Go home - 11. DÍL

4. dubna 2012 v 19:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 11.

Cestou jsem přemýšlela, co se asi tak mohlo stát. Snad je všechno v pořádku. Bože, aby se něco nestalo Niallovi. Při téhle myšlence jsem zrychlila chůzi.


Zazvonila jsem na zvonek a nedočkavě čekala. Nic. Zazvoním podruhé a zase nic. Tak sakra co se děje? Zazvoním potřetí. Konečně. Dveře mi pomalu otevřela Rebeka. Vypadala, jakoby si obličej vymáchala v červeném barvivu. ,,Kate!'' plakala a skočila mi okolo krku. ,,Rebeko, co se děje?'' vyptávala jsme se vystrašeně. Neodpovídala mi a dál plakala. ,,Pojďme dovnitř, nebudeme tu přece stát.'' jemně jsem ji od sebe odtáhla a šly jsme pomalým krokem do obýváku. Vypadalo to, že Niall není doma.
Sedly jsme si na pohovku a já z kapsy od džín vytáhla balíček kapesníků a podala jí ho. ,,Díky.'' vysmrkala se do něj, ale o moc se neuklidnila. ,,Tak co se stalo?'' zeptala jsem se a podívala se jí do očí. Zhluboka se nadechla a zadržela slzy. ,,Kate.. já.. já.. jsem přišla o miminko.'' znovu se rozplakala. Došly mi slova, jen jsem jí objala. ,,O bože, to je mi velice líto.'' trochu jsem posmutněla. Ať už jsem proti ní měla cokoliv, šlo to stranou. Tohle musela být pro ní velká rána. Přijít o dítě by nechtěla žádná máma. Opravdu mi jí bylo líto. ,,Jsi první kdo to ví. Musela jsem to někomu říct.'' vzlykala.
Hladila jsem jí po zádech a po chvilce se uklidnila. ,,Niall bude tak zklamaný.'' znovu se vysmrkala a sklopila hlavu. ,,Neboj, on to určitě pochopí. To se stává. Ale nebuď smutná, určitě se to povede příště.'' povzbuzovala jsem jí. Přikyvovala hlavou a popotahovala. ,,Udělám ti čaj ano?'' pousmála jsem se na ní. ,,Děkuju. Si moc hodná.'' pokusila se taky o úsměv, ale moc jí to nešlo. Poklepala jsem ji po rameni, vstala a odešla do kuchyně. Celkem už jsem se tam vyznala a tak jsem věděla, kde je čaj a konvice.

Za pět minut jsem se vrátila do obýváku a podala Rebece hrníček s heřmánkovým čajem. ,,Tak co, je to lepší?'' zeptala jsem se a sedla si vedle ní na pohovku. ,,Jo. Děkuju.'' pousmála se. ,,Maličkost. Ale Rebeko víš, že.. no měla by jsi zajít k doktorovi.'' řekla jsem jí. ,,Já vím. Zajdu tam zítra. Ale..'' nedořekla a podívala se na mě prosebným výrazem. ,,Co?'' zeptala jsem se. ,,Nevadilo by ti, kdybych tě požádala, jestli by jsi tam nemohla jít se mnou?'' poprosila. ,,Víš to jistě? Vždyť Niall..'' nedořekla jsem, skočila mi hned do toho. ,,Nialla tam tahat nechci. Navíc bude v práci. Prosím, byla bych ti moc vděčná.'' řekla. ,,Tak fajn. Zítra je čtvrtek že? To mám volno, takže můžu kdykoliv.'' usmála jsem se. ,,Fajn, tak třeba dopoledne? Vyzvednu tě tak okolo desáté autem, platí?'' ,,Platí.'' souhlasila jsem.

Povídaly jsme si ještě nějakou chvíli. Najednou jsem si uvědomila, že mě doma čeká Honza. ,,Hmm Rebeko, nevadilo by ti, kdybych už musela jít? Ještě něco mám.'' koukla jsem na ní omluvným pohledem. ,,Ne nevadilo. Klidně už můžeš chtít. Omlouvám se, že jsem tě vytáhla takhle pozdě.'' přikývla hlavou. ,,Za nic se neomlouvej, to je v pohodě. Kdyby jsi něco potřebovala, tak jsem na telefonu.'' usmála jsem se.

Doprovodila mě ke dveřím a rozloučila se se mnou. ,,Moc děkuju, že jsi přišla. Nevěděla jsem, co mám dělat.'' zaleskly se jí oči a trochu zrudla. Vypadalo to, že zase bude plakat. ,,Hlavně už neplač. A držím palce.'' tím jsem myslela Nialla a jak mu to, až příjde domů, řekne. Beze slova přikývla. ,,Tak hezký večer.'' zamávala jsem ji a vydala se domů.

Zpátky doma, třičtvrtě na devět
,,Už jsem zpátky. Promiň, že mi to tak trvalo.'' volala jsem z předsíně a vyzouvala si boty. Hodila jsem bundu na věšák a šla do obýváku. ,,Jsem utahaná jak...'' nedokončila jsem větu a usmála se. Honza z toho čekání usnul. Krčil se na sedačce a podřimoval. Vypla jsem televizi, která byla stlumená a docupitala do svého pokoje. Ze skříně jsem vytáhla deku a vrátila se s ní do obýváku. ,,Hezké sny.'' řekla jsem tiše a přikryla Honzu dekou. Byl strašně roztomilý, když spal. Jak to tak vypadá, dneska přespí tady. Aspoň v domě nebudu sama.
Zhasla jsem všude světla a zalezla do koupelny. Osprchovala jsem se rychle a šla spát taky.

Mezitím u Horanů, z pohledu Rebeky
Kate mi dodala sílu. Snad se nezhroutím až se Niall vrátí domů.
Čekala jsem v obýváku a když na hodinách ručičky ukazovaly 21:14, uslyšela jsem jak bouchly dveře. ,,Miláčku, už jsem doma!'' volal Niall. ,,Nialle? Můžeš prosím na chvilku?'' ozvala jsem se chraplavým hlasem a pak si odkašlala. Niall přišel s úsměvem za mnou a když mě uviděl, trochu se zarazil. Musela jsem vypadat děsně, když jsem pořád brečela. ,,Zlato, stalo se něco?'' zeptal se a hodil brašnu s notebookem na sedačku. Vstala jsem z křesla a pomalu došla k němu. ,,Stalo se to, že...'' selhal mi hlas a já se zase rozbrečela. Šáhla jsem si jednou rukou automaticky na břicho a on pochopil. ,,Ale to né.'' řekl smutně a objal mě. Brečela jsem mu na rameni. ,,Čšš neplakej. Bože Rebeko, to je mi líto.'' taky se mu těžko mluvilo. ,,Nialle ani nevíš, jak moc mi je to líto. Tolik ses těšil.'' naříkala jsem. ,,To se zase spraví, neboj. Nic si nevyčítej, tohle se stává.'' objímal mě stále a hladil po vlasech. Bylo mi to tak líto. Byl nadšený, když se dozvěděl, že bude tátou a teď tohle. Takhle jsem si to nepředstavovala. ,,A proč si mi nezavolala? Hned bych přijel.'' podíval se na mě smutnýma očima. ,,No víš já.. bála jsem se ti to nejdřív říct. Myslela jsem, že by ses zlobil a..'' sklopila jsem hlavu. ,,Ale hlupáčku, proč bych se zlobil. Nikdo za to přece nemůže. A to si tu čekala celou dobu, až příjdu?'' ptal se. ,,Ne. Byla tu Kate. Volala jsem jí. Byla doma a tak za mnou přišla. A domluvily jsme se, že se mnou zítra půjde i do nemocnice na vyšetření.'' odpověděla jsem mu. ,,Kate? Ale ty víš, že bych tam s tebou zajel. Nemusela si jí volat.'' pohladil mě po tváři. ,,Já vím, ale musíš do práce.'' protestovala jsem. ,,Víš co, musíš být unavená. Pojď si lehnout, ano?'' vzal mě jednou rukou kolem pasu a vedl do ložnice. ,,Dobře.'' přikývla jsem. ,,A už neplač.'' políbil mě na čelo.

Ráno, čtvrtek, z pohledu Kate
,,Kate? Vstávej, snídaně tě čeká.'' uslyšela jsem známý hlas u hlavy. Rozespale jsem zívla a otevřela oči. ,,Dobré ráno princezno.'' usmíval se na mě Honza a v ruce držel tác s talířem lívanců a čajem. ,,Dobré, dobré. Jé, ty jsi zlatý. To si snad ani nezasloužím.'' usmála jsem se a sedla si na postel. ,,No, že jsi mě včera nechala tak dlouho čekat, to si tu snídani teda nezasloužíš. Ale že jsi se o mě postarala, tak to beru zpátky.'' zasmál se a sedl si na kraj postele. ,,Bože promiň. Zapomněla jsem na čas. Moc se omlouvám.'' nahodila jsem omluvný výraz. ,,V pohodě. A co se teda stalo?'' usmál se a dal mi tác na nohy. Vzala jsem si jeden lívaneček a natřela si ho marmeládou, která byla v misce vedle hrnku čaje. ,,No víš.. manželka od Nialla. Ona.. přišla o miminko.'' stáhla jsem trochu obočí. ,,Ach tak. To je mi líto.'' řekl upřímně. ,,Mě taky. Dost těžce to nese. Ale tak dostane se z toho, chce to jen čas.'' přikývla jsem a zakousla se do snídaně. ,,Tak co, chutná?'' pousmál se Honza. ,,Hmm, výborné! Jsi vážně dobrý kuchař.'' rozplývala jsem se. Bylo to vážně dobré. ,,Tak to jsem rád.'' přikývl a vzal si taky jeden lívanec. ,,Měl by si tu chodit častěji. Totiž, Emy byla ta, která nás živila. Já si umím ohřát sotva párek.'' zasmála jsem se. ,,No tak já zas tak dobře vařit neumím. Svedu jen tohle a pak ještě špagety.'' zakřenil se. ,,No tak to je blbý. To abych se dala na jídlo z mcdonaldu.'' usmála jsem se. ,,Nějak se udržet při životě budeš muset.'' přikývl. ,,A nebo si z Emy udělám služku a bude muset každé ráno dojíždět a dělat mi jídlo na celý den. Já budu platit a ona bude vařit.'' navrhla jsem a oba jsme se zasmáli. ,,To bude nadšená.'' zazubil se. ,,A kolik je vlastně hodin?'' zeptala jsem se. ,,Kolem třičtvrtě na deset.'' odpověděl mi Honza. Málem jsem se zadusila. ,,A sakra. Rebeka mě má vyzvednout v deset. Měla jsem s ní jet k doktorovi.'' dala jsem rychle tácek s jídlem na bok a vyletěla z postele. ,,To máš co dělat.'' seděl dál v klidu na posteli a oblizoval se. ,,To teda jo. Bože, kde mám zas ponožky?'' lítala jsem po pokoji a scháněla něco na sebe. ,,Tady.'' zvedl Honza jednu ponožku ze země a hodil ji po mě. ,,Díky a druhá?'' zasmála jsem se. ,,Na židli.'' ukázal na bílou židli u psacího stolu. Bože, jak já se to oblíkám, když mám ponožky po celém pokoji. Honza se jen moji zmatenosti uchechtl a zakousl se už do dalšího lívance. ,,Nech mi tam taky něco!'' rozkázala jsem mu. ,,Máš smůlu. Jídlo je moje.'' vyplázl na mě jazyk.
Rychle jsem se nasoukala do šedých džín a červeného trika s dlouhým rukávem, hodila přes sebe černou mikinu a pročesala mojí kudrnatou hřívu. Honza se mezitím na mě díval a dojídal snídani. Když jsem byla oblečená a namalovaná, obrátila jsem se na něj. Na talíři zbyl poslední lívanec. Přiskočila jsem k němu a dobrotu mu vzala. ,,Héj!'' zakřičel. ,,Máš smůlu, jídlo je moje!'' řekla jsem a zdrhala z pokoje. Obula jsem si v předsíni boty na nízkém podpatku a hodila na sebe ještě bundu. Honza mezitím doběhl za mnou. ,,No nic, já už půjdu taky.'' vzal si z věšáku svojí tmavě modrou bundu. ,,Fajn a co ten talíř? Já to umývat nebudu.'' obrátila jsem se na něj. ,,Jsou to přeci tvoje lívance.'' vyplázl na mě jazyk a já ho plácla přes záda. ,,Hele, nejseš trochu drzej?'' zasmála jsem se. V tom mi zazvonil v kapse mobil. To znamenalo, že je Rebeka na cestě. ,,Ahoj Rebeko. Jasně, už jsem nachystaná. Fajn už jdu.'' řekla jsem do telefonu a položila to. ,,Tak jdeme?'' zeptal se Honza. ,,Jdem.'' odpověděla jsem a vzala z poličky klíče.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co si myslíte o Rebece teď?
- Co říkáte na scénu z Rebečinného pohledu?
- Jak to dopadne v nemocnici?
- Otěhotní znovu Rebeka?
- Hodili by se Honza a Kate k sobě?

Dobře jste odhadli ten potrat někteří. :D Měla jsem to v plánu a vy už jste to odhalili tak brzo :D. Jinak moc děkuju za komentáře, jste zlatíčka. :*
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Miškyna Miškyna | Web | 4. dubna 2012 v 19:14 | Reagovat

Vauu užasnej díl
- není zas tak hrozná:D, ale nechci aby byla s Niallem :/:DD
- jsem věděla že se Niall nebude zlobit:):D
- třeba jí řeknou že už nikdy nebude moc mít děti a nebo jí zjistěj nádor kterej nepůjde vyléčit a z Nialla se stane vdovec
- to záleží na tobě:DD
- nééééé:D, ke Kate se hodí Niall a ne nějakej Honza i když je sebevíc roztomilej :D

2 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 4. dubna 2012 v 20:01 | Reagovat

- Chudina.. teď je mi jí vážně líto, nakonec to nebude taková svině, jak jsem si o ní myslela :D
- Ještě že to Niall vzal s klidem :D
- Snad dobře..
- Doufejme že ne, já nechci aby byl Niall tatínek a ještě k tomu s Rebecou :D
- Určitě jó, ale i Niall :-P

3 STAY-STRONG || Ęđ!€ STAY-STRONG || Ęđ!€ | E-mail | Web | 4. dubna 2012 v 20:29 | Reagovat

- Teď je pro mě chudáček. Fakt je mi jí líto, ale ... furt mi na ní něco nehraje :D
- Místo toho by jsem tam chtěla Kate ;P
- Zajímavě.
- Doufám, že ne.
- Jo, ale... víc s Niallem :-P

4 Renette' Renette' | Web | 4. dubna 2012 v 22:56 | Reagovat

chúďa, že prišla o babätko :DD ..netuším ako to dopadne v nemocnici :D ale snáď dobre.. :D neveim mne ten Honza príde taký nesympatický :D ja tam chcem Nialla :D :D ale i keď Honza tiež není zlý :D hlavne aby bola šťastná :D

5 Ter. Ter. | Web | 5. dubna 2012 v 0:11 | Reagovat

Boží díl!..:))
- Chudák..:((
- Pěkná!..:))
- No absolutně netušim, ale doufám, že dobře!!:D
- Podle mě jo...ale nevim!:D
- Jo...ale jako, nesmíme zapomínat na Nialla!..:D :P

6 Mischelle Mischelle | Web | 5. dubna 2012 v 13:03 | Reagovat

Gode ! Dokonalej blog ! A díky Ti moc ♥

7 Mrs. Styles ♥ Mrs. Styles ♥ | Web | 5. dubna 2012 v 13:06 | Reagovat

mooc pěkný! ♥ a niall

8 miss VeЯůů~ miss VeЯůů~ | Web | 5. dubna 2012 v 13:07 | Reagovat

to je krásný :)

9 Lady L Lady L | Web | 5. dubna 2012 v 13:24 | Reagovat

děkuju :)

10 Christ Christ | Web | 5. dubna 2012 v 14:37 | Reagovat

Bože.. připadám si jako ten nejzlejší a nejšílenější člověk na světě.. když jsem si přečetla že potratila, začala jsem se usmívat, pak se mi úsměv rozšířil na maximum a pak jsem se začla zlomyslně smát.. připadala jsem si jako Joker z Batmana! :D

- Myslím že je v pohodě, ale i tak.. nemám jí ráda protože vzala Kate Nialla :D
- Dobrá :)
- Myslím že zjistí, že nemůže mít děti
- Ne..
- Ano, ale Niall a Kate FOREVER! :D :)

11 Zasněná Zasněná | Web | 5. dubna 2012 v 14:43 | Reagovat

[10]: Si skvostně zlomyslná :D.

12 Christ Christ | Web | 5. dubna 2012 v 15:44 | Reagovat

[11]: Oooo, díky :D

Když jsem se podívala že rozděleni jsou už v 16:00, málem jsem zařvala na celej barák Joooo! :D Nemůžu se dočkat! :))

13 Májuš Májuš | Web | 5. dubna 2012 v 17:18 | Reagovat

Dobře, dobře. Rebeky mi je teď trošičku líto. Ale stejně jí nemám ráda. Niall má být s Kate, nic proti! :D Hehe, dokonalý díl, jako obvykle. :P Strašně se těším na další. :)

14 Klaudi* Klaudi* | Web | 5. dubna 2012 v 17:49 | Reagovat

Chúďa Rebeka :/ - to je ešte neznamená, že ju mám rada :D Stále si myslím, že Niall patrí ku Kate, nie k Rebeke :)
Už sa teším na pokračovanie :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama