Go home - 15. DÍL

20. dubna 2012 v 16:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 15.

Musím se teď naladit na jinou vlnu. Honza se nebránil a po chvilce mě přenesl do ložnice.


Další den ráno, kolem osmé hodiny, u Kate v pokoji
Cítila jsem, jak mě kdosi lehce hladí po ruce. Usmála jsem se a otevřela oči. ,,Dobré ráno.'' pozdravil mě s úsměvem Honza, kterému jsem ležela na hrudi v objetí. ,,Dobré.'' zaskřehotala jsem. ,,Jak se vyspala?'' zeptal se mile. Zvedla jsem k němu hlavu a darovala mu pusu. ,,Výborně.'' odpověděla jsem. ,,A ty?'' zeptala jsem se já jeho. ,,Tohle byla moje nejkrásnější noc v životě.'' usmál se od ucha k uchu. ,,Tak ráda bych byla celý den v posteli. Škoda, že už je pondělí.'' zabručela jsem. ,,To klidně můžeš. Volal jsem tvé šéfové, že je ti blbě a že si bereš tři dny volna.'' mrkl na mě. ,,No teda! Ty si ale lump!'' řekla jsem a moje pčíknutí to potvrdilo. ,,Je to pravda. A vidíš, už seš nemocná.'' zasmál se a políbil mě. ,,Tak fajn, jsem nemocná, takže mi uděláš snídani.'' zaculila jsem se. ,,Jak si přejete slečno. Jen se rychle osprchuju a půjdu udělat Vaše oblíbené lívance s marmeládou.'' řekl a vstal z postele. Měl dokonalou postavu. Nikdy předtím jsem si nevšimla, že je takový svalovec a ty vánočky na břiše, to si nechám líbit. ,,Co se na mě tak díváš?'' otočil se a našpulil rty. ,,Mohl by jsi pracovat jako model.'' zasmála jsem se a schoulila se víc pod peřinu. ,,No jasně.'' řekl ironicky a ušklíbl se. Přes pas si obtočil ručník a odešel do koupelny. Já si mezitím lebedila v posteli.

Minutku nato, někdo zazvonil. Honza byl teď v koupelně, takže jsem musela jít otevřít já. ,,Bože, kdo to zas otravuje?'' ptala jsem se sama sebe a vstala z postele, hodila přes sebe župan a utíkala otevřít.

Z pohledu Nialla
Když jsem se ráno probudil v křesle své kanceláře, všiml jsem si, že přes mě někdo přehodil přikrývku, když jsem spal. Že by Rebeka? Promnul jsem si oči a vstal z křesla. Byl jsem pěkně polámaný. Protáhl jsem se a nahlas si zívl. Co teď budu dělat? Rebeka je nejspíš už v kuchyni u snídaně a čeká, až si konečně promluvíme. Ale co jí mám říct? Já s ní přece nic řešit nechci. Rači bych udělal něco jiného. Měl jsem chuť se sebrat a jít za Kate. Potřeboval jsem ji zase vidět. A taky si s ní promluvit o včerejšku. Ano, musím to udělat.

Převlékl jsem se do košile a ryflí, vzal si čisté ponožky a vyšel z pracovny. Sešel jsem schody a zamířil si to do koupelny. Rychle jsem si opláchl obličej, vyčistil zuby a šel zpátky, kolem kuchyně, do haly. ,,Ty někam jdeš? To nebudeš ani na snídani?'' vyšla z kuchyně jak stíhačka Rebeka, když mě zpozorovala. ,,Musím si něco zařídit.'' odpověděl jsem nedbale a obul si boty. ,,Ale do práce jdeš až odpoledne.'' podotkla Rebeka. ,,A kdo říkal, že jdu do práce?'' teď už jsem přes sebe hodil bundu. ,,Nialle, bavme se normálně.'' řekla trochu podrážděně. ,,Nechci se teď hádat Rebeko. Jdu pryč, stačí?'' podíval jsem se poprvé na ni a když už nic nenamítala, vyšel jsem z baráku. Jakmile se za mnou zavřely dveře, oddychl jsem si. Aspoň že mě už nezastavovala.
Poté jsem pravou nohou vykročil směr Kate.

,,Ding dong.'' zazvonil jsem na dveře. Nervózně jsem přitom poklepával nohou. Napadlo mě, co když mi Kate neotevře? Taky mi může otevřít Honza. Co mu řeknu? To je dilema. Z přemýšlení mě ale vytrhl zvuk odemykání klíčů. Díkybohu tam stála Kate. Na tváři měla výraz překvapení, asi mě nečekala. Byla ještě v županu. Musím říct, strašně jí to po ránu slušelo. Ten rozcuch a nevinný obličejík. ,,Ahoj.'' pozdravil jsem jí a pousmál se. ,,Ehm ahoj.'' řekla nervózně a stiskla pevněji kliku. ,,No, přišel jsem si promluvit. Vím, že je brzo ráno, ale chtěl jsem tě vidět.'' podrbal jsem se za uchem. Její nervozita už přešla i na mě. ,,Víš Nialle já.. ten včerejšek.. to bylo jen..'' sekala se ve větě. ,,Já vím jak to myslíš. Chci říct, pro mě to bylo mimořádné, já.. no prostě..'' usmál jsem se na ní. ,,Ne Nialle, špatně jsi mě pochopil. Totiž myslím tím, že to byla jen normální pusa, nic víc. Nechci aby sis to bral nějak osobně nebo..'' pohodila rukou. ,,Počkej. Přece mi nechceš tvrdit, že to pro tebe nic neznamenalo. To nebyla jen obyčejná pusa. To přece n.. nejde.'' skočil jsem ji do řeči a zakoktal se.

V ten samý moment, Kate
Bože co to vlastně melu? Proč jsem mu to tak řekla? Vždyť pro mě ta pusa byla tak vyjímečná. Proč mu lžu do očí? Aby ho to tolik nebolelo, jako mě?
Zoufale se na mě díval. Určitě cítil to samé jako já. Tak moc bych mu teď chtěla říct, jak to doopravdy cítím, ale to bych navždy ztratila osobu, která byla ve vedlejší místnosti. Vždyť já přece miluju vlastně oba. Bože, jak se to mohlo stát? To přece není možné.
,,Kate, prosím. Řekni, že si to nemyslela vážně? Přece to pro tebe včera taky muselo něco znamenat?'' hleděl mi dál Niall do očí. ,,Promiň, ale.. vždyť ty máš přece Rebeku a já..'' nadechla jsem se zhluboka a chtěla pokračovat. V tom mi ale zabránil Honza. ,,Kate! Nechceš se jít osprchovat se mnou, lásko?'' ozvalo se z koupelny. Ten následující moment byl neskutečný. Niall ztuhl a zadíval se mi hluboce do očí. Tak teď jsem zradila jeho. ,,Nialle..'' řekla jsem třepotavým hlasem a v krku se mi udělal velký knedlík, že jsem nemohla dál mluvit. ,,Já to pochopil Kate. Že jsem sem vůbec chodil.'' otočil se a popošel o kus dál. ,,Ne, počkej! Tohle není tak, jak...'' přiskočila jsem k němu a chytla ho za loket a tak se dostala před něj. ,,Nemusíš mi lhát Kate. Nic mi nemusíš vysvětlovat. Měla jsi pravdu. Já mám Rebeku a ty Honzu. Ocitli jsme se prostě na nesprávném místě, v nesprávný čas.'' skočil mi znovu do řeči. Zdálo se mi, že jsem viděla, jak se mu zaleskly oči. ,,Co se to s námi stalo, Nialle? Tohle přece nejde. Nemůžeš teď odejít. Já.. já.. tě miluju.'' vyklopila jsem ze sebe se slzami v očích. ,,Ale je příliš pozdě. Ty ho miluješ a nic to nezmění. Vrať se domů, Kate.'' jemně se mnou zatřásl a podíval se mi do očí. Takhle jsem si to nepředstavovala. Všechno mělo být jinak. ,,Já tě nechci ztratit.'' šeptla jsem. Vzal můj obličej do dlaní a naklonil se ke mě. Pak ale zvedl hlavu výš a políbil mě na čelo. Zavřela jsem oči a zadržela tak další vlnu slz. ,,Sbohem Kate.'' řekl tiše a pustil mě. Stála jsem tam jak socha, mezitím co odcházel. Odcházel z mého života. A s ním i vše ostatní. Cítila jsem se tak prázdná. Mé srdce se zase rozpadalo a tentokrát už jsem jeho střípky nepochytala, abych ho mohla dát dohromady, tak jako včera, když jsem měla Nialla u sebe. Znamená to, že už ho nikdy neuvidím? Při té myšlence jsem se probrala, otevřela oči a rozhlídla se kolem sebe. Niall už tam nebyl. Chtěla jsem za ním utíkat a zastavit ho, ale bylo příliš pozdě. V hlavě se mi vybavily slova, která Niall vyslovil. Na nesprávné místě, v nesprávný čas.

Z Niallového pohledu, cesta domů
Udělal jsem takovou chybu, že jsem tam šel. Všechno jsem tím ztratil. Ztratil jsem Kate a tak i své srdce, které jí patřilo. Kéž by to její bylo mé, ale bohužel. Dvě srdce člověk mít nemůže. Musím se teď vrátit domů. Nevím jak, ale musím to vše překousnout a jít dál. Rebeka je přeci má žena a to, co se mezi námi stalo, se musí zase spravit. Musím jí říct, co se stalo mezi mnou a Kate a doufat, že to veme v klidu.

Když jsem se vrátil domů, šel jsem rovnou do obýváku. Čekal jsem, že tam Rebeka bude, ale mýlil jsem se. V kuchyni taky nebyla. Namířil jsem si to tedy do ložnice. Seděla na kraji posteli, otočená ke mě zády. Plakala. Přišel jsem k ní a přisedl si. Všiml jsem si, že v ruce svírá zarámovanou fotku, na které jsem já a ona v den svatby. Objal jsem jí a ona se mi podívala do očí. ,,Jsem tak ráda, že jsi zpátky.'' popotáhla. Otřel jsem jí slzy z tváře a pousmál se. ,,Už neodejdu.'' řekl jsem.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co říkáte na tento díl?
- Řekne Kate Honzovi, co k němu a Niallovi cítí?
- Co říkáte na scénu Nialla a Kate?
-Opravdu to všechno tak skončí?
- Urovnají to mezi sebou Rebeka a Niall?
- Jak se nakonec Kate rozhodne?
- Uvidí se ještě Kate a Niall?

Tak máte tady pokračování. Tenhle díl se mě osobně vůbec nelíbí. :D Ale nebojte, ještě nejsme u konce. ;)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ter. Ter. | Web | 20. dubna 2012 v 16:34 | Reagovat

- Boží jako všechny ostatní!))
- Asi by to tak bylo nejlepší..:/
- Bože..takovýhle rozloučení...musí to bejt pro oba hrozný!!:(
- NESMÍ!!:)
- Chci, aby se to urovnalo, ale zároveň ne....já nevim..:/
- Doufám, že pro Nialla (a taky doufám, že už nebude pozdě..:/)
- Musejí se vidět!!)

Tenhle díl byl takovej...O_O...přesně ten pocit, co má Kate znám moc dobře.:/ Snad to dobře dopadne!:DD

2 Májuš Májuš | Web | 20. dubna 2012 v 16:42 | Reagovat

Neeeeeeeeeeeee! Konečně, když už tovypdalo mezi Niallem a Kate tak nadějně, tak se všechno podělá. No to snad není možný! :D Já tu budu snad brečet, je mi jich líto! Fňuk. :( :D Ah bože, už je mi trapný se pořád tak opakovat, ale naprosto úžasný díl, jako obvykle. :) nemůžu se dočkat pokračování. ♥ :)

3 Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ | E-mail | Web | 20. dubna 2012 v 16:43 | Reagovat

- Zabít tě! Jim to snad nikdy nevyjde! :D
- No asi by měla.. bude hádka a víš jak to končí! :D
- Normálně je mi s tý scény smutno a svírá se mi žaludek... fakt..
- Jestli jo ustřelím ti palici! :D
- Rebeka je mrcha a když se udobří udělá něco hroznýho! :D
- Pro Nialla (teď si přiznala, že se to mezi nima urovná!) :D
- JO!

4 Zasněná Zasněná | Web | 20. dubna 2012 v 16:57 | Reagovat

[3]: nedávej tu spoilery do závorek :D :D jen si v klidu počkej na další díl :D

5 Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ | E-mail | Web | 20. dubna 2012 v 17:37 | Reagovat

[4]: Jako ty se zeptáš na otázku já odpovím a dám tam jen to, že jsi to prozradila! :D To je vše! :D

6 Christ Christ | Web | 20. dubna 2012 v 17:49 | Reagovat

- Taky se mi tenhle díl nelíbí, protože Kate to s prominutím posrala... :D
- Ano musí!
- Skoro jsem se tu rozbrečela.. je to jako kdybych tam byla
- Ne, Honza konečně pochopí že Kate prostě nemůže mít, Kate a Niall se dají dohromady a Rebeka odpálí :D
- Myslím že jo, ale tímhle to podle mě mezi nima skončilo.
- Bude s Niallem!
- Ano! A vezmou se a budou žít šťastně až do smrti! :D :)

7 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 20. dubna 2012 v 18:49 | Reagovat

- Byl úžasný, hlavně scénka Nialla a Kate
- Myslím, že ano
- U.N.I.K.Á.T.N.Í. :D
- Né.. já chci, aby se Kate a Niall dali dohromady, prostě musí!!
- Snad jo :)
- Nó.. já doufám, že pro Nialla :D
- Věřím, že ano a vše dobře dopadne :-D

8 Teresa ^^ Teresa ^^ | Web | 20. dubna 2012 v 19:39 | Reagovat

Ahoj, teď se ozývám kvůli FFce, tak nevím jestli tě bude zajímat další díl. Pokud jo, tady » http://maybe-dream.blog.cz/1204/you-got-it-7-dil

9 Zee Zee | Web | 20. dubna 2012 v 22:14 | Reagovat

- Jestli nebudou spolu, tak budeš mít velký průšvih, kamarádko ! :D
- Asi bude muset. Stejně se rozhodne pro Nialla, já si za tím stojím ! A jak může milovat oba? Buď nemiluje ani jednoho z nich, nebo si o jednom myslí, že ho miluje.
- Co na to říct? Úžasné, jako vždy!
- Ne, ne, ne a ne !
- Rebeka s Niallem to urovnaj, určitě... ale bude s Kate. :D
- Ave Niall, ave Niall, ave Niall ! :D
- Budou muset. ;) :D

Díl je to náhodou docela emotivní. Teda aspoň pro mě.

10 Ká♥ Ká♥ | 21. dubna 2012 v 0:48 | Reagovat

- Úžasný, smutný:)
-Musí miluju Niallera!
- Měla jsme pocit, že se rozbrečím! Je to nádherně napsané!:')
-Ne!:)
- Nesměj:O..on se musí dozvědět o těch podvodech co dělala ;DD
- pro Niallerka!:)..
- Jasně!u oltáře ;D

11 Sabí Sabí | Web | 21. dubna 2012 v 20:26 | Reagovat

Krásné,ale škoda,že není S Kate:'((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama