Go home - 5. DÍL

18. března 2012 v 16:00 | Zasněná |  Go home

název: Go home
vytvořila: Zasněná
díl: 5.

,,No protože já bych se automaticky bránila tím papírem a vrhla na ni špatné světlo. Ale ono to je jedno. Dneska na ní kašlu, ale ještě jsme spolu neskončily.'' dodala jsem nakonec.


Druhý den, 13:35
Potřebovala jsem si vyčistit hlavu, takže jsem šla projít do parku. Sedla jsem si na lavičku a z tašky si vytáhla knížku, kterou jsem si nedávno půjčila v knihovně. Jmenovala se Jak být dobrý. Chtěla jsem se ponořit do děje, ale nešlo mi to. Neustále jsem se myšlenkami vracela k Niallovi, jeho snoubence a k včerejší večeři. Zaklapla jsem knížku, nemělo smysl číst a přitom myslet na něco jiného. Vstala jsem a procházela se dál parkem. A koho neuvidím. Rebeka. Neviděla mě, byla otočená a s někým telefonovala. Vypadala rozrušeně. Šla jsem tedy blíž, abych slyšela o čem to mluví. Schovala jsem se za jeden strom a byla od ní na takové 3 metry.
,,A co mám teď dělat?'' říkala naštvaným tónem Rebeka. ,,Samozřejmě že jsem mu to chtěla říct... Ne, počkej... To nemůžu... Ne, ta policie je blbost, to vím jistě... No to je vážně skvělý... Fajn.... Dík. Čau.'' zaklapla telefon a rozběhla se z parku. O čem to sakra mluvila? To s tou policií. Muselo to souviset s tím článkem a její ex přítelem. Musela jsem tomu přijít na kloub.
Rozhodla jsem se jít domů a říct to Emy.

,,Emy! Potkala jsem Rebeku. To, co mi včera tvrdila, nebyla to pravda! Niall nic beztak neví!'' křičela jsem a přitom si sundávala bundu. Emy vyšla z pokoje. ,,Kate, už se v tom zase rejpeš? Nepleť se rači do toho. Nech to bejt, je to její věc.'' řekla mi přísně a šla se do kuchyně napít limonády. ,,Ale co Niall? Co když ho okrade taky? Musím ho varovat!'' vyběhla jsem na ní. ,,Ne Kate! Nech to bejt. Říkám ti to naposled.'' zdůraznila, dala skleničku do dřezu a vydala se zpátky do pokoje. Byla jsem jí hned v pátách. Zavřela mi ale dveře před nosem. ,,Fajn. Myslela jsem, že mi pomůžeš, jak chceš. Pěkně děkuju, kámoško!'' zahučela jsem. Neozvala se a tak jsem zase popadla bundu a mířila směr Niall. Snad bude doma sám.

Zaklepala jsem energicky na dveře. ,,Nialle musím s tebou mluvit, hned! Otevři!'' bušila jsem dál do dveří. Otevřel mi s vytřeštěnými oči. ,,Kate! Co se panebože stalo? Hoří snad?'' nechápal. Vydechla jsem a vtrhla do dveří. ,,Musím ti něco říct. Týká se to Rebeky.'' spustila jsem a nepustila ho ke slovu. ,,Nialle, poslouchej mě. Nevím jestli to víš, ale Rebeka, ještě než jste se potkali, okradla svého ex a utekla. Ten její to nahlásil do novin, včera jsem toto našla na internetu.'' vytáhla jsem zmuchlaný papír a podala mu ho. ,,Počkej Kate, já to nechápu.'' koukal na mě divně. ,,Čti.'' dodala jsem. Podíval se nachápavě na papír a když si to přečetl, mračil se. ,,O tomhle jsem nevěděl.'' řekl tiše. V tom vtrhla Rebeka do místnosti, asi nás slyšela a vypadala vyděšeně. Koukla směrem na papír a pak na svého snoubence. ,,Nialle..'' začala, ale přerušil ji. ,,Co mi k tomu řekneš?'' mluvil celkem klidně. ,,Vysvětlím ti to, ale až odejde.'' podívala se na mě zhnuseným výrazem. Niall se nadechl a otočil se ke mě. ,,Můžeš nás nechat chvilku o samotě, Kate?'' požádal mě. ,,Ale..'' protestovala jsem. ,,Běž.'' řekl mi na to hned. Odpochodovala jsem na zahradu. Beztak mu tam teď navikládá úplný lži. Byla jsem vzteky bez sebe. Sedla jsem si na lavičku a čekala.

Po čtvrt hodině za mnou Niall konečně přišel. Hned jsem se postavila a čekala. ,,Co sis tím chtěla dokázat?!'' vyjel po mě. Koukala jsem na něj vyděšeně. ,,Co? Já? Nic!'' odpověděla jsem. ,,Rebeka mi řekla, že to není pravda. Kate, co tě to popadlo? Ten papír, to je blbost. Ona mi to chtěla říct. Víš vůbec jaká je pravda? Ona ho neokradla. Ten její jí ty peníze totiž tajně vzal a ona si je pak vzala zpátky. Byl to blázen. Pak zaplatil novinářům, aby o ní napsali ten článek. Proto odjela do zahraničí, aby měla od něj pokoj! Kdyby sis to aspoň ověřila, než ji sprostě vynadala do očí, že je to lhářka a že krade! Co si o sobě myslíš? Myslel jsem si, že jsi kamarádka, ale chováš se jak nevím co!'' křičel po mě. Když jsem vstřebala ty slova, slzy se mi vrhly do očí. Nevěděla jsem co říct. ,,Jo a ještě něco. Doufám, že se Rebece aspoň omluvíš! A tohle si vem.'' hodil po mě papír a odešel. Bože můj, co jsem to udělala? Chtěla jsem mu jen pomoct, ale zničila jsem akorát naše přátelství. Byl naštvaný, hodně naštvaný. Já jsem ale husa! Musela jsem si prostě přiznat, že jsem jenom žárlila. No a teď se ke všemu musím Rebece omluvit, ale copak to jde?

Chtěla jsem se sebrat a odejít tak, aby mě neviděli, ale musela jsem projít domem, protože ze zahrady nevedl žádný východ. Sebrala jsem se tedy a prošla dveřmi do obýváku. Stála tam sama. Dívala se na mě vítězoslavným výrazem. ,,Spokojená?'' řekla ironickým hlasem. ,,Dej mi pokoj.'' řekla jsem tiše. ,,A co slovíčko omlouvám se?'' zvedla obočí. ,,Sorry.'' dodala jsem a rychlým krokem odcházela ke dveřím. ,,Můžeš si za to sama!'' zavolala za mnou, ale to už já byla venku a třískla dveřmi. Rozběhla jsem se domů. Neviděla jsem ani pořádně na cestu, protože mi slzy a rozmazaná řasenka zalepily oči.

Vletěla jsem do pokoje a skočila na postel. Nenamáhala jsem si sundat bundu ani boty. Emy mě slyšela a tak letěla za mnou. Když mě viděla, vrhla se ke mě a objala mě. Chytla jsem jí kolem krku. ,,Emy... já... jsem tak blbá! Stratila jsem ho! Měla si pravdu.. ale ona je taková.. bože!'' plakala jsem. ,,Kate, neplač. Promiň, že jsem na tebe byla předtím taková. A co se stalo?'' podívala se mi do očí a odhrnula mi vlasy z obličeje. ,,No ono to bylo jinak...'' začala jsem vysvětlovat a utírala si u toho slzy.
Když jsem Emy všechno řekla, nakonec jsem dodala: ,,Emy, řekni mi, že jsem ho nestratila? On byl tak naštvaný, nebude mě už chtít nikdy vidět.'' fňukala jsem. Podívala se na mě se smutným výrazem v obličeji. ,,Hm, lehni si a odpočiň si ano? Musím si něco zařídit, za chvilku jsem zpátky.'' řekla a odešla rychle z pokoje. Nevěděla jsem, kam šla, ale lehla jsem si a zavřela oči. Chtěla jsem se z toho prospat.

Mezitím, Emy
Běžela jsem přes ulici k našim sousedům. Zazvonila jsem a čekala, až mi někdo otevře. ,,Ahoj Emy, co potřebuješ?'' zeptala se Rebeka. Bylo vidět, že mě moc ráda nevidí. ,,Ahoj. Je doma Niall? Jdu za ním.'' oznámila jsem jí. Pustila mě dovnitř. ,,Kde je pracovna, víš.'' řekla a odešla. Nevšímala jsem si ji a šla pomalu po schodech do prvního patra, kde měl Niall svoji malou pracovnu. Zaklepala jsem na dveře a vešla. Stál u okna, ruce v kapsách kalhot a díval se ven. ,,Ahoj Nialle.'' pozdravila jsem ho. ,,Ahoj Emy. Předpokládám, že jsi kvůli Kate.'' odpověděl a pak se na mě podíval. ,,Ano.'' pokývala jsem hlavou. ,,Tak to si nemáme co říct.'' řekl mi na to. ,,Myslím že máme Nialle. Poslouchej..'' chtěla jsem mu něco říct, ale přerušil mě. ,,Ne Emy, ty poslouchej. Kate to přehnala! Mám právo být naštvaný. Takže si nech svoje kázaní.'' řekl důrazně. ,,Nepřišla jsem ti tu kázat. Máš plné právo být naštvaný. Já ji říkala, ať to nechá bejt, ale věř mi, že to myslela dobře. Udělala blbost, že si ty informace neprověřila, ale divíš se jí? Chtěla ti jen pomoct, aby jsi neuděl něco, čeho by jsi později litoval. Ví, že to přehnala, ale nepřehnal si to náhodou taky? Já myslím, že jo.'' řekla jsme mu naprosto klidně a nečekala jsem na to, až mi odpoví. Otočila jsem se na podpatku, odešla z místnosti a vydala se zpátky domů.
Věděla jsem, že o tom bude přemýšlet.

Večer, 18:15, Kate
Když jsem se probudila, Emy už byla doma. Ptala jsem se jí kde byla a ona mi jen odpověděla, že si musela něco zařídit, že to není důležité. Dál jsem to neřešila a šla se trochu upravit. Převlékla jsem se do zeleného tílka a černých tepláků a udělala si drdol. Taky jsem se odlíčila, protože ta rozmazaná řasenka byla po celém obličeji.

Byla jsem zrovna v prádelně a dávala do pračky špinavé oblečení, které tu čekalo na vyprání už týden, když někdo zazvonil. ,,Kate běž otevřít, teď nemůžu!'' volala z pokoje Emy. Odložila jsem pár triček na zem a šla znuděným krokem ke dveřím. Beztak to bude Mike, měli jít dneska s Emy do kina, když jim to včera nevyšlo. Otevřela jsem a ani se nenamáhla podívat kdo to je. Jen jsem pustila kliku, otočila se a odcházela zpátky do prádelny. ,,To mi neřekneš ani ahoj?'' ozvalo se za mnou. V tom jsem probudila a trhla sebou. Otočila jsem se a uviděla Nialla. ,,Co tu děláš? Myslela jsem, že mě už nechceš vidět.'' zamračila jsem se. ,,Kdyby to byla pravda, tak bych tu asi nestál, ne?'' zasmál se. Přišel ke mě a obejmul mě. ,,Je mi líto, že jsem na tebe tak vyjel.'' omlouval se. Nechápala jsem to. ,,Co? To bych se snad měla omlouvat já ne?'' podívala jsem se mu do očí. ,,Ne ty se neomlouvej. Chápu tě. Měla jsi o mě strach, to mi celkem lichotí.'' zavtipkoval. Musela jsem se usmát taky. Odpustil mi. To bylo to jediné, co jsem chtěla slyšet. ,,A Rebeka?'' sklonila jsem trošku hlavu. ,,No, když jsem tu šel, upřímně mi řekla, že se ti taky omlouvá a že ji mrzí, jak se k tobě chovala. Odpověděl jsem ji, že ti to vyřídím, ale na to mi řekla, že se ti chce omluvit osobně.'' dodal a podíval za sebe ke dveřím. Zpoza rohu se objevila Rebeka. Podívala jsem se na Nialla ve smyslu co to má znamenat, ale on se jen usmál a odešel do kuchyně. Nechal nás tam, abychom si asi promluvily. Rebeka začla. ,,Hele Kate, co jsme si, to jsme si. Já ti nic už nevyčítám. Bylo to jen hloupé nedorozumnění. Vím, že si asi teď myslíš, jaká jsem mrcha. Já se tak někdy i chovám. Ale prostě mě jen naštvalo to, že si nás chtěla rozdělit.'' řekla úplně upřímně. ,,Ale já vás nechci rozdělit!'' řekla jsem na svoji obranu. ,,Já vím, já vím. Ale nereagovala by jsi stejně na mém místě?'' koukla na mě. Pokývla jsem hlavou. ,,No asi jo.'' povzdychla jsem si. ,,Vím, že kamarádky z nás asi nebudou, ale proč spolu nevycházet? Minulost je přece minulost.'' pousmála se na mě a podala mi ruku. ,,Fajn. Začneme tedy od začátku.'' taky jsem se pousmála. ,,To bych byla moc ráda.'' usmála se zeširoka a já ji rukou potřásla.

Když jsem o tom tak přemýšlela, Rebece jsem přeci jenom křivdila. Náhodou byla milá. Řekly jsme si, že spolu budem vycházet. Už kvůli Nialla. Ten byl samozřejmě rád, že jsme si to vyříkaly. Ten večer u nás ještě ti dva zůstali a udělali jsme si menší párty. Mike přišel pro Emy, ale ta mu řekla, ať se na kino vykašle a užije si s náma. Takže nás bylo 5.

Ikdyž jsem se od té doby s Rebekou dost sblížila, pořád to nebyla moje nejlepší kamarádka. Já přece měla taky ráda Nialla, ikdyž jsem ji řekla, že je to jen můj kamarád, nic víc.

Na řadu měla přijít svatba. Dost mě zaskočilo, když mě Niall požádal, abych bych mu šla za svědka. Bylo to pro mě dost těžké, ale řekla jsem si, že už na tom stejně nic nezměním. Niall miluje Rebeku a já vždycky budu jen jeho nejlepší přítelkyně. Tak jsem tedy souhlasila.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

- Líbil se vám díl?
- Co si teď celkově o Rebece myslíte?
- Nevadilo vám, že jsem tam dala scénu s Emy a Niallem?

Tak dneska tu máte trochu delší pokračování, když byla včera ta pauza. :) Dále na nás čeká svatba a spoustu dalšího, takže se určitě máte na co těšit. ;)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Christ Christ | Web | 18. března 2012 v 16:19 | Reagovat

Je úžasnej, jako vždycky :)
Myslím že je celkem dobrá, ale to jak se chovala ji nezapomenu :D
Vůbec ne :)

2 stay-strong stay-strong | E-mail | Web | 18. března 2012 v 16:44 | Reagovat

- Pěknej!
- Lže... já nevím něco mi na ní nesedí. A ani neřekla o tom hovoru!
- Spíš by mi vadilo kdyby jsi tam žádnou nedala! :D

3 Renette' Renette' | Web | 18. března 2012 v 17:30 | Reagovat

si zlato♥ ... ;) .. idem asi začať písať tú story :D

4 Ká♥ Ká♥ | 18. března 2012 v 17:32 | Reagovat

-Nádhernej!:)
-Myslím si že kecá a za zády něco kutí s tím svým bejvalim!:DD
-Jo bylo to zajímavé!:)
..dál:P

5 Dem. Dem. | Web | 18. března 2012 v 17:35 | Reagovat

Jako vždy! :)
LŽE! To je jasné :D To je kravka :D Prostě lže a konec debaty :D
Nevadilo :)

6 Májuš Májuš | Web | 18. března 2012 v 17:41 | Reagovat

Nevím, co si o Rebece myslet. Je taková pochybná. :D :) Jsem zvědavá, co se z toho ještě vyklube. :) honem další díl, tenhle byl fakt povedený! :)

7 Zasněná Zasněná | Web | 18. března 2012 v 17:50 | Reagovat

Lidi, vždyť ona je tak MILÁ :D... ironie :D

8 Smile* Smile* | 18. března 2012 v 17:54 | Reagovat

• Nádherný diel! A prepáč že som si ho neprečítala skôr, ale nejako som si myslela, že ho pridávaš až o 18:00 ! Neviem prečo... :D
• A Rebeka podľa mňa klame. Ale ťažko povedať, lebo naozaj to môže byť len článok bez faktov...
• A tá časť s Emy a Niallom bol prekrásna! Snáď sa nad tým všetkým Niall zamyslí a nechá Rebeku :D Viem, viem, ale som na strane Kate! :D
PS: budú sa Niall a Rebeka brať? vážne?! :D Už sa nemôžem dočkať ďalšej časti!

9 Zaira* x♥ Zaira* x♥ | Web | 18. března 2012 v 18:18 | Reagovat

- Super díl.. jako vždy, honem další díl!!
- Já nevím proč, ale stejně mi pořád příjde jako mrcha, že se přetvařuje.. no uvidíme dál :D
- Ne super, alespoň jsme se dozvěděli, že je Emy taková, starostlivá kamarádka :D

10 Zee Zee | E-mail | Web | 18. března 2012 v 18:33 | Reagovat

Ospověď na první otázku víš. ;] Rebeka? Sice jsi z ní trochu udělala andílka, ale mně nesedne. :D Moc v ní vidím jednu holku, kterou vážně moc ráda nemám, takže Rebeka -> Mrcha jedna! :D Ale to je čistě můj názor. :P* A proč by nám scénka s Emy a Niallem měla vadit? Mně se to náhodou líbilo. :D Ale nejvíc mě bavilo, jak jsi napsala, jak je Niall naštvaný. :D Takový nezvyk. :D :]

11 Tezz Tezz | Web | 18. března 2012 v 18:56 | Reagovat

- Úžasný je! ♥
- Kráva jedna! Víš, co si myslím? Se svým ''bejvalým'' se nerozešla, na Nialla to hraje a přitom spřádá s tím ''ex'' plány, jak ho okrást!
- Ne, příjemné oživení ;))

12 youloveonedirection youloveonedirection | Web | 18. března 2012 v 19:30 | Reagovat

Tá Scéna s Emy a Niallem bola super :)

13 Ter. Ter. | Web | 18. března 2012 v 21:39 | Reagovat

Krásnej díl!! :-)
Vůbec nevím, co si o ní mám myslet...jsem z toho tak trochu zmatená... :D
Vůbec! Právě naopak!! ;-)
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu..! ;-)

14 Klaudi* Klaudi* | Web | 19. března 2012 v 19:31 | Reagovat

Ja vôbec neviem, čo si myslieť.. Raz mám pocit, že nakoniec bude z Rebecy dobré dievča, ale potom ma niečo vyvedie z miery :D A tá scéna s Emy a Niallom bola dobrá, aspoň prišiel za Kate Niall :) Už chcem ďalší diel! Nenechávaj ma tak dlho čakať :D

15 Sabí ;) Sabí ;) | Web | 23. března 2012 v 21:42 | Reagovat

- Líbil se vám díl?-KRÁSNÉ♥
- Co si teď celkově o Rebece myslíte? Hraje to,)
- Nevadilo vám, že jsem tam dala scénu s Emy a Niallem? NEVADILO,PRÁVĚ NAOPAK!♥

16 Mitchie Mitchie | Web | 2. dubna 2012 v 18:09 | Reagovat

No kokos, mne stále tá Rebeka nie je sympatická :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama