Go home - 8. DÍL

26. března 2012 v 18:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 8.

,,Nic moc novýho se neudálo, snad jen..'' sklopila oči. ,,No co, povídej!'' pobízela jsem ji. Zvedla oči a smutně se na mě podívala.


,,Víš, když se Niall s Rebekou vrátili z líbánek, tak za mnou Rebeka přišla. No a s radostí mi oznámila, že je v tom.'' řekla pomalu a čekala na moji reakci. Zakuckala jsem se. Cože to právě řekla? Těhotná? ,,No.. no páni. To je skvělý.'' řekla jsem koktavě, zvedla se a pomalou chůzí odešla z pokoje. ,,Kate? Je ti dobře?'' ptala se starostlivě za mnou Emy. ,,Nic mi není, jen se mi udělalo trochu nevolno, půjdu na vzduch.'' řekla jsem tiše. Šla jsem na zahradu, sedla si na lavičku a koukala do stromu. Emy přiběhla za mnou. Nic neřekla a sedla si vedle mě. Ticho po chvilce nakonec prolomila ona. ,,Taky mě to nejdřív zaskočilo. Vzali to hopem.'' šeptla. Já ji neodpovídala a dál se tupě dívala do stromu. Nevěděla jsem, že mě tato zpráva tak zaskočí. ,,Vůbec mě nenapadlo že by..'' zakroutila jsem hlavou. ,,Já vím. Je to pořádná novinka.'' řekla Emy, objala mě kolem ramen a zkoumavě se na mě dívala. ,,To je asi definitivní konec, že?'' spíš to bylo konstatování než otázka. ,,Ráda bych ti řekla, že je to vtip.'' řekla mi na to. ,,Emy, jak to mám udělat? Jak se mám přes to přenést? Bože, já už to nevydržím!'' pustila jsem nervy z řetězu a rozplakala se. Emy mě k sobě stiskla a hladila mě po zádech. ,,Nesmíš si to tak brát. Achjo, tak ráda bych ti pomohla.'' trápila se se mnou. ,,Děkuju Emy. Ty jsi opravdu kámoška.'' objímala jsem ji dál.

Ten večer jsem nemohla spát. Pořád jsem nad tím musela přemýšlet. Dostala jsem se až k tomu, jestli to bude holka nebo kluk. Už jsem si připadala jako blázen. Tak moc bych chtěla být na místě Niallovy ženy. Jsem opravdu zvědavá, jak to bude dál. Čekám každý den, kdy to se mnou sekne.

Další den ráno, 9:00 hodin, sobota
,,Máš na dnešek nějaký program?'' zeptala se mě Emy u snídaně. Kousla jsem do rohlíku a podívala se na ni. ,,Ne, proč?'' zeptala jsem se jí s plnou pusou. ,,Dlouho jsme nebyli jezdit. Tak co kdybychom vysedly do sedla? Aspoň bys přišla na lepší myšlenky.'' usmála se na mě a mazala si už druhou vánočku marmeládou. ,,To není špatný nápad. Tak po obědě?'' plánovala jsem už. ,,Fajn.'' usmála se.
Po obědě jsem se šla převléct do černých dlouhých legín, holínek, šedé vesty a červeného svetru. Nijak jsem se nemalovala, neměla jsem na to náladu.

Ta se mi ale zlepšila, když jsme s mojí nejlepší kamarádkou přijely na jeden statek za městem. Poprvé jsme tu byli jen my dvě. Vždycky s náma chodil i Niall, ale ten má teďka jiné věci na starosti. Zakázala jsem si na něho myslet. Vypla jsem myšlenkový pochod a šla s Emy do stáje. Ona si vzala svého oblíbeného hřebce Mičiho a já klisnu Fionu. Když jsme koně připravovaly k jízdě, někdo mi zaklepal na rameno. Otočila jsem se a uviděla Honzu. ,,Ahojte holky, tak dlouho jsem vás tu neviděl.'' zazubil se na mě a já ho s úsměvem objala. ,,Ahoj Honzo!'' pozdravily jsme ho s Emy zároveň. S Honzou jsme se znaly už dlouho. Vypomáhá tady na statku. Je to třiadvacetiletý modrooký vysoký kluk s blonďatými vlasy, ostříhané na ježka. Kdyby nebylo Nialla, asi bychom byli spolu, protože on mě vždy bral více než jen jako kamarádku. Dokonce mi jednou vyznal lásku, jenže já ho odmítla. Je tomu už ale dávno.
,,Jak se máš Kate?'' zeptal se mě s úsměvem. ,,Jde to a ty?'' usmívala jsem se na něj. ,,Výborně.'' mrkl na mě. ,,Ještě tě nevyhodili?'' smála se Emy, která přišla k nám a taky ho objala na přivítanou. ,,Ješte ne, neboj.'' zasmál se s ní. ,,A kde máte Nialla?'' zeptal se a podíval se na mě. Jen jsem se pousmála. ,,Je doma se svou ženou.'' řekla za mě Emy a já se podívala jinam. Nechtěla jsem, aby Honza poznal, že je mi z toho na nic. ,,Aha. On se už oženil? No páni.'' koukal vyjeveně. ,,No tak pojedem, ne?'' změnila jsem téma a vyvedla Fionu ze stáje. To samé udělala i Emy s Mičim. ,,Nechceš se k nám přidat?'' mrkla Emy na našeho kamaráda. ,,Rád. Už jeďte, doženu vás.'' usmál se. ,,Fajn, budeme u řeky.'' odpověděla mu Emy a vyjely jsme.
Honza nás rychle dohonil. Jel na své klisně Hedvice.

,,Co kdybychom si dali závod?'' navrhla jsem jim. ,,Jsem pro!'' zvedl nadšeně pravou ruku Honza, jako ve škole. ,,Jeďte vy, mě se nechce.'' řekla Emy. ,,Tak fajn, jedém tam k tomu velkému dubu. Ale přes lesík!'' zvolal Honza a už se rozjel. ,,Vyhraju!!'' volala jsem za ním a pobídla jsem Fionu. Sice měl náskok, ale předběhla jsem ho v lesíku.
,,Vítěz!!'' radovala jsem se, když jsem byla v cíli. ,,Příště tě porazím.'' dojel ke mě Honza a sesedl z koně. ,,Jedem zpátky, ne?'' podotkla jsem a seděla dál na klisně. ,,Nech koně vydechnout.'' zasmál se a sedl si do trávy. Přikývla jsem, uvázala Fionu ke stromu a sedla si vedle něho.
,,Jsem rád, že jste se zase ukázaly. Myslel jsem, že tě už neuvidím.'' koukl na mě Honza jedním okem a sladce se usmál. ,,Emy mě vytáhla. No jo, tady je tak krásně. A chyběla mi Fiona.'' pousmála jsem se taky. ,,A já ti nechyběl?'' udělal na mě psí oči. Zasmála jsem se a šťouchla ho do ramene. ,,To víš, že jo.'' odpověděla jsem mu.
,,A jak se vůbec teďka máš?'' zeptal se po chvilce. ,,Tak práce furt dobrý, jinak nic moc novýho.'' pokrčila jsem rameny. Jen pokývl hlavou. ,,A nemáš někdy volno?'' koukl se na mě zase. A je to tady. Tato konverzace začala směřovat někam, kam jsem nechtěla. ,,Mám, ale Honzo, nech to bejt.'' řekla jsem mu na to. ,,Copak ty už někoho máš?'' stáhl trochu obočí. To bylo zas téma. ,,Nemám, ale nechci, aby sis dělal... naděje. Promiň, že to říkám takhle, ale tohle už je dávno za námi.'' pousmála jsem se, ale on mi úsměv neopětoval. ,,Řekni mi pravdu.'' povzdychl si. ,,Nemám ti co říct.'' pohodila jsem hlavou a přesměrovala svůj zrak na Fionu. ,,Víš, chápu, že to mezi náma nikdy neklapne, ale chci vědět proč. Musíš mít nějaký důvod.'' řekl mi, chytil mě za bradu a podíval se mi do očí. Povzdychla jsem si. ,,Je to složitý.'' řekla jsem odměřeně a zamračila se. ,,Máme času dost.'' nevzdával to. ,,No prostě.. hele, necháme to bejt.'' vstala jsem a šla odvázat svojí klisnu. ,,Je v tom Niall, že?'' řekl a v tom jsem se zastavila v odvazování. ,,Co ti je do toho?'' otočila jsem se na něj. ,,Takže je. Já si to myslel. Viděl jsem totiž jak ses tvářila, když jsem o Niallovi ve stáji promluvil.'' řekl. ,,No fajn. Prokoukl jsi mě. Jsi spokojený? Nemíním se o tom bavit. Jela jsem sem, abych si vyčistila hlavu a teď? Je to k ničemu.'' pohodila jsem rukama do vzduchu. ,,Nechtěl jsem tě naštvat, promiň.'' vstal a obejmul mě. ,,To je dobrý, ale už se o tom nebavme.'' odsunula jsem se od něj a vysedla na Fionu. Ani jsem na něj nečekala a jela zpátky za Emy.

,,Emy, jedem domů. Je pozdě.'' řekla jsem ji, když jsem k ní docválala. Viděla můj výraz a zarazila se. ,,Stalo se něco?'' zeptala se. ,,Nic.'' řekla jsem nervózně a mířila jsem si to do stáje. Honza nás dojel a bezeslova začal hřebelcovat svojí klisnu. Asi jsem to trošku přehnala. Vždyť on za nic nemůže. Vytáhla jsem z kapsy mobil a začla psát textovku.
Promiň. Jsem blbá.
Pak už jsem jen zmáčkla tlačítko pro volbu odeslání. Za vteřinu už Honzovi pípal mobil. Přečetl si, co jsem mu napsala a podíval se na mě. Usmál se. Pak už jsem se jen postarala o Fionu a Emy o Mičiho a rozloučily jsme se s naším kamarádem. A jelo se domů.
,,Dneska to bylo fajn, ne?'' řekla mi Emy v taxíku. Jen jsem přikývla. Tak ráda bych se vrátila za Honzou. Byl to fajn kluk, ale bohužel mé srdce už patřilo jinému.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Co říkáte na tento díl?
- Máte rádi koně?
- Co si myslíte o Honzovi?

Lidi, mám super nápad na další zápletku, těšte se!! :D
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Christ Christ | Web | 26. března 2012 v 18:06 | Reagovat

Proč se ten kluk jmenuje Honza když mají všichni cizí jména? :D

Skvělej!
Jo, hrozně :)
No, ještě nevím.. ale vypadá mile :D

2 Zasněná Zasněná | Web | 26. března 2012 v 18:20 | Reagovat

[1]: Mě nenapadlo žádné jiné :D. Ale tak snad to tak nevadí ;).

3 Miškyna Miškyna | Web | 26. března 2012 v 18:25 | Reagovat

- Super jako vždy :))
- Jsou to krásná zvířata, ale nikdy bych na ně nevlezla i když jsem na nich už seděla
- Vypadá mile, ale radši bych ho viděla u Emy i když ta má Mika. Pořád doufám že Kate bude s Niallem :D :-D

4 Ter. Ter. | Web | 26. března 2012 v 18:31 | Reagovat

- Moc líbil!..:))
- Koně ráda mám, ale bojím se na nich jezdit..:D
- Vypadá, že je to fajn kluk.:)
Jsem zvědavá na tu zápletku!..:D Nemůžu se dočkat dalšího dílu..!:)

5 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 26. března 2012 v 18:57 | Reagovat

- Musíš se pořád ptát? :D :D
- Jasně, fajn, že jsi je dala do příběhu! :)
- Nějaký moc zvědavý :D

Jinak jsem zvědavá na tu zápletku, co jsis vymyslela :-D

6 Májuš Májuš | Web | 26. března 2012 v 20:01 | Reagovat

Super díl! :) Jenom mě zaskočilo, že je těhotná. :/ Chudák Kate... :D Jinak parádní, fakt povedený. :P A ten Honza je docela milej, hehe. :) honem další!! :)

7 Klaudi* Klaudi* | Web | 26. března 2012 v 20:01 | Reagovat

- pekný diel :) až na to, že Rebeka je v tom :D
- milujem kone :) nejaký čas som aj ja chodievala jazdiť :)
- neviem :/ radšej Niall :DD

8 stay-strong stay-strong | E-mail | Web | 26. března 2012 v 20:15 | Reagovat

- Rebeka? TĚHOTNÁ! Co když je to toho bývalího? třeba... Nialla podvedla :D
- No líbí se mi... ,ale nejezdím ;D
- Sweet Boy ;*

9 S-A* S-A* | Web | 26. března 2012 v 21:15 | Reagovat

To je děs :'( Chci, aby byli ti dva spolu , další díl ♥

10 Smile* Smile* | Web | 26. března 2012 v 22:00 | Reagovat

• Opäť dokonalý diel! Nemám slov!Nechcem sa opakovať, ale zase PERFEKTNÉ, DOKONALÉ A ÚŽASNÉ!!! Veľmi sa teším na každý nový diel! :D
• A kone mám veľmi rada! I keď nemám možnosť veľmi jazdiť, ale milujem ich! Sú to také pokojné zvieratká ... :D
• No a ten Honza... Možno by mohlo byť niečo medzi ním a Kate... :D veď uvidíme :D

11 sABÍ sABÍ | Web | 27. března 2012 v 20:00 | Reagovat

krásný!:)
Ano
super, ať je s ním,ale víc jím to přeju s Niallem
krásný díl,máš opravdu talent.

12 Laurinka Laurinka | Web | 27. března 2012 v 20:20 | Reagovat

Nemůžu kreslit pořád, protože se znám.
Začnu z toho potom bláznit a...No :/ dopadne to asi tak, jak bych to řekla, no.. Že mě do postaví do takové deprese, a no.. Nedokážu se ovládat B) při hodinách kreslím a píšu básničky a kolem si všichni myslí, že jsem cvok :D

13 Nerea Nerea | Web | 28. března 2012 v 14:39 | Reagovat

Dílek je super. onza se mi ale moc nelíbí, mám radši Nialla. No a s koněma u mě moc nepochodíš. :D Rozhodně se těším na další dílek. :-D

14 Renette' Renette' | Web | 28. března 2012 v 18:45 | Reagovat

neviem čo povedať :D ... ale tak dúfam, že to nakooniec dobre dopadne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama