlela. Prostě to musím udělat.

Položila jsem fotku na noční stolek a šla ke skříni. Vytáhla jsem z ní můj kufr a začala do něj dávat svoje věci. ,,Rebeko, co to děláš?'' probral se v tom Niall a posadil se na postel. ,,Balím si věci.'' odpověděla jsem. ,,Proč? My někam jedeme?'' ptal se dál. ,,Ne ty, ale já. Já už tu nemůžu zůstat.'' řekla jsem a vytáhla další kupku oblečení z šuplíku. ,,Cože? Jak to myslíš? Kam chceš jít? Co blázníš?'' nechápal, přišel ke mě a chytl mě kolem ramen. ,,My dva už nemůžeme být spolu, Nialle. Už ti nemůžu dál stát v cestě.'' vysvětlila jsem mu a zadržovala slzy. ,,C.. co?'' vykulil oči. ,,Ty miluješ Kate. Vím, že k ní něco cítíš a jen s ní můžeš být šťastný. Se mnou ne.'' řekla jsem zoufale. ,,Ale Rebeko..'' chtěl něco říct, ale došly mu slova. ,,Mám pravdu Nialle. Ale nic ti nezazlívám, já to chápu. Rozhodně nechci být nějaká stíhačka a nejlepší bude, když odejdu.'' s těmi slovy mi srdce prasklo. ,,Ale vždyť si moje žena a já ti slíbil, že s tebou zůstanu. Já tě mám rád, Rebeko!'' protestoval sám proti sobě. ,,Ano, máš mě rád, ale to je všechno. Jak může vztah klapat bez lásky? Já se nemůžu koukat na to, jak se trápíš. Chci, aby si byl zase šťastný.'' utřela jsem si slzy. ,,Ale já jsem šťastný.'' zatřásl se mnou. ,,Nelži sám sobě. Ty víš, že je konec. Promiň, ale je to tak. Bolí mě to stejně jako tebe, ale nic s tím ani jeden nenaděláme.'' zavrtěla jsem hlavou a vrátila se k balení. Niall nic neřekl a posadil se zpátky na postel, hlavu svírajíc v dlaních.

,,Rebeko, prosím neodcházej. Já vím, že to mezi náma není perfektní, ale třeba se to spraví.'' přesvědčoval mě Niall, když jsem se třema kuframa stála před dveřmi. ,,Třeba a třeba taky ne. Nic si nenalhávejme, Nialle.'' odpověděla jsem mu. Smutně se na mě díval. Bylo tak těžké ho opouštět, ale nic jiného mi nezbývalo. On se s tím vyrovná. A já budu muset taky, ale daleko odsuď. ,,Zítra si přijedu pro zbytek věcí.'' dodala jsem. ,,Nedělej to.'' prosil zoufale. ,,Promiň mi to.'' přistoupila jsem k němu a pevně ho sevřela v objetí.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Tak co říkáte na celkovou návštěvu u Emy a Mike?
- Rozhodla se Rebeka správně?
- Bude se jí Niall snažit dál přesvědčovat, aby zůstala?
- Rozvedou se nebo ne?

Tak a máme tady trochu otevřený konec. Ikdyž, všem je asi jasné, kam to povede. Ale nic neslibuju. :D Všechno se ještě může zvrtnout nebo taky ne... Nicméně, pomalu se řítíme ke konci, takže si držte klobouky!!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lucy lucy | 26. dubna 2012 v 17:36 | Reagovat

GMO! super super jen tak dal byla sem ty dva dny tak nervozni a konecne uz je tu dalsi dockala sem se :D

2 Májuš Májuš | Web | 26. dubna 2012 v 17:36 | Reagovat

Já nevím, co na to říct ani. :D Mám smíšené pocity, nevím jestli se radovat, nebo brečet. :D je to dokonalý díl, jako obvykle! :P hrozně se těším na další díl! :)

3 S-A* S-A* | Web | 26. dubna 2012 v 18:10 | Reagovat

Bože!:D Další díl!:D Fofrem!:D

4 Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ | E-mail | Web | 26. dubna 2012 v 18:56 | Reagovat

- Zajímavá.
- JOOOOOOOOOO!
- Neměl by :D (jsem mrcha!) :D
- Musí :D:D:D:D chci kate ♥

5 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 26. dubna 2012 v 19:41 | Reagovat

- Byla skvělá!!
- Já nevím, ale Niall se vážně trápil.. chudáček, jsem zvědavá, co teď bude dělat :D
- Asi ji nechá jít..
- Nó, tak to holka nevím :D :D

6 Christ Christ | Web | 26. dubna 2012 v 19:59 | Reagovat

Neboj, svoje sombréro si pevně držím na hlavě!! :D A očekávám famozní konec! :D

- Špatný :D Nebylo to moc veselý, protože mezi Niallem, Rebekou a Kate bylo velký dusno..
- Ano! Je mi líto že se Niall musel takhle trápit, ale má rád Kate a musí být s ní :D
- Na začátku myslím jo, ale pak už jí nechá..
- Ano, musí :D Kate se konečně rozsvítí, rozejde se s Honzou a bude s Niallem! :D :)

7 Christ Christ | Web | 26. dubna 2012 v 20:00 | Reagovat

Jůůů, bonusovka se Zaynem?? Wow, nemůžu se dočkat! :))

8 Ter. Ter. | Web | 26. dubna 2012 v 20:08 | Reagovat

- Já..nevim..:D Připadalo mi to takový..zvláštní.:D
- Ano i ne. Třeba se konečně už Niall dokope ke Kate!:D A le na druhou stranu se tím musí hodně trápit..:(
- No, asi jen tak nevychladne..
- Netušim!:D

Sice klobouky nenosim, ale kvůli tobě a týhle FF si jdu nějakej sehnat!;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama