Go home - 14. DÍL

14. dubna 2012 v 15:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 14.

,,Co? Nialle co se dějě?'' nechápavě se na mě dál koukala. ,,To bych se měl spíš zeptat já tebe, ne? Co je pravdy na tom, že jsi neplodná?'' vyklopil jsem ze sebe.


Vyděšeně na mě koukala. ,,Je mi to líto.'' šeptla. Byl jsem zmatený. ,,Počkej, to nemyslíš vážně. Ty jsi mi lhala?'' něvěřil jsem tomu. ,,Nechtěla jsem.'' začala brečet a chytla mě za ruku. Odtrhl jsem se od ní a vstal. ,,Ne, to je jen špatný vtip.'' chytl jsem se za hlavu a pochodoval po obýváku. Rebeka seděla stále na gauči. ,,Chtěla jsem ti to říct, ale nebyl na to ten správný okamžik.'' vysvětlovala. ,,Jak správný okamžik? Chápu, že když ses to dozvěděla, tak jsi mi to určitě nechtěla hned říct, ale dva měsíce to tajit? A k tomu všemu mi ještě řekneš, že jsi těhotná, ale přitom to tak není?'' zlobil jsem se na ní. Jak mi to jen mohla udělat. ,,To si říkáš manželka?'' zeptal jsem se smutně. ,,Nialle promiň. Já ti nechtěla lhát, prosím odpusť mi to.'' vyletěla z gauče a objala mě. ,,Nech mě být Rebeko!'' odstrčil jsem jí od sebe. ,,Ne, prosím!'' sápala se po mě dál. ,,Přestaň! Tohle jsem od tebe opravdu nečekal. Do očí mi takhle lhát a dělat ze mě blázna. Víš jaké to je? Co si myslíš? Že na to jen tak zapomenu? To ses spletla! Na tohle já už nemám.'' mávl jsem rukou a mířil si to do pracovny. ,,Nialle počkej, musíme to vyřešit!'' volala Rebeka, když jsem šel po schodech. ,,Nemáme co řešit!'' zakřičel jsem zpátky. Vešel jsem do pracovny a bouchl dveřmi. Přišel jsem ke stolu a vzteky všechno shodil na zem. Měl jsem nervy na dranc. Pořád jsem nechápal, jak mi to mohla udělat. Myslel jsem si, že budu táta a teď? Jsem jen naivní blbec. Nejradši bych teď někam vypadl a už se nevrátil.
Při té myšlence jsem si vzpomněl na Kate. Na nic jsem nečekal a vyběhl z pracovny. ,,Kam jdeš?'' zvedla se z křesla ubrečená Rebeka a šla za mnou do haly. ,,Pryč.'' obul jsem si boty, přehodil přes sebe bundu a rychle vypadl.

Z pohledu Kate, 16:10
Když Honza odešel na návštěvu k jeho sestře, udělala jsem si pohodlí ve vaně. Jen tak jsem relaxovala a vyhřívala se. Moc dlouho jsem ale v koupelně nepobyla. Když někdo zazvonil, rychle jsem z vany vylezla a usušila se. ,,Momentík!'' zavolala jsem z otevřených dveří. Hodila jsem na sebe župan a utíkala do předsíně. Za dveřmi stál Niall. Málem jsem se ho lekla. Měl červené oči a vypadal ztrápeně. ,,Kate.'' objal mě hned. ,,Ahoj. Co se ti stalo? Vypadáš vyděšeně.'' zeptala jsem se starostlivě. ,,Neměl jsem kam jít.'' popotáhl a pustil mě. ,,Cože? Víš co, pojď dovnitř.'' zavedla jsem ho do obýváku a posadili jsme se na gauč. ,,Je něco s Rebekou nebo tak?'' podívala jsem se mu do očí a snažila se něco dozvědět. ,,Kate, ona mi lhala. Celou tu dobu.'' mračil se. V tom mi to došlo. Niall se dozvěděl o Rebečinné neplodnosti. Sklopila jsem zrak a zadívala se na zem. ,,Ty jsi to věděla?'' zeptal se. Neodpověděla jsem. ,,Proč si mi nic neřekla?'' zvedl mi obličej. ,,Chtěla ti to říct nejdřív sama.'' řekla jsem mu omluvným hlasem. Odfrkl si. ,,To jsem si mohl myslet.'' zavrtěl nevěřícně hlavou. ,,Promiň.'' pohladila jsem ho po ruce. ,,To je v pohodě, neomlouvej se, nic ti nevyčítám.'' pokusil se o úsměv, ale vznikl z toho jen úšklebek. ,,Udělám čaj, dáš si?'' nabídla jsem mu. ,,Rád.'' přikývl a já odběhla do kuchyně.

Za chvilku jsem se vrátila se dvěma hrnky černého čaje. To mi něco připomnělo. Rebece jsem taky dělala čaj tenkrát, když potratila, u nich doma. ,,Díky moc. A Honza není doma?'' zeptal se a vzal si ode mě modrý hrníček. ,,Ne, jel navštívit svou sestru. Potřebovala s něčím pomoct.'' odpověděla jsem. ,,Aha.'' přikývl a napil se.
Seděli jsme v tichosti na sedačce a popíjeli čaj. Bylo to hezké mít ho zase na chvilku u sebe. Už dlouho jsme nebyli takhle spolu. Bože, nad čím to zase přemýšlím.
Raději jsem zahnala myšlenky, které směřovaly tam, kam nechci a prolomila ticho. ,,Co teď budeš dělat?'' zeptala jsem se. ,,Nevím.'' pohodil hlavou. ,,A jak ses vlastně dozvěděl o..'' zeptala jsem se ještě. ,,Našel jsem dopis z nemocnice. Byly to nějaké výsledky z vyšetření. Nechápal jsem to moc a když přišla domů, tak jsem se jí na to zeptal a..'' posmutněl ještě víc a sklonil trochu hlavu. Bylo mi ho tak líto. ,,Můžu pro tebe něco udělat?'' nabídla jsem mu. Udělala bych pro něj cokoliv, co by bylo v mých silách, jen aby se usmíval. ,,Vrátit čas stejně nemůžeš. Ale děkuju. Jsem rád, že tu můžu být teď s tebou. Nevím, co bych bez tebe dělal.'' zvedly se mu trochu koutky, přisunul se blíž a objal mě. Bylo mi u něj tak dobře. Hřál jako medvídek. Kéž by tahle chvíle nikdy neskončila. Pro něj to bylo v tuto chvíli hodně težké, ale pro mě to byl ten nejlepší okamžik v životě. ,,Teď si uvědomuju, jak moc jsem tě zanedbával celou tu dobu. Jsi moje nejlepší přítelkyně a já na tebe nemám ani čas. Je mi to moc líto.'' řekl. Zvedla jsem k němu hlavu a dala mu ukazováček na pusu. ,,Čšš. Nic neříkej. Měl si jiné povinnosti, já to chápu. Už nejsme takoví puberťáci jako dřív. Každý máme toho hodně. Za nic se nemusíš omlouvat.'' usmála jsem se a on taky. Zadíval se mi do očí a pohladil mě po tváři. ,,Už jsem ti někdy řekl, jak moc si tě vážím? Jsi tak laskavá a ochotná. Vždycky tu jsi a pomůžeš mi v jakékoliv situaci.'' znovu se usmál. Ty slova mé srdce zaplňovaly slastí. Cítila jsem se tak šťastně. Jakoby se mi vrátil starý Niall. Modrooký blonďáček, můj nejbližší přítel. Jen já a on. Ta chvíle byla neskutečná. Nemohla jsem to už déle vydržet a naklonila se k němu. On moje pohyby napodobil a naše rty se spojily. Vypukl ve mě ohňostroj. Cítila jsem motýlky v břiše. Moje přání se splnilo. Přitiskla jsem se více k němu a užívala si tyhle okamžiky. Bylo to tak krásné. Když polibek skončil, zadíval se mi do očí znovu a já jemu taky. Viděla jsem v nich zoufalost, úzkost, možná strach, ale také touhu a jiskřičky. Políbil mě znovu a tentokrát polibek protáhl. Kdyby vypukla válka, mě mi to bylo jedno. Cítila jsem se u něj v bezpečí. Na nikom, na ničem nezáleželo. Zajela jsem mu prsty do vlasů a ještě víc se na něj nalepila. Byli jsme jako jeden. Jeden člověk, jedna duše, jedno srdce. Pak mi ale do hlavy jakoby vstoupila žíravina. Říkala mi, že to není správné a budu litovat. Já si to uvědomovola pomalu taky. Čím dýl jsem byla s ním, tím hůř bylo pro mé srdce. Jednou nastane chvíle, kdy to všechno skončí a on bude muset pryč. Bože, jak je ten svět nespravedlivý. Proč se tohle musí dít?
Zastavila jsem ho. Odtáhla jsem od něj hlavu a podívala se na něj. ,,Měl by si jít.'' šeptla jsem a potlačovala slzy. ,,Já ale nechci.'' naklonil se ke mě znovu. Zatlačila jsem na jeho hrudník, než by bylo pozdě, a odtáhla ho od sebe. ,,Nejde to.'' řekla jsem tichým hlasem. V krku se mi udělal obrovský knedlík. Na jednu stranu bych ho nikam nepustila, ale na druhou jsem musela. Tohle nešlo. Niall byl pro mě jako zakázené ovoce. Tak moc jsem ho chtěla, ale musela jsem odolat.
Díval se na mě smutným výrazem, ale přikývl. Pochopil. Zvedl se z gauče a pomalým krokem se vydal z obýváku. Když jsem uslyšela, jak bouchly dveře, zmocnila se mě prázdnota. Srdce mi říkalo, abych běžela za ním a zastavila ho, ale mozek mi to zakazoval. Bylo to tak těžké. Schoulila jsem se do klubíčka a utápěla se v slzách.

Z pohledu Nialla
Tak moc jsem se tam chtěl vrátit. Nechtěl jsem odejít, ale musel jsem. Bože, proč je všechno tak komplikované? Co mám teď dělat? Mám se vrátit domů, kde na mě čeká moje žena, která mě zradila a kterou jsem teď zradil i já? Ona mi sice ublížila, ale já jí taky.

Šel jsem do parku a sedl si na lavičku. Kolem mě prošel jeden pár. Vypadali tak šťastně. Proč já nejsem? Proč nemyslím jen na Rebeku a na Kate ne? Proč jsem dovolil mému srdci cítit něco k mé nejlepší přítelkyni? Proč? Tolik otázek a žádná odpověď.

Po půl hodině strávené koukáním se na nebe, jsem se konečně vydal domů. Rebeka na mě čekala na zemi v hale. ,,Nialle.'' vstala a podívala se na mě zničeně. Beze slova jsem odešel do pracovny a natáhl se do houpacího křesla. Zavřel jsem oči a vypl myšlenky.

Kate, okolo půl desáté večer
Ležela jsem pořád ještě v obýváku, když se Honza vrátil. ,,Jsem tu! Jak ses měla?'' přišel za mnou a přisedl si ke mě. ,,Jo, dobře a ty?'' nasadila jsem falešný úsměv a položila si hlavu do jeho klína. ,,Taky jsem se měl fajn. Musel jsem opravovat televizi.'' řekl ironicky a pak se zasmál. Ani nevím proč, ale zadívala jsem se do jeho očí. ,,Co se tak koukáš?'' pousmál se a pohladil mě po vlasech. ,,Nic jen..'' v momentě jsem si sedla, přitáhla si ho k sobě a políbila ho. ,,Kate, co..'' nadechl se. ,,Nic neříkej.'' políbila jsem ho znova, tentokrát vášnivěji. Chtěla jsem zapomenout na tohle odpoledne a odreagovat se. Sice tohle taky nebylo správné, ale mě už to bylo jedno. Musím se teď naladit na jinou vlnu.
Honza se nebránil a po chvilce mě přenesl do ložnice.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Taky byste reagovali podobně jako Niall na Rebečinné přiznání?
- Odpustí Rebece?
- Udělal Niall dobře, že se vydal ke Kate?
- Co říkáte na scénu Kate a Nialla?
- Bylo to, co se stalo, správné?
- Využívá Kate Honzu?
- Příjde Rebeka na to, co se stalo za tu dobu, co byl Niall pryč?
- Co teď Niall bude dělat?

Tak, myslím, že jsem vám konečně vyhověla. :D Tenhle díl byl velmi emotivní a věci se ještě víc zamotaly. No, jsem velmi zvědavá na váš názor. :)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ter. Ter. | Web | 14. dubna 2012 v 15:53 | Reagovat

- Asi jo..
- Vůbec nevim...jsem zmatená stejně jako on!..:D
- Asi jo, kdyby se nestalo, co se stalo.
- KONEČNĚ!!:D
- Podle mě ne, ale jo...já nevim..:( :D
- Teď jo...nic proti ní, ale podle mě je to tak.
- Nevim..:D
- Tak to netušim...ale konečně by se moh rozhoupat a bejt s Kate!!:D

Boží díl!! A, jak už jsem napsala, KONEČNĚ!!:D Už aby byl další díl..)

2 Májuš Májuš | Web | 14. dubna 2012 v 16:09 | Reagovat

Woooow, to se to teda zamotalo, a jak! :D Moc pěkný, hodně se těším na další díl, vůbec netuším, co by se tak mohlo dít! :P :D Fakt parádní. Nialla mi je strašně líto. :( :)

3 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 14. dubna 2012 v 16:09 | Reagovat

- Asi ano :)
- Já si myslím, že ano.. je to přeci Niall :♥
- Já nevím, ale asi ano :D
- Konečně něco! :-D
- Asi né, ale mně se to líbilo
- Teď to vypadá že ano :)
- Já si myslím, že se jí Kate sama přizná, nebo Niall se přizná
- Netuším..

4 Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ | E-mail | Web | 14. dubna 2012 v 20:36 | Reagovat

- Jo.
- Neměl by.. co Kate?
- JO!!
- Miluju jí! ♥
- Ano! ♥
- Ne jen se s toho chce vyhrabat... :)
- Měla by! Nebo se to spíš při ňáké hádce prokecne. :)
- To víš ty... :D

5 Smile* Smile* | Web | 14. dubna 2012 v 21:11 | Reagovat

Uf, tak sme konečne doma od tety... Práve preto sa chcem ospravedlniť, že som si to neprečítala skôr. Myslela som, že sa dovtedy vrátime :D Ale napriek tomu, NÁDHERA! :D Krásnučký dielik!
• Pravdepodobne by ma to tiež poriadne nahnevalo. Klamala mu do očí, že sa nič nedeje. Taktiež by som vybuchla a odišla. Preto sa mu nedivím. A napísala si to vážne prekrásne.
• A či jej odpustí... Niall je celkovo dobrý človek, ale to čo mu urobila... Uf, teda vážne neviem. Ale dúfam že áno. A vlastne... Mohol by byť potom s Kate! Čiže nie! hahaha :D Vážne netuším! Ale nie, nech jej odpustí.
• Asi áno. Je to jeho veľmi dobrá kamarátka a rozumejú si. Myslím, že po hádke je naozaj dobré byť s niekým, kto vás dobre pozná.
• A tá scénka... Awwww... Krásne si to napísala. V podstate od začiatku poviedky čakám na túto romatickú chvíľku medzi nimi....
• Uf! To teda neviem. Možno áno, možno nie. Naozaj netuším...
• A o Kate a Honzovi... Myslím, že to čo sa deje mezi nimi je trochu komplikované. Na jednu stranu sú iba kamaráti, na druhú, Kate sa páči Niall... Ani k tejto otázke sa teda neviem poriadne vyjadriť. No myslím si, že ho nevyužíva. Len jednoducho potrebuje spoločnosť.
• Myslím, že Niall ani Kate jej to priamo nepovedia. Aj keby Kate neviem ako Rebeku nenávidela, asi jej to nepovie. Aj Niall. Veď je to jeho manželka, nemal by ju podvádzať s inou. Ale myžno to z jedného z nich vypadne pri nejakej hádke. Každopádne, uvidíme :D
• Nialla úprimne ľutujem. Má to teraz mega ťažké. Miluje Rebeku, je to jeho žena, ale klamala mu. A nie raz. Na druhú stranu, má rád aj Kate, ale... Má to vážne ťažké. Ľutujem ho.
Šialene sa teším na ďalšiu časť! Ako blázon! Veľmi ma zaujíma, čo sa bude diať ďalej! Na záver: I LOVE YOU!!! SOOOO MUCH!!! :*

6 Smile* Smile* | Web | 14. dubna 2012 v 21:12 | Reagovat

UPS! ZASE SOM TO S KOMENTÁROM PREHNALA... NEMUSÍŠ SI TO ČÍTAŤ VÁŽNE! NAPRIEK TOMU... I LOVE YOU! ♥

7 Renette' Renette' | Web | 14. dubna 2012 v 22:19 | Reagovat

• Asi by som ju v momente zabila, kebyže mi povedala, že je neplodná.. predýchala by som.. ale keď ešte niekto povie, že je tehotný a prtom nemôže mať deti ? To čo ?! :DD
• Odpustí, ale už to nebude ako predtým :)
• Tak určite, bola to najkrajšia scéna :D
• NAJKRAJŠIA ♥ ♥ ♥
• Netuším, ale chcem aby sa dali do kopy ♥
• Podľa mňa ho má rada, ale Nialla má viac..
• Dúfam, že nie :DD
• Vôbec neviem, ale verím, že sa rozhodne správne :D

Bol to najkrajší diel ♥ si úžastná ;)

8 Zee Zee | Web | 15. dubna 2012 v 10:47 | Reagovat

- Já teda asi jo. Nemám ji ráda, už od začátku, zaslouží si to, mrška. :D
- Doufám, že ne. Ale Niall je takové zlatíčko, že by odpustil časem všem a za všechno. :)
- Samozřejmě. Konečně se to tvaruje do mých představ. :D Doufám, že se to rozvine víc. :)
- K tomu nejde nic říct. Možná jenom: Nejkrásnější, nejemotivnější a nejdojemnější! <3 Nádhera!
- Jistě! :D
- To bych zase neřekla. Má ho podle mě ráda, ale miluje Nialla... Podle mě to ale stejně skončí tak, že bude s Honzou.
- Klidně, mně by to udělalo jen radost. :D Třeba by se rozvedli a Niall by byl s Kate. Ale jak už jsem řekla, asi to skončí Kat & Honza.
- Tak to vážně nevím... nechám se překvapit. :)

Tak tenhle díl mi vyrazil dech. Wow. Pamatuješ ještě, že jsi to chtěla všechno napsat do jednodílné povídky? :D

9 S-A* S-A* | Web | 15. dubna 2012 v 12:25 | Reagovat

Tak to je dokonalý :) Naprosto skvělej díl, těším se na další ♥

10 Zasněná Zasněná | Web | 15. dubna 2012 v 13:40 | Reagovat

[8]: No jednodílovka, páni tohle bych musela asi hodně ošmykat, aby z toho byla jednodílovka :D.

11 The Bo The Bo | Web | 15. dubna 2012 v 18:26 | Reagovat

jenom poznámka k rozděleni... Cožeee??? O_O  O_O  O_O  O_O až 19? já umřu. Tolik jsem těšila. Ach jo =D .. =P

12 Zee Zee | Web | 15. dubna 2012 v 19:32 | Reagovat

[10]: Ale ze začátku jsi chtěla, pamatuješ? :D To by bylo vážně dlouhé... :D

13 Christ Christ | Web | 15. dubna 2012 v 19:34 | Reagovat

- Asi jo.
- Myslím že ne.. že se zamiloval do Kate a bude ho to k ní pořád táhnout
- To teda jo! :D
- Úžasná! Neměla ho Kate vyhazovat :/
- Myslím že jo
- Ano! Nevím proč to udělala, nemám ji ráda! :D
- Pole mě jí to řekne sám Niall
- Řekne Rebecce že políbil Kate, rozejdou se a pak bude s Kate :D :)

14 Klaudi* Klaudi* | Web | 16. dubna 2012 v 19:48 | Reagovat

KONEČNE došlo to, na čo som tak dlho čakala :) Teším sa veľmi, až na ten koniec -_- Už sa veľmi teším na pokračovanie..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama