Go home - 10. DÍL

1. dubna 2012 v 16:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 10.

Nejspíš to bude Emy, že něco zapomněla. Vydala jsem se tedy otevřít. Za dveřmi ale stál úplně někdo jiný.


Pošťák. ,,Dobré ráno, Kate.'' usmíval se, v ruce držel tři obálky. ,,Dobré, dobré Carlosi. Tak co mi nesete dnes?'' usmála jsem se na něj. ,,Tady máte.'' podal mi ty obálky. ,,Děkuju. Hezký den.'' pomalu jsem se loučila. ,,Vám taky.'' usmál se, otočil se a vydal se k dalším barákům. Cestou do pokoje jsem si obálky pročítala. Dopis od mámy, dopis od kamarádky z Německa, dopis z banky. Banka? Co tam zas je? Otevřela jsem teda obálku. Už zas. Vždycky mají nějaký problém. Minulý měsíc jsem byla v bance už dvakrát, kvůli nějakým nejastnostem. Vždycky za to mohli oni, nemají v tom prostě systém. Zas abych tam po práci šla.
Šla jsem se teda obléct do béžových plátěných šatů nad kolena, hodila na sebe nějaké doplňky, namalovala jsem se a vyšla do práce.

Po směně
Dneska jsem skončila v práci dřív. Naštěstí šéfka nebyla v práci, takže jsem si to dneska celkem s holkama užila. Amanda mě pak zastoupila u pultu. Měla na dnešek volno a tak ji nevadilo, že má práci na víc.
Rychle jsem se z oblečení barmanky převlékla do šatů a kabátku a už jsem utíkala do banky. Doufala jsem, že se tam moc dlouho nezdržím. Chci přeci stihnout ještě Emy a Mikea.

V bance
Co jsem říkala. Zas to nějaká baba zvrtala. Přesně ta, co minule. Omlouvala se mi, že mě sem kvůli takové blobosti volali. Něco jen špatně spočítali. Byla jsem sice trochu naprdnutá, ale tak co už.

Když jsem vycházela z banky, spustila se bouřka. A já neměla deštník. Vypadala jsem jak strašidlo. Všechno jsme měla promočené. Utíkala jsem na zastávku a tam se schovala pod stříškou.

V autobuse jsem si raději nesedala, abych neušpinila sedadlo a tak jsem se držela tyčky.
,,Ahoj vodní vílo.'' pozdravil mě někdo za zády. Otočila jsem se. ,,Jé ahoj Honzo. No nevzala jsem si deštník.'' zasmála jsem se. ,,Aha. Jedeš domů z práce co?'' koukal na mě svými roztomilými očkami. ,,Ano. Musela jsem ještě do banky a teď už hurá domů.'' přikývla jsem. ,,A spěcháš? Mohli bychom na zajít na kafe, co ty na to?'' usmál se. ,,Promiň, ale spěchám domů. Emy se stěhuje a tak jsem se s ní chtěla rozloučit.'' odpověděla jsem mu. ,,Aha to je škoda. Tak jindy.'' pousmál se. ,,A nebo víš co? Pojeď se mnou. Kafe si můžem dát i u nás.'' navrhla jsem. ,,Tak fajn.'' souhlasil.
Když jsme vystoupili, vydali jsme se domů pod jedním deštníkem. Honza mi pak nabídl i bundu, abych neprochladla, když jsem měla na sobě pořád mokré věci.

Než jsme dorazili domů, přestalo pršet. V domě nikdo nebyl, Emy byla nejspíš ještě v práci.
,,Je půl páté, takže by tu za chvilku měla být. Já se teď půjdu převléct a pak udělám to kafe jo? Klidně si zapni telku, jsem tu za chvilku.'' řekla jsem Honzovi a odběhla do svého pokoje. Převlékla jsem se do černých sultánek a modrého trika s dlouhým rukávem a nasadila si teplé, plyšové ponožky. Mokré oblečení jsem hodila hned do pračky a pak si vysušila vlasy.
,,Jsem hotová.'' utíkala jsem do kuchyně přichystat to kafe. Honza seděl mezitím v obýváku a koukal na televizi.
Když bylo kafe hotové, přesunula jsem se s hrníčky do obýváku a přisedla si k němu. Do pěti minut přišla Emy i s Mikem.
,,Ahoj Kate, jsme tu! Můžeme nakládat.'' volala na mě z předsíně Emy. Když přišla do obýváku a uviděla Honzu, lekla se. ,,Jé ahoj. Co ty tu?'' usmála se. ,,Ahoj. Potkali jsme se cestou domů. Kate mě pozvala na kafe. Slyšel jsem, že se dneska stěhuješ.'' usmál se na Emy Honza. Ta si sedla do křesla. ,,Jo jo. Tady k Mikovi.'' usmála se směrem na jejího přítele, který vešel taky do místnosti. ,,Miku, tohle je Honza. Honzo, tohle je Mike, můj přítel.'' seznámila je Emy. Kluci si potřásli rukou. ,,Tak jdem na to ne?'' plácla jsem se do stehna. ,,Se mě chceš rychle zbavit.'' smála se Emy. ,,No to víš že jo.'' vyplázla jsem na ní jazyk.
Sbalili jsme ještě pár věcí. Kluci dávali kufry do auta a já byla s Emy v pokoji a zalepovaly jsme krabice. ,,Když už jsme tu takhle jen my dvě, řekni mi, co ty a Honza?'' culila se na mě Emy. ,,Co by? Bože, dej s tím pokoj. Jsme jen kamarádi. Honza se tu stavil jen na kafe, nic víc.'' převrátila jsem oči. ,,Tak toho využij ne? Vždyť on tě hltá pohledem. Se na sebe podívej. Hezká, svobodná holka, která hledá kluka.'' zasmála se. ,,Já nikoho nehledám.'' protestovala jsem, ale ona nepřestala. ,,Tak na co ty obličeje? Já to na tobě poznám, Kate.'' dále mluvila hlouposti. ,,Bože, ty jsi strašná.'' zasmála jsem se. ,,Chá! Směješ se. To už nezakecáš!'' smála se vítězoslavně. Jen jsem zase protočila panenky, zvedla se a jednu krabici odnesla do obýváku.

Když bylo vše hotovo, nastalo loučení. Bylo mi nějak úzko, když jsem viděla ten prázdný pokoj. Pokoj, kde dva roky bydlela má nejlepší kamarádka. Sedla jsem si na postel, která tam po ní zůstala a dala si hlavu do dlaní. ,,No kde si?'' vešla do pokoje Emy. Když mě uviděla, povzdychla si. ,,Ale no ták Kate. Slíbily jsme si, že nebude brečet.'' přišla ke mě, sedla si na postel, chytla mě kolem ramen a natočila k sobě. ,,Já nebrečím.'' popotáhla jsem a objala ji. ,,Budeš mi chybět.'' dodala jsem tichým hlasem. ,,Vždyť budu jen o pár ulic dál. Víš, že můžeš kdykoliv přijít.'' utěšovala mě. ,,Já vím, ale už to nebude takové. Už nebudou ty večery s popcornem u televize a tak. Žádné karaoke a díza až do rána.'' povzdychla jsem si. ,,Ale Kate, neboj. Kdykoliv si můžem udělat takový večer. Všechno zůstane při starém, akorát už tu nebudu bydlet. Aspoň se v klidu vyspíš a já tě nebudu budit telefonem uprostřed noci, ať mi přineseš pití.'' zasmála se. ,,Holky! Emy, Kate!'' volali z vedlejší místnosti kluci. ,,Už jdem!'' ozvala se zpátky Emy, vstaly jsme z postele a šly jsme ke vchodu, kde čekali už Mike s Honzou. ,,Tak je hotovo, můžeme vyrazit.'' usmál se Mike na Emy. ,,Tak fajn.'' oplatila mu úsměv a koukla na mě. ,,Pojď sem.'' přitiskla si mě k sobě a pevně sevřela v objetí. ,,Měj se hezky. A ty na ní dávej, jasný?'' koukla jsem směrem na Mikea. ,,Neboj, bude se mít jak v bavlnce.'' odpověděl mi. Pak jsem se objala ještě s ním a už nasedali do auta. Honza mě vzal kolem ramen a začali jsme mávat. ,,Ahoj!!'' volala ze staženého okýnka Emy a vesele se usmívala. Mike ještě zatroubil a už vyjeli. ,,Bude mi chybět. Bez ní to tu bude tak prázdné.'' povzdychla jsem si a Honza mě na to objal. ,,Neboj, to zvládneš.'' usmál se. Bylo hezké mít ho teď u sebe. Aspoň někdo tu zůstal.

Ještě chvilku jsme tam stáli v objetí a pak už jsme šli dovnitř a koukali se na telku, u toho ještě dopíjeli kávu. ,,Co budeme dělat teď?'' zeptal se mě, když skončil jeden film. ,,Netuším. Máš nějaký nápad?'' zeptala jsem se ho a on se na mě spiklenecky podíval. ,,Polštářová bitva.'' zasmál se jak malé dítě a začal do mě bušit polštářem. ,,Héj!! Řekl sis o to!'' zasmála jsem se a už se do něj pustila s dvěma polštáři. Chvilku jsme tak blbli, když mi zazvonil mobil. ,,Počkej, musím to zvednout.'' smála jsem se a popadala dech. Honza skákal na gauči a smál se dál. Já sebrala mobil ze stolku a naznačila Honzovi, ať je chvilku ticho. ,,Ano?'' zvedla jsem se smíchem hovor a pomalu se uklidňovala. ,,Kate? Si doma?'' ozvala se tiše v telefonu Rebeka. ,,Ano jsem, proč?'' ptala jsem se. ,,Prosím, mohla by jsi přijít?'' selhal ji hlas. Slyšela jsem pláč. ,,Co se stalo? Rebeko! Si tam?'' ptala jsem se nervózně, ale ona mi neodpověděla a telefon položila. Bože, snad se jí nic nestalo. ,,Kdo to byl?'' zeptal se s úsměvem Honza a když viděl můj obličej, trochu ztuhl. ,,Stalo se něco?'' zeptal se opatrně. ,,Sama nevím.'' řekla jsem pomalu a utíkala do pokoje. Nasoukala jsem se rychle do čistých ryflí a hodila na sebe mikinu a bundu. ,,Kam jdeš?'' přišel za mnou Honza a nechápavě se na mě díval. ,,Musím k Horanům. Rebeka plakala do telefonu, něco se stalo.'' odpověděla jsem mu rychle. ,,Tak počkej, půjdu s tebou.'' nabídl se. ,,Ne nechoď. Rači ne. Počkej tu kdyžtak na mě, jo?'' pousmála jsem se na něj a utíkala si obout boty. ,,Tak fajn. Zavolej mi, kdyby něco.'' řekl mi ještě u vchodu a já mu jen rychle mávla a už vybíhala na ulici.

Cestou jsem přemýšlela, co se asi tak mohlo stát. Snad je všechno v pořádku. Bože, aby se něco nestalo Niallovi. Při téhle myšlence jsem zrychlila chůzi.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Udělala Emy dobře, že se odstěhovala?
- Proč Rebeka brečela?
- Co se stane dál?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Christ Christ | Web | 1. dubna 2012 v 16:35 | Reagovat

Já z toho Louise nemůžu :D :D :D Jdu začít číst Go home :)

2 STAY-STRONG || Ęđ!€ STAY-STRONG || Ęđ!€ | E-mail | Web | 1. dubna 2012 v 16:42 | Reagovat

- No... bude jí mít stejně furt za zadkem, takže je to šumák :D
- Možná, že Niall zjistil pravdu (konečně)
- To ví bůh a ty ;D :D

3 Christ Christ | Web | 1. dubna 2012 v 16:46 | Reagovat

- Když chtěla tak proč ne, stejně se budou pořád scházet ;)
- Asi se pohádala s Niallem, byla bych ráda kdyby zjistil pravdu :D
- Niall se rozejde s Rebekou, uvědomí si že miluje Kate a budou žít šťastně až do smrti! :D :)

4 Ká♥ Ká♥ | 1. dubna 2012 v 17:07 | Reagovat

vůůhu!:D..podle mě potratila!:DD...úžasný díl, ale chybí mi Niall:/..rychle dál:P

5 Zasněná Zasněná | Web | 1. dubna 2012 v 17:09 | Reagovat

[4]:: neboj, Nialla si užijete ještě dost ;) plánuju díl, který bude celý z jeho pohledu ;)

6 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 1. dubna 2012 v 17:33 | Reagovat

- Jasně, alespoň si tam může nastěhovat někoho.. třeba Honzu :D :D
- Asi potratila, nebo je něco s Niallem :/
- Doufám, že nic hrozného!! :D Nakonec jí stejně jenom volá, že si zlomila nehet nebo tak něco :-D

7 Christ Christ | Web | 1. dubna 2012 v 18:14 | Reagovat

[5]: Tak na ten se těším! :)

8 Ter. Ter. | Web | 1. dubna 2012 v 18:14 | Reagovat

- Já myslim, že ne, ale zároveň jo...já nevim..:D
- Potrat, hádka s Niallem, nebo něco horšího..?:-?
- Netušim vůbec!..ale doufám, že to skončí ve prospěch Kate..:-D

A ty, že mi nesaháš ani po paty?? Tak to velký kulový!!:-P Ty mi saháš až někam vysoko nad hlavu!..;D

9 Májuš Májuš | Web | 1. dubna 2012 v 19:48 | Reagovat

wow, nemám slov! :) je to moc pěkný, jsem zvědavá na pokráčko! :) Snad se nestalo nic vážnýho.. i když nevím no. jeeej.. :/ :D

10 Renette' Renette' | Web | 1. dubna 2012 v 21:26 | Reagovat

kks, ja že top bude Niall a on to bol poštár :D :D :D .. no a podľa mňa Rebeka prišla o dieťatko alebo potom netuším :D .. ty to vieš vždy tak "perfektne" skončiť.. a potom mám nervy lebo som zvedavá :D

11 Zasněná Zasněná | Web | 2. dubna 2012 v 14:28 | Reagovat

[10]: O to jde :D. líbí se mi nechávat vás v napětí. :P

12 Smile* Smile* | Web | 2. dubna 2012 v 16:15 | Reagovat

Zabiješ ma! Minulý diel sa končil iba obyčajným poštárom, pričom som čakala, že to bude Niall a vyzná jej lásku... :D Naivné, je viem :D No teraz si ta zase takto skončila... Ach, zbláznim sa s teba! No, i keď práve o to ide, nechať čitateľov v napätí. Práve preto sa máme dôvod stále vracať a vracať :D
A Emy a to sťahovanie... Ťažko povedať, či je to dobré, alebo nie. Na jednu stranu bude mať Kate celý dom iba pre seba a môže si tam niekoho nasťahovať (Nialla alebo Honzu :D ) , ale zase, kto ju bude psychicky podporovať? Keď už nebude bývať s Emy?
No a Rebekin plač... Viem, tak ako ostatní dúfam, že sa jej niečo stalo. Všetci sme na strane Kate :D Sme zlé :D Ale verím, že si nič nespravila Nialerovi! To nám snáď nespravíš a neublížiš mu... :D

13 Mitchie Mitchie | Web | 2. dubna 2012 v 17:24 | Reagovat

Ja nechápem tie mená, ako sa medzi všetky anglické dostal Honza :D :D :D Ale fajne píšeš!!! Bože, dúfam že si nájdem čas na ostatné časti, lebo ma to akosi chytilo! :/

No a môžem ti povedať, ked zverejníme dalšiu časť, čo bude pravdepodobne skoro, lebo my zverejňujeme cca tak dve za týždeň :D A ešte toľko, že si nás hrozne potešila tým komentárom a tým, že to vôbec čítaš :´) DAKUJEMEEEE :-*

14 Zasněná Zasněná | Web | 2. dubna 2012 v 17:32 | Reagovat

[13]: Já vím no.. Honza :D. Chtěla jsem tam dát John, ale to mi přišlo až moc dospělácké :D. Ale tak snad to tolik nevadí :D.
Jinak nemáte zač :).

15 Zee Zee | E-mail | Web | 2. dubna 2012 v 20:25 | Reagovat

Emy udělala dobře, protože se tam brzy někdo nastěhuje. :D Ale nevím jestli Honza nebo Niall... nebo že by ještě někdo jinej ? :D Rebeka potratila ? Nebo Niall udělal sebevraždu ? Niall ji podvádí ? :D A dál... Kate přijde k Horanům, dozví se ... a něco udělá... :DD

16 Klaudi* Klaudi* | Web | 3. dubna 2012 v 18:36 | Reagovat

Toto čooo? Prečo v tom najlepšom to ukončíš? :D Teraz nezaspím :D Veľmi ma zaujíma čo sa stalo... Rýchlo pokračovanie prosíím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama