Go home - 13. DÍL

11. dubna 2012 v 19:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 13.

,,Neboj, všechno je v naprostém pořádku, nic se neděje.'' potvrdila.


Po dvou měsících, z pohledu Nialla, sobota odpoledne
,,Rebeko, nevíš, kde jsem si dal klíče od auta?'' ptal jsem se své manželky, která v obýváku žehlila prádlo. ,,To nevím, nejsou v hale na poličce?'' hádala. ,,Tam jsem se už díval.'' dal jsem si v ruce v bok a rozhlížel se. Po chvilce mě napadlo, že by mohly být v ložnici. Rozběhl jsem se tedy po schodech a zamířil si to k nočním stolkům. Byly u mojí lampičky. ,,Mám je!'' zavolal jsem z otevřených dveří na Rebeku. Když jsem přišel zase zpátky do obýváku, Rebeka se lekla a něco schovala za záda. ,,Copak to tam máš?'' zeptal jsem se spiklenecky. ,,Nic.'' odpověděla rychle. ,,Ukaž mi to.'' zasmál jsem se a přiskočil k ní. ,,Ne! Totiž.. ehm.. je to překvapení.'' pousmála se. Připadala mi nějaká nervózní. ,,Aha. Ale ty víš, že nemám rád překvapení, protože to znamená, že se musí čekat než se to dozvím.'' zaculil jsem se. ,,Nebuď zvedavej.'' usmála se. ,,Prosím, prosím.'' koukal jsem na ní prosebnýma očima. ,,Ne, je to překvapení a tečka.'' dodala a vydala se do ložnice. ,,Tak fajn, ale doufám, že se ho brzy dozvím.'' zasmál jsem se a v tom mi zakručilo v břiše. ,,Bříško si žádá papáníčko. Tak se podíváme, copak to tu máme.'' smál jsem se a vydal se do kuchyně. V ledničce byla samá zelenina. ,,Asi budeme muset na nákup, nic tu není.'' zakroutil jsem pusou a ledničku zavřel. ,,Měla jsem to v plánu. Mám už dožehleno, tak můžem jít, co ty na to?'' vrátila se zpátky Rebeka. ,,Fajn, jdu se převlíct a jdem.'' přikývl jsem.

V obchodě
,,Hlavně maso, maso, maso.'' opakoval jsem stále dokola a tlačil vozík. ,,Kde ty to prosímtě do toho břicha dáváš?'' zasmála se Rebeka a koukala se na ceny jogurtů. ,,Mám dobré spalování.'' zakřenil jsem se a vzal tři termixy do vozíku.
Když jsme byli u pečiva, všiml jsem si známých osob. ,,Kate, Honzo!'' zavolal jsem na ně. Kate se otočila jako první. Zamávali na nás a přišli k nám. ,,Taky nakupujete?'' usmála se na mě Kate. ,,Jo, došli nám zásoby.'' zaculila se na mě Rebeka. ,,Nám taky.'' zasmál se Honza. Jim? Slyšel jsem dobře? To jako že oni dva? Vykuleně jsem je sledoval. Kate pochopila můj výraz. ,,No, teď, když jsem doma sama, je tam smutno. Nabídla jsem Honzovi podnájem.'' vyměnili si mezi sebou úsměvy. ,,Aha. Tak aspoň se nenudíš.'' pousmál jsem se na ně. Slušelo jim to spolu. Vypadali na víc, než jen na spolubydlící. Doufám, že je Kate šťastná. ,,Tak jo, jdem ještě oběhnout pár regálů. Moc rádi jsme vás viděli.'' usmála se Rebeka. ,,Fajn. Tak hezký zbytek víkendu.'' rozloučila se Kate a s Honzou odešli k pokladně. ,,Hezký páreček ne?'' podotkla moje žena a dívala se za něma. ,,Vypadají šťastně.'' přikývl jsem.

Zpátky doma
,,Vyložím ten nákup.'' položila Rebeka tři tašky jídla na kuchyňský stůl. ,,Pomůžu ti, jen co to hodím do pračky. V autě se to válí už pěkně dlouho.'' zasmál jsem se a se zašedlou dekou se vydal do prádelny. Cestou zpátky jsem šel ještě do ložnice, odložit si hodinky. Položil jsem je na noční stolek a chystal se vrátit do kuchyně, když v tom můj pohled upoutala Rebečina kabelka v houpacím křesle, ze které čouhala obálka. Měl jsem dojem, že tohle přede mnou schovala. Najednou mě pohltil pocit nedočkavosti. Přiskočil jsem ke kabelce a už už chtěl chňápnout po obálce. ,,Ne Nialle, je to překvapení.'' zamumlal jsem si pro sebe a kousl se do jazyka. Achjo, jsem jak malý děcko. Tolik jsem chtěl vědět, co v té obálce je. Ale ne, neudělám to. Ať už je tam cokoliv, zatím to vědět nechci. Stejně dřív nebo později se to dozvím.
Nechal jsem tedy kabelku kabelkou a vrátil se k mé manželce. Ta už ale nákup měla vyložený. ,,Řekl jsem, že ti pomůžu.'' objal jsem jí zezadu kolem pasu. ,,Ale když ty jsi tak pomalej.'' zahihňala se a otočila se ke mě. Byla tak sladká, když se usmívala. Sklonil jsem se a políbil ji. ,,Chceš vědět to tajemství?'' zašeptala mi pak do ucha. ,,Jasně!'' souhlasil jsem nadšeně. Udělal jsem dobře, že jsem tu obálku nechal být. ,,Víš kolik je jedna a jedna?'' pousmála se a koukla mi do očí. ,,Dvě.'' zasmál jsem se. ,,Teď si vem tenkej proužek a nakresli na něj dvě čárky. Ne jednu, ale dvě.'' dodala. Chtěl jsem to udělat, ale zarazil jsem se. Dvě čárky? Tenký prožek? ,,No to snad ne?!'' polila mě vlna štěstí. ,,Ano.'' usmála se Rebeka. ,,Bože, to jako fakt? Budeme mít miminko?'' objal jsem jí. ,,Jo.'' přikývla. ,,Hurá!!!'' točil jsem s ní dokola. Byl jsem tak šťatsný. To je neuvěřitelné! Úžasné!

Druhý den, neděle, 14:27
,,Nialle, musím jet do města něco si zařídit. Do hodinky jsem zpátky ano?'' oznámila mi Rebeka, když jsem se díval na fotbal. ,,Mám jet s tebou?'' vstal jsem ze sedačky. ,,Ne to je dobrý. Zůstaň doma.'' usmála se a oblékla si kabát. ,,Tak fajn, jeď opatrně.'' sedl jsem si zpátky do sedačky a sledoval dál zápas.
,,Gól!!'' zařval jsem z plných plic po půl hodince. Konečně jsme dorovnali. ,,Dobře hoši!!'' radoval jsem se. V té chvíli mi začal vyzvánět z ložnice mobil. Vstal jsem z gauče a utíkal. Volal Mike, můj nejlepší kamarád. ,,Gól!'' křičel do telefonu. ,,Taky se díváš?'' smál jsem se. ,,Aby ne! Konečně se nám to povedlo.'' hučel hlasitě do telefonu. ,,Jo je to bomba. A co jinak, snad nevoláš jen kvůli tomu ne?'' zeptal jsem se. ,,Ne to ne. Chtěl jsem se zeptat, co děláte příští víkend?'' myslel tím mě a Rebeku. ,,Asi budem doma.'' odpověděl jsem. ,,Fajn. Emy a já vás zveme na opekačku. Příjde i Kate s Honzou, takže budeme dělat menší mejdan. Tak co? Přidáte se k nám?'' ptal se. ,,Jo určitě, Rebeka nebude určitě proti. Ještě ti v týdnu zavolám kdyby se něco změnilo, jo?'' řekl jsem a dal se s telefonem v ruce zase do pochodu. Když jsem byl u dveří, zastavil jsem se. Udělal jsem krok zpátky a podíval se na Rebečinu kabelku. Vzpomněl jsme si na tu obálku, kterou jsem před dvěma dny objevil. Ale to překvapení přece nebyla ta obálka. ,,Tak fajn, budeme se těšit. Měj se a pozdravuj Rebeku.'' loučil se Mike. ,,Jasně, ty taky.'' položil jsem telefon, strčil ho do kapsy a šel ke kabelce. V ten moment mě zaplavily myšlenky. Co je doopravdy v té obálce? Proč se Rebeka tak lekla a schovala jí? Bylo mi to divné, moc jsem tomu nerozumněl. Pomalu jsem černou kabelku otevřel a podíval se do ní. Sice bych jí tam neměl hrabat, ale nedalo mi to. Bílá obálka byla tam. Už byla i otevřená. Vzal jsem jí do rukou a podíval se na malý štíteček adresy. ,,Nemocnice?'' řekl jsem si pro sebe a zamračil se. ,,Proč by Rebece psali z nemocnice?'' sedl jsem si na postel. Vyndal jsem z obálky složený papír a rozložil ho. Psalo se tam něco o výsledcích a vyšetření. Datum bylo starší, dva měsíce zpátky. V té době Rebeka ale v nemocnici na vyšetření nebyla. Nebo vlastně ano, byla. Když potratila. Přečetl jsem si další řádky. Málem to se mnou seklo. Psali tam o neplodnosti. Ale to je blbost, vždyť Rebeka je těhotná. To by nesouhlasilo. Čím víc jsem o tom přemýšlel, tím víc mi to bylo divné. Rebeka přece říkala, že je všechno v pořádku. Tak proč tu psali, že je neplodná? Nedává to žádný smysl. Už jsem o tom nechtěl přemýšlet. Schoval jsem obálku s dopisem zpátky do kabelky a vrátil se k televizi. Ale myšlenky se mi pořád rojily v hlavě.

Když se Rebeka po další hodině vrátila domů, já pořád seděl zamyšlený v sedačce. ,,Jsem doma, miláčku!'' přišla do obýváku, sedla si ke mě a přitulila se. ,,Ahoj.'' pozdravil jsem jí nepřítomně. ,,Děje se něco?'' zeptala se vážně. ,,Ne nic. Jen přemýšlím.'' kousal jsem se do rtu. ,,A o čem?'' opřela se hlavou o moje rameno.
,,Rebeko, ty jsi říkala, že ti doktor řekl, že je vše v pořádku, že? No jak jsi byla na tom vyšetření před dvěmi měsíci.'' začal jsem po chvilce. Cítil jsem, jak Rebeka stuhla. ,,Ano, proč se ptáš?'' koukla na mě. ,,Opravdu je vše v pořádku?'' zeptal jsem se znovu a podíval se jí do očí. ,,Proč by nebylo? Samozřejmě že je.'' odpověděla podrážděně. ,,Já jen..'' docházela mi řeč. ,,Co? Nialle co se dějě?'' nechápavě se na mě dál koukala. ,,To bych se měl spíš zeptat já tebe, ne? Co je pravdy na tom, že jsi neplodná?'' vyklopil jsem ze sebe.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co říkáte na to, že je Honza Katiin spolubydlící?
- Je mezi něma něco víc?
- Řekne Rebeka Niallovi konečně pravdu?
- Co by jste dělali na Niallovém místě?
- Co bude v příštích dnech?

Tak tu máte další díl, tentokrát víc s Niallem. Vím, že jsem psala, že tu bude část i z pohledu Kate, ale nechám to až na příští díl. Doufám, že vám nevadí, jak jsem přeskočila tu dobu. Potřebovala jsem to takhle napsat. Jinak v dalším dílu bude něco VELKÉHO :D. Nechte se překvapit ;).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ Liѕα Fαrƒαllα ᶫᵒᵛᵉᵧₒᵤ | E-mail | Web | 11. dubna 2012 v 19:14 | Reagovat

- Tak co? :D jako... jejich věc, ale ... kdy bude Niall? :D
- Mezi Kate a Honzou? No Honza to bere vážně Kate podle mě ne... přeci je tu jen Niall do kterého byla zamilovaná.
- Jo on se neštvě a půjde ke Kate aby věděl co má dělat ;)
- Fakt nevím, ale ... asi by jsem chtěla zjistit jak je skara těhotná? :D
- To ví jen bůh.. a ty :D

2 S-A* S-A* | Web | 11. dubna 2012 v 19:49 | Reagovat

Krásnej díl, fakt úžasnej:) Jsem strašně zvědavá na další, něco velkého, hmm :)):D

3 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 11. dubna 2012 v 19:52 | Reagovat

- Super.. zdá se mi jako fajn kluk :D :D
- Tak to netuším, ale možná ano.. ale já mám pořád ten pocit, že bude mít Kate něco s Nialle m:-D
- Tak snad ano..
- To samé :-D Teda..asi..
- To se nechám překvapit, co si na nás nachystáš :-D

4 Májuš Májuš | Web | 11. dubna 2012 v 20:54 | Reagovat

něco VELKÉHO?! Wohoo, tak to se těším! :) Jinak, myslím, že vůbec nevadí, že tam Kate zrovna moc není, mě se strašně moc líbí, jak jsi schopná psát tu povídku chvíli z pohledu Kate a chvíli i z pohledu Nialla. :) Já se v tom většinou ztrácím, a tak to tak nepíšu. :D To už radši jedu celý příběh ve 3. osobě, kde si můžu přeskakovat, jak se mi zlíbí. :P opravdu moc pěkný díl. Jsem zvědavá na tu Rebeku. ;)

5 Zee Zee | Web | 11. dubna 2012 v 21:37 | Reagovat

Jasně, jenom podnájemník. :D :D :D Když je to teďko "Kate a Honza". :P Já jim to přeju... Teda jestli Kate už ztratila zájem o Nialla. Rebeka... Pro mě je to pořád velký otazník. Nevím, jestli jí mám věřit nebo jestli ji mám ráda. Takže bych řekla asi ne. Ale jestli mu to řekne... Niall je tokový zlatíčko, on všechno odpustí. :) Jenom by mě, ksakru, zajímalo, jak může být těhotná ? To jsem troško nepobrala. :D A ten mejdan vypadá zajímavě. :D :)

6 Nicole* Nicole* | 12. dubna 2012 v 13:38 | Reagovat

no..jako...:D věřím, že Niall by byl lepší spolubydlíci:D
neeee!
já si myslim, že možná něco řekne..ale těžko říct:)
pfff..asi bych chtěla pravdivé vysvětlení a hodně bych přemýšlela:)
no to netuším ale už se nemůžu dočkat!:)

bože, já tuhle povídku miluju;DD rychle další!:)

7 Dem. Dem. | Web | 12. dubna 2012 v 15:30 | Reagovat

Krásný díl :) Vůbe cmi nevadí, že ej to psané z pohledu Nialla :) Je to jiné :) Na další díl a na to "něco velkého" se moc těším :D A jsem zvědavá jestli mu konečně řekne pravdu, ale podle mě jo :)

8 Klaudi* Klaudi* | Web | 12. dubna 2012 v 16:55 | Reagovat

Som totálne zmätená. Rebeka asi klame potom ... či? :D
Fú, a veľmi ma zaujíma ako to pôjde ďalej :) A ak sa má stať niečo veľkého.. hmm :) Rýchlo prosím pokračovanie :))

9 Sabí ;) Sabí ;) | Web | 12. dubna 2012 v 18:18 | Reagovat

Týýjo to je super^^

10 Ter. Ter. | Web | 12. dubna 2012 v 18:46 | Reagovat

- Aspoň jí není smutno!!:D
- Absolutně netušim...podle mě by se k sobě hodili, ale pořád je tam i Niall přece!!:P
- Tak asi by měla...stejně už se z toho nevykroutí...
- No...byla bych vytočená...a to asi hodně!:D
- Vůbec netušim...ale jsem zvědavá!..;))

Podle mě je ten díl boží (ostatně jako všechno ostatní, co si kdy napsala ;D) a vůbec nevadí, že je to z Niallova pohledu...) Jestli jsi to tak s tou dobou potřebovala..nevadí!.;)) Něce VELKÉHO?:DD Nemůžu se dočkat!!!!:)):D

11 Christ Christ | Web | 12. dubna 2012 v 19:45 | Reagovat

- Myslím že je to super, ale nerada bych aby se dali dohromady.. což se myslím stane :/
- Obávám se že jo..
- Když už se to dozvěděl z té obálky, měla by mu to říct
- Fakt nevím.. asi bych byla naštvaná
- Netuším.. každopádně se nemůžu dočkat toho až to zjistím !

Co je ta VELKÁ věc? Doufám že rozvod Nialla a Rebeky, nebo tak něco! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama